فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

برتری های دان پلت نسبت به دان مش

مزایای تولید خوراک به صورت پلت | دان پارس

بهترین و  برترین دان برای مرغ و خروس و دام و طیور شما دان هایی است که پلت شده اند و پلت کردن خوراک پرندگان مناسب ترین سبک برای ایجاد خوراک دام و طیور می باشد . همانطور که می دانید پلت کردن دان ها یک کاره ساده ای نیست و این کار نیاز به دستگاه ها و ماشین های پیشرفته و پیچیده دارد.

با خواندن این متن اطلاعات خود را در زمینه روند تولید دان پلت و دان پارس بیشتر نمایید .


پروسه تولید دان پلت با داستگاه های صنعتی :

این داستگاه دارای محیطی است که این محیط به شکل لوله ای میباشد و محل عبور کردن دان های با کیفیت مرغ و خروس و ... میباشد . این محیط لوله ای شکل تیغه ای وجود دارد که با فعال شدن این تیغه باعث جابه جاشدن خوراک درون لوله می شود . در این دستگاه بخار آب 120 درجه نیز به خوراک ها برخورد میکند ولی نباید خوراک ها رطوبت زیادی را به خود جذب کند . رطوبتی که خوراک ها حدودا پیدا میکنن هفتاد تا هشتاد درجه می باشد و تمام خوراک باید رطوبت مورد نیاز را جذب خود کنند . توجه داشته باشید که رطوبت وارد بر خوراک ها نباید زیاد باشد زیرا باعث نابود شدن ویتامین ها و آنزیم ها و مواد مفیدی که درون خوراک هست می شود و بعد از پشت سر گزاشتن این مراحل خوراک ها وارد ماشین پلت کنند دان می شوند و ماشین پلت کننده خوراک ها را به خوبی پرس میکند و خوراک ها توسط تیغه ای که درون دستگاه وجود دارد به ذره های معیینی تکه تکه می شود البته در نظر داشته باشد که قبل از این مرحله  و بعد از مرحله پرس شدن خوراک ها از سوراخ های کوچکی عبور می کنند .

یکی از برتری های دان پلت نسبت به دان مش این است که شما توانایی تغییر سایز طول دانه های پلت شده را نیز دارید . میتوان برای کم کردن هزینه پلت کردن خوراک اندکی چربی را بهش اضافه نمود که این ویژگی شامل امتیازاتی هست برای دستگاه پلت صنعتی و این کار باعث جمع شدن چربی در بدن دام و طیور شما نیز میابشد.


مزایای تولید خوراک به صورت پلت

کم شدن بیماری در دام طیور :

در این روش پلت کردن دانه ها باعث میشود که از خوب رشد کردن مرغ و خروس جلوگیری نشود زیرا مواد زیانباری که باعث رشد نکردن دام وطیور میشوند بسیار کاهش میابد و علت کاهش یافتن موادی که زیان دارند این است که به خوراک ها حرارت وارد می شود و خوراک ها پرس می شوند و باعث کاهش پیدا کردن مواد غیر نشاسته ای می شود که این مواد غیر نشاسته ای روی دستگاه گوارش و گوارش دام و طیور تاثیر میگذارد.

در داخل بدن و دستگاه گوارش مرغ و خروس و ...مکروب های زیانباری قرار دارد که امکان دارد در هنگام مناقصه کردن در بلعیدن و یا به علت برانگیختن دستگاه ایمنی بدن دام و طیور به وجود بیاید که این راه باعث کاهش می شود .

 

باعث صرفه جویی در مصرف خوراک می شود :

امتیازاتی که میتواند دان پارس و دان پلت به خود اختصاص دهند این است که از هدر رفتن مواد غذایی دام و طیور بسیار زیاد جلو گیری میکند .

حال به یکی از معایب مواد غذایی آردی دام و طیور میپردازیم . تمام دام ها برای خوب رشد کردن و سالم بودن نیاز به ویتامین و مواد های مفید دارند ولی مواد غذایی آردی مواد مغذی اش به صورت ذره های خیلی ریز مانند پودر هستند که در اثر وزش باد باعث پراکنده شدن این مواد پروتئینی میشود که دان پلت و دان پارس این معایب را ندارد.

 

سازش داشتن دان های پلت و دان های پارس با مذاق دام و طیور :

برترین و خوش خوراک ترین دان چه دانی است ؟

دان پارس و دان پلت اگر دقت کرده باشید بیشتر  دان ها حالت کروی شکلی دارند که این راه ( پلت کردن دان ها )باعث میشود آن دان هایی که کروی شکل اند حالت کروی خود را از دست بدهند  که این عمل باعث میشوند که دام ها راحت تر بتوانند این خوراک ها را بخوند.

و استفاده کردن دام ها از دان پلت  و دان پارس سبب میشود که دام به صورت یکسانی رشد کنند و رشدشان آراسته تر باشد تا دام های دیگری که از دان ها پلت و دان پارس استفاده نمیکنند.

شما می توانید بسته های خوراک پلت شده و دان پارس را در سایز های متنفاوت در فروشگاه خوراک دام و طیور  خریداری نملیید .  بسته های خوراک دان پلت یا دان پارس مقرون به صرفه تر از دان های آردی و سایر دان های دیگر است .

 

افزایش سرعت هضم در دام و طیور شما

پایین تر آمدن تایم خوردن دان پارس دام و طیور یکی دیگر از شگفت انگیز ترین ویژگی این نوع دان ها است که این ویژگی باعث میشود که انرژی بیشتری در بدن دام و طیور ذخیره شود .

 

چه چیزی روی مواد کربوهیدارت اثر میگزارد ؟

دمای حداکثر 85 درجه و در معرض فشار قرار گرفتن خوراک سبب اثر گزاری روی مواد کربوهیدارت میشوند و سبب میشود که عناصر نشاسته ای درون دان پلت  و دان پارس به صورت ژلاتینی در آیند و باعث افزایش سرعت هضم میشود.


چه زمانی تایم پرورش دام و طیور پایین می آید ؟

زمانی که ضریب تعویض پایین آید و رشد زیاد شود .

 

معایب مواد غذایی آردی عبارت است از :

مواد آردی نباید در معرض هوا قرار گیرند ( نباید زیاد هوا بخورند ) به این دلیل که اکسید می شوند ولی منافع دیگر دان پلت این است که دارای ذرات کوچک و ریز مغذی هایی است که بسیار کتر از مواد آردی در مجاورت هوا قرار میگیرند  و درصد اکسید شدنشان بسیار کم است.

 

گروه تولیدی خوراک دام و طیور با برند تجاری دام و طیور همواره در نظر دارد با بهره وری از جدید ترین متد های روز دنیا و با تکیه بر دانش فنی تیم متخصص و کارآزموده خود اقدام به تولید خوراک با کیفیت با جدید ترین متد های روز دنیا نماید . شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا سفارش خرید خوراک پلت برای طیور با شماره 09133627304 پشتیبانی فنی وب سایت دام و طیور تماس حاصل نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  همه چیز در مورد پرورش بلدرچین
•  رفع مشکلات در دوره جوجه کشی
•  دان بلدرچین تخمگذار چیست؟
•  بهترین غذای گربه
•  راهنمای استفاده بعد از خرید دستگاه جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان