فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

بهترین دان جوجه باید چه خصوصیاتی داشته باشد ؟

خرید بهترین دان برای جوجه

در این مقاله به بررسی بهترین دان مرغ برای تغذیه جوجه ها از زمان تولد تا رسیدن به تخمگذاری و یا پرواری شدن آن ها می پردازیم ، باید ها و نباید ها در تغذیه جوجه مرغ را بررسی می کنیم و بهترین برنامه غذایی برای رسیدن به راندمان حداکثری در مرغداری را بیان می نماییم .

 

بررسی منابع تغذیه جوجه مرغ قبل از تولد

زمانی که تخم نطفه دار شرایط مناسب برای رشد و نمو را در دستگاه جوجه کشی به دست می آورد کیفیت تخم مرغ است که تعیین می کند جوجه تازه متولد شده تا چه حد سالم و مناسب قرار گیری در چرخه تولید باشد .

با اینکه نطفه تشکیل شده در تخم مرغ نطفه دار دقیقا بر روی بخش زرده تخم نطفه دار قرار دارد ولی باز هم زرده تخم آخرین بخش از آن است که مورد استفاده جوجه ه در داخل تخم مرغ قرار می گیرد . زرده تخم مرغ و کیفیت آن نقش بسیار مهمی در کیفیت جوجه های تازه متولد شده ایفا می کند . پس با توجه به آن چه گفته شد بهتر است برای دریافت نتیجه بهتر قبل از شروع رسیدگی به جوجه های تازه متولد شده به رسیدگی به مرع مادر تخمگذار بپردازیم زیرا این مرغ مادر است که کیفیت جوجه تولیدی توسط دستگاه جوجه کشی را تعیین می کند .

 

تغذیه جوجه ها بعد از تولد

جوجه های تازه هچ شده از دستگاه جوجه کشی را نباید تا 24 ساعت تغذیه نمود زیرا محتویات کیسه زرده آن ها هنوز وجود دارد و به صورت کامل استفاده نشده است بنابراین برای استفاده از دان استارتر و یا همان پیش دان جوجه زود است . در صورتی که دان استارتر قبل از تمام شدن محتویات کیسه زرده جوجه ها در اختیار آن ها قرار گیرد باعث عفونت کیسه زرده شده و احتمال تلفات بسیار زیادی دارد .

توصیه ها برای تغذیه جوجه یک روزه اشاره به قرار دادن محلول آب تشکیل شده از ده درصد شکر برای 24 ساعت اولیه پس از خارج شدن از تخم می باشد . شکر به افزایش توان و مقاومت بدنی جوجه ها در روز های اولیه زندگی شان کمک می کند .

 

تغذیه جوجه یک روزه ( تغذیه جوجه ها پس از گذشت 24 ساعت از خروج از دستگاه جوجه کشی )

زمانی که یک روز ابتدایی استفاده جوجه ها از کیسه زرده گذشت می توانید تغذیه جوجه را با استفاده از دان استارتر آغاز کنید ، توجه فرمایید دان استارتر خوب باید بتواند تمامی نیاز های مرغ تخمگذار را برطرف کند ، بنابراین از خرید دان جوجه با قیمت های پایین و یا خرید دان جوجه ارزان بپرهیزید زیرا این نوع از دادن باعث ضعیف شدن جوجه شما می شود و شما را از سود مناسب حاصل از راندمان عقب می اندازد . بهترین روش انتخاب دان مناسب برای جوجه ها انتخاب پیش دان دارای آنالیز دقیق می باشد . گروه تولیدی دام و طیور با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در عرصه تولید و فروش خوراک دام و طیور اقدام به تولید دان استارتر جوجه یک روزه با آنالیز عالی و راندمان بسیار مناسب نموده است به صورتی که قیمت دان استارتر جوجه یک روزه بسیار مناسب باشد . شما می توانید جهت خرید دان استارتر جوجه یک روزه به فروشگاه دام و طیور بخش خوراک طیور محصول دان استارتر جوجه تخمگذار مراجعه نمایید .

 

تغذیه جوجه یک هفته ای ( دان جوجه یک هفته ای )

برای تغذیه جوجه ها در این دوره سنی بسیار مهم است اگر جوجه ها گوشتی باشند باید برای آن ها از دان استارتر جوجه گوشتی استفاده نمود که راندمان مرغداری را بالا تر می برد . استفاده از دان مناسب در کنار برنامه نوری خوب حداکثر 5 ساعت خاموشی در روز می تواند باعث بهبود روند رشد و نمو جوجه ها شود . این نکته را فراموش نکنید که خرید پیش دان با کیفیت و آنالیز مناسب می تواند در راندمان کلی مرغداری بسیار موثر باشد .

 

جوجه ها در شرایط سنی مختلف نیاز های غذایی متفاوتی دارند حتی نیاز های غذایی جوجه به سن و نژاد جوجه نیز دست خوش تغییرات زیادی می شود بنابراین قبل از شروع جوجه کشی از مرغ های مادر به دستورات و برنامه های غذایی مرغ تخمگذار خود فکر نمایید ، همچنین شما می توانید جهت بررسی جزییات و دریافت اطلاعات بیشتر درمورد انواع دان مرغ به بخش خوراک طیور فروشگاه دام و طیور مراجعه نمایید و پس از بررسی توضیحات محصولات و مشاهده آنالیز آن ها اقدام به دریافت قیمت روز دان مرغ نمایید و در صورت تمایل خرید دان مرغی متناسب با نیاز خود را انجام دهید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  همه چیز در مورد دستگاه جوجه کشی استاندارد
•  عوامل موثر در کاهش جوجه آوری
•  نقش تغذیه در سیستم ایمنی پرندگان چیست ؟
•  خرید اینترنتی لوازم مرغداری در کاشان
•  خرید کنسانتره و مکمل معدنی مرغ
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان