فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

بهترین رژیم غذایی برای سگ ها چیست

غذا های مناسب برای سگ ها

شاید در اطراف شما افرادی که از حیوانات مراقب می کنند زیاد باشد . کسانی که حیوان خانگیشان سگ است کیفیت خوراک و غذایی که سگشان استفاده می کند برایشان اهمیت بسیار زیادی دارد . اگر مسئولیت نگه داری از سگی را به عهده گرفته اید باید بدانید که سگ ها مانند بچه انسان هستند و نیاز به مراقبت زیادی دارند . خوب است بدانید که غذای سگ شما و رژیم غذایی سگ شما در تندرستی و نشاط سگ تاثیر بسیار زیادی دارد .


رژیم غذایی نامناسب سگ باعث چه مشکلاتی است ؟

رژیم غذایی نامناسب سگ ها باعث افزایش وزن سگ  ، بروز بیماری های خطرناک و ... می شود . برای جلو گیری از روی دادن بیماری ها مختلف و چاقی سگ هایتان لازم است که از غذای سگ و خوراک سگ مخصوص و باکیفیت برای سگ هایتان استفاده کنید تا سلامت سگتان حفظ شود . دانستن سن و جنس و مخصوصا نژاد سگ در مراقبت کردن از سگ ها به شما کمک زیادی می کند زیرا می توانید با به خاطر داشتن این اطلاعات غذای مناسبی برای سگ هایتان تهیه کنید که حاوی مواد مغذی انواع ویتامین ها و آنزیم ها برای سگتان باشد .


غذا های مناسب برای سگ ها

شاید از نظر بعضی افراد غذاهای کنسروی سگ و فراوری شده برای سگ هایشان مضر است .

بله نظریه ی این افراد شاید درست باشد البته تا زمانی که از برند ها و شرکت های غیر قانونی و نامعتبر غذای سگ خود را خریداری کنند اما با خرید کردن از سایت ها و شرکت های معتبر این نظریه نقض می شود .

بهتر است توجه کنید که بیشتر مواد مغذی و پروتئینی که یک سگ نیاز دارد غذای کنسروی سگ آن ها را دارا است . شرکت های معتبر بهترین و برجسته ترین دامپزشگان را آورده  تا خوراک سگ ها را مورد آزمایش قرار دهند و اطمینان کامل را در رابطه با سلامت غذای سگ ها و میزانی که سگ ها باید از این غذا ها استفاده کنند را بدست آورند. 

گربه ها بیشتر مواقع گوشت خوار اند ولی سگ ها این گونه نیستند یعنی سگ ها همیشه گوشت نمیخورند آن ها از سبزیجات میوه ها و غلات نیز استفاده می کنند تا پروتئین های لازم را از این خوراکی ها برای بدنشان به دست آورند . اگر روی قوطی ها غذای کنسروی سگ را مطالعه کنید متوجه می شوید که سگتان در طول روز چه ویتامین هایی را جذب بدن خود کرده زیرا تمام موادی که برای محتوای درون ظرف استفاده شده است روی قوطی درج شده .

 

بهترین رژیم غذایی برای سگ ها چیست ؟

رژیم غذایی که شامل تمام این مواد ( سبزیجات غلات گوشت و میوه ) باشد بهترین و مناسب ترین غذای خوراک سگ می باشد.

 

سگ ها در طول زندگیشان به غذا هایی با تنوع زیاد نیاز دارند تا بهتر تکامل پیدا کنند و سالم رشد کنند و سگ ها انوع نژاد را دارند که باید خوراکی که برایشان خریداری می شود مطابق نژاد و سنشان باشد تا برای تندرستی اهان مشگلی ایجاد نکند.


مطالب درج شده روی خوراک سگ چه معنی می باشد ؟

 اطلاعات درج شده روی قوطی کنسرو غذای سگ مواد تشکیل شده محتوای داخل قوطی و اندازه ان ها  را بیان می کند .

 

مهم ترین اطلاعات درج شده روی قوطی های غذای کنسرو سگ و غذای خشک سگ چیست ؟

مهمترین خصوصیتی که ما باید به آن دقت کنیم در رابطه با خوراک سگ ها نام محصول می باشد هر چه برند محصول معروف تر و مطمئن تر باشد سلامت محصول هم بیشتر است و اگر روی محصول نوشته شده باشد گوشت یا گوشت مرغ بییشتر محتوای داخل قوطی از گوشت و گوشت مرغ تشکیل شده و هنگام خرید غذای سگ چه غذای کنسروی سگ چه غذای خشک سگ به اطلاعات بیان شده روی بسته بسیار دقت نمایید . اگر نوشته شده باشد به همراه گوشت و گوشت مرغ یعنی درصد خیلی کمی درون خوراک سگ گوشت و گوشت مرغ وجود دارد . اگر روی محصول نوشته شده باشد ( با طعم گوشت ) آن موقع یعنی از گوشت استفاده نشده و فقط طعم دهنده گوشت به مواد اظافه شده است.


خوراک سگ ها از چه موادی تشکیل شده است ؟

هیچ گاه اطلاعات درج شده روی بسته های مواد غذایی یا غذای خشک و غذای کنسروی سگ صحبتی از کیفیت محصولات استفاده  شده نشده  است بلکه فقط موادی که استفاده کردن را روی قوطی درج کرده اند به همین دلیل هست که تاکید داریم از محصولات شرکت های معروف استفاده کنید نه از شرکت های نا معتبر  شاید مواد غذایی که یک شرکت معروف و یک شرکت نامعتبر استفاده کرده باشند به ظاهر یک جور باشد و قیمتی گران نداشته باشد ولی کیفیت بالایی ندارند و نامرغوب است . حتی اگر روی محصلات  شرکت های نامشخص کیفیت مواد استفاده هم درج شده است شما ریسک خرید آن را برای سگ خود نکنید زیرا ممکن است با یک بار استفاده کردن از آن محصول سگ شما دچار بیماری شود .

گاهی در این کنسرو های آماده ممکن است مقدار میزان مواد را مثل گوشت با میزان آبی که وجود دارد را درج کنند و توی مراحل تولید غذای سگ آب گوشت که میزان زیادی از کنسرو را تشکیل می دهد گرفته شود و چیزی که مشاهده می کنید اندکی گوشت خشک شده در غذای آماده سگ است .

پس شما در انتخاب غذای خشک سگ یا غذای کنسروی سگ باید دقت کنید زیرا مواد تشکیل دهنده این غذا ها اهمیت زیادی دارد به ویژه برای سگ هایی که به برخی از مواد واکنش نشان می دهند یعنی حساسیت دارند و ویژگی خوبی که این محصولات دارد جای دادن ویتامین آنزیم فیبر و کربوهیدارت در خودش است که لازمه رژیم غذایی یک سگ می باشد.


آیا تغذیه سگ ها در سنین مختلف فرق دارد ؟

اگر شما از سگ به عنوان حیوان خانگی نگه داری می کنید پس لازم است اطلاعاتتان  راجب تغذیه مناسب سگ در دوران  های مختلف کامل باشد سگ ها هم همانند ما انسان ها در هر دوره از زندیگشان به یک نوع تغذیه نیاز دارند و میزان کالری و غذایی که در هر دوره نیاز دارند متفاوت است .

غذا کنسروی سگ و غذا خشک سگ پس از تهیه بررسی نمایید ، روی بسته های آن ها درج شده است که برای چه سنی از سگ ها این غذا مناسب است و با توجه به نوشته روی بسته می توانید آن را متناسب با سن سگتان خریداری نمایید . معده و بدن سگ ها بعد از رد شدن از دوران توله ای قادر به هضم موادی که درون شیر هست نمی باشد ولی  در دوران تولگی بدنشان نیاز به ویتامین های موجود در شیر را  دارد تا بتواند رشد کند . با بالا تر رفتن سن سگ ها آن ها تنبل تر می شوند و جنب و جوششان کمتر می شود که این باعث می شود که برای دستگاه گوارش سگ ها مشگل ایجاد شود برای جلو گیری از این مشگل کافی است در برنامه غذایی سگتان میزان فیبر را بالا تر ببرید و از سبزیجات و میوه های بیشتری استفاده نمایید و استفاده کردن از پای مرغ هم به شما کمک شایانی می کند.

بهتر است برای سگ هایی که دچار این مشگل شده اند از غذا های خشک استفاده نکنید و از غذا های خیس و دارای رطوبت و دارای فیبر استفاده کنید ولی اگر هم از غذای خشک برای سگتان استفاده می کنید مقداری آب به غذای خشک سگ اضافه کنید.

طبقه گفته قبل با بالا رفتن سن سگ ها و پیر شدنشان آن ها کم ترتحرک دارند و کم تحرکی هم مانند انسان ها در سگ ها هم باعث افزایش وزن میشود پس برای جلو گیری از افزایش وزن در سگ های پیر  باید از غذا هایی که چربی ندارند و سالم تر هستن استفاده کنید برخلاف سگ های جوان .

هیدارته شدن بدن سگ های پیر برایشان بهتر است و بهتر هست که برایشان از غذا هایی با رطوبت زیاد استفاده شود.


چه غذایی برای سگ های درحال رشد باید استفاده شود ؟

برنامه غذایی سگ ها در رده سنی 6 تا 18 ماهگی اهمیت زیادی دارد برای این که در این چند ماهگی دارند وارد جوانی می شوند پس اهمیت زیادی دارد تغذیه ای دارند . به علت داشتن انرژی و تحرک زیاد سگ ها در این سن باید غذا هایی با پروتئین و کالری زیاد مصرف کنند و هر چه فعالیتشان  افزایش پیدا کند میزان غذایی که بدنشان درخواست می کند بیشتر می شود و هر چه از نژاد های بزرگ سگ ها باشند مثل سگ گریت دن و شپرد آنتالیایی و ماستیف انگلیسی و ..... غذایی با پروتئین بالا تری نیاز دارند.

یکی دیگر از ویژگی های مثبت غذای کنسروی سگ و غذای خشک سگ این است که نگه داری از ان ها بسیار راحت است و قادر هستیم زمان بیشتری آن ها را نگهداری کنیم.اما با وجود این ویژگی ها بهتر است که در خوراک سگ خود دقت بیشتری کنید و از تازه بودن محصول اطمینان کامل را حاصل فرمایید .


خوراک مناسب برای سگ هایی با نژاد کوچک چیست ؟

میزان غذایی که سگ هایی با نژاد کوچک بدنشان نیاز دارد با میزان غذایی که سگ هایی با نژاد بزرگ تر نیاز دارند بسیار متفاوت می باشد.

برای سگ هایی با نژاد کوچک باید از مواد غذایی دارای کلسیم زیاد استفاده کنیم زیرا آن ها بیشتر دچار مشگلاتی نظیر گرفتگی عضلات و مشگلات عضلانی می شوند و برای زمان تولدشان اهمیت بیشتری دارد .


بهترین خوراک برای سگ هایی با نزاد بزرگ تر چیست ؟

میزان غذای سگی که برای سگ هایی با نژاد بزرگ تر استفاده میشود باید مطابق با  سن ، اندازه ، میزان فعالیتش ، وزن او در نظر گرفته و تنظیم شود و نوع غذایی که مصرف می کنند هم باید مطابق به تحرکی که دارند تنظیم شود.

طبق تحقیقاتی که کل جهان انجام داده اند به این نتیجه میرسیم که یک سگ که دارای فعالیت میباشد با داشتن 70 پوند وزن به طور میانگین باید در روز 1740 کالری را برای سگتان مصرف کنید هر چه سگ قعالیتش کمتر باشد میزان کالری که برایش استفاده می شود کاهش پیدا می کند .

طبق گفته های بالا متوجه شدید که هر چه سگ عظیم الثه تر باشد میزان ویتامینی که در هر روز دریافت میکند باید برایش کافی و مناسب باشد .

حال چند خوراک سگی که غنی از پروتئین هست و در طول روز باید سگ مصرف کند رو معرفی می کنم : گوشت ، ماهی ، مرغ و پای مرغ

و این سگ ها  بدنشان نیاز به چربی هایی دارد که این چربی ها از طرف مرغ و روغن ماهی و روغن های گیاهی باید در بدنش تامین شود و از برنج ، جو دوسر، حبوبات ، غلات هم برای تامین کردن فیبر مورد نیاز بدنش باید استفاده کنید.


چه خوراکی برای تمام نژاد سگ ها هم نژاد کوچک و هم نژاد بزرگ مناسب است ؟

در استفاده از بعضی مواد غذایی برنامه و رژیم غذایی خاص و مخصوصی برای سگ ها در نظر گرفته نمی شود یعنی نژاد و سن سگ اهمیتی ندارد این غذا ها عبارت است از :

گوشت کم چرب ، تخم مرغ ، غذای کنسروی سگ و غذای خشک سگ و ماهی آزاد و جلبک های دریایی ، لبنبات مثل پنیر و ... البته به میزان کم ، هر میوه و سبزیجاتی به غیر از کشمش و انگور به این علت که باعث نارسایی کلیه سگ ها می شود ، بخاطر داشته باشید از این مواد های غذایی باید به صورت کمی استفاده کنید تا فقط نیاز های اولیه سگ شما برطرف گردد .

 

گروه تولیدی غذای سگ دام و طیور همواره در نظر دارد تا با تولید غذای سگ با کیفیت بالا متناسب با سن و نژاد سگ شما به تقویت و سلامت سگ های شما کمک نماید شما همواره می توانید جهت خرید غذای سگ و گربه و سایر حیوانات خانگی به فروشگاه غذای حیوانات خانگی دام و طیور مراجعه نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  آشنایی با پرورش شتر مرغ
•  معرفی انواع آبخوری موجود در بازار ایران
•  دانخوری ناودانی مرغ
•  دانخوری و آبخوری پرورش دهندگان دام و طیور
•  طرز استفاده صحیح از دستگاه جوجه کشی خانگی چیست؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان