فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آموزش کار با دستگاه جوجه کشی اسکندری

برای راه اندازی دستگاه جوجه کشی باید دستگاه جوجه کشی در محلی قرار گیرد که یک متر با زمین فاصله داشته باشد و سپس دستگاه را روشن کرده و دکمه PUMP را جهت تامین آب مورد نیاز برای ایجاد رطوبت دستگاه جوجه کشی به مدت 5 الی 7 ثانیه نگهدارید تا پمپ آب به مدت 30 ثانیه شروع به هدایت آب مخزن به سمت داخل دستگاه جوجه کشی کند .

برای هواگیری اولیه شلنگ پمپ آب 4 الی 5 بار این عمل را باید تکرار کرد و بعد از جریان پیدا کردن آب داخل دستگاه جوجه کشی به صورت اتوماتیک شروع به کنترل رطوبت خواهد کرد .
روی درب دستگاه جوجه کشی ، تجهیزات الکترونیکی و دکمه های کنترل و تنظیمات دستگاه جوجه کشی قرار دارد و در قسمت بدنه ، شانه های جوجه کشی و محل قرار گیری تخم ها قرار دارد .
دستگاه جوجه کشی ایزی باتور 6 باید به برق 220 ولت شهری وصل شود و برای اتصال دستگاه به برق شهری نیازی به محافظ نیست و دستگاه جوجه کشی را می توان مستقیما به برق شهری وصل کرد به دلیل اینکه داخل مکانیزم این دستگاه فیوزی برای محافظت از جریان بالای برق تعبیه شده است .
پس از اتصال برق و راه اندازی دستگاه جوجه کشی و به کار افتادن پمپ آب دستگاه جوجه کشی نوبت به چیدن تخم ها در دستگاه جوجه کشی می رسد .
شما می توانید از شانه همه کاره برای عملیات جوجه کشی استفاده کنید و تخم های نطفه دار پرندگان مختلف را درون شانه دستگاه جوجه کشی بگذارید .

در بسته بندی دستگاه جوجه کشی ایزی باتور6 ، شش تیغه شانه جوجه کشی قرار دارد ، تیغه ها را درون دستگاه جوجه کشی قرار دهید چهارچوب و شانه دستگاه جوجه کشی کف دستگاه قرار می گیرند و به حالت ریلی و به آسانی و بدون نیاز به کمترین فشار روی کفی دستگاه حرکت می کنند .
جوجه کشی از پرندگان به مرحله هچر و ستر تقسیم می شود ، به عنوان مثال مرحله ستر برای مرغ 18 روز طول می کشد و مرحله هچر 3 روز ، یعنی تخم ها در کل باید 23 الی 24 روز در دستگاه بمانند .
تنظیمات دستگاه جوجه کشی در هر دو مرحله کمی تفاوت دارد برای مثال رطوبت دستگاه جوجه کشی در مرحله هچر باید افزایش یابد .
برای تست کردن دستگاه جوجه کشی تازه خریداری شده بهتر است 12 الی 24 ساعت دستگاه جوجه کشی ایزی باتور6 را بدون تخم های نطفه دار روشن کنید و از عملکرد صحیح دستگاه مطمئن شوید با وجود اینکه گروه صنعتی اسکندری قبل از توزیع و بسته بندی دستگاه جوجه کشی آن را چندین مرحله تست و مورد امتحان قرار می دهند .


به علت اندازه مختلف تخم ها ظرفیت دستگاه جوجه کشی ایزی باتور6 برای تخم های انواع طیور متفاوت است که در ادامه این مطلب از مقاله های وبسایت دام وطیور برای شما شرح می دهیم .


ظرفیت برای جوجه کشی مرغ              12 عدد تخم نطفه دار مرغ

ظرفیت برای جوجه کشی بوقلمون          6 عدد تخم نطفه دار بوقلمون

ظرفیت برای جوجه کشی بلدرچین          36 عدد تخم نطفه دار بلدرچین

ظرفیت برای جوجه کشی کبک              30 عدد تخم نطفه دار غاز

ظرفیت برای جوجه کشی اردک             9 عدد تخم نطفه دار اردک

تخم های نطفه دار باید از پهلو بین تیغه های شانه همه کاره دستگاه جوجه کشی قرار گیرند و تخم ها باید به گونه ای چیده شوند که با توجه به حرکت ریلی شانه دستگاه جوجه کشی توانایی چرخش 360 درجه را داشته باشند .

تخم های نطفه دار نباید تخم ها به هم بچسپند و یا روی هم قرار می گیرند .
بعد از قرار دادن تخم ها در دستگاه جوجه کشی ایزی باتور6 باید درب دستگاه جوجه کشی را روی بدنه نصب کرد . روی شانه دستگاه جوجه کشی یک محل برای قرار گیری لنگ موتور قرار دارد که باید سر این قطعه به طرف داخل دستگاه جوجه کشی باشد که درب دستگاه کاملا به بدنه چفت شود .

بعد از گذراندن تمام این مراحل باید شروع به تنظیمات دستگاه جوجه کشی یعنی دریچه های ورود و خروج هوا و دمای محیطی کرد .
دریچه ورود و خروج هوا در جلوی دستگاه جوجه کشی و روی درب دستگاه قرار گرفته است که برای خروج هوای کهنه و گاز های سمی و ورود هوای تازه به داخل دستگاه جوجه کشی می باشد و بهتر است که این دریچه ها در تمام مرحله ستر کامل باز باشند .
در روی دستگاه جوجه کشی یک سنسور برای تنظیمات دمای محیط قرار گرفته است وجود این سنسور در دستگاه جوجه کشی یکی از ابزار های مهم برای تصمیم گیری دستگاه جوجه کشی است ؛ دمای مناسب دستگاه جوجه کشی بین 20 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد .
سنسور دمایی محیط موجود در دستگاه جوجه کشی با اندازه گیری دمای محیط تشخیص می دهد و اگر دما از حد مجاز کمتر یا بیشتر باشد سنسور دستگاه جوجه کشی در نمایشگر روز شمار دستگاه جوجه کشی هشدار می دهد و دستگاه به صدا در می آید .

روی درب دستگاه جوجه کشی نمایشگری برای نمایش روز شمار عمل جوجه کشی ، نمایشگر رطوبت و نمایشگر دمای محیطی قراردارد که در جوجه کشی بسیار به ما کمک می کند .

برای تنظیم کردن دما باید دکمه SET را فشار داده تا نمایشگر دما فعال شود و سایر نمایشگر ها غیر فعال می شوند . با فشار دادن دکمه بالا و پایین دمای مورد نظر خود را تعیین کنید بعد از وارد کردن تنظیمات دمایی یک بار دیگر دکمه SET را فشار دهید تا تنظیمات اعمال شوند  و بعد از آن منوی رطوبت دستگاه جوجه کشی باز می شود و شما می توانید با همان روشی که دما را تنظیم کردید با استفاده از این روش رطوبت را نیز تنظیم کنید .


در صورت عدم وجود سیستمی برای تامین رطوبت در دستگاه جوجه کشی می توانید با خرید رطوبت ساز ، رطوبت لازمه برای جوجه کشی و هچ نخم ها را تامین کنید .

پس از تنظیم دما و رطوبت دستگاه جوجه کشی نوبت به تنظیم روز شمار می رسد ؛ اگر در روز اول جوجه کشی هستید باید عدد یک را وارد کنید اما اگر در به هر دلیلی تخم ها را از دستگاه دیگری به این دستگاه انتقال داده اید باید روز جوجه کشی که در آن هستید را وارد کنید .
بعد از اعمال تنظیمات دستگاه را روشن کرده تا دستگاه جوجه کشی به طور خودکار همه کار های مورد نیاز جوجه کشی را انجام دهد .

امیدواریم این مطلب از مقاله های وبسایت دام و طیور جهت راه اندازی دستگاه جوجه کشی ایزی باتور6 به شما کمک کرده باشد .
چنانچه قصد خرید دستگاه جوجه کشی دارید می توانید سری به صفحه این محصول در این وبسایت بزنید و دستگاه جوجه کشی مورد نیاز خود را انتخاب نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  انواع دانخوری تغذیه و خوراک دهی
•  چگونه پرورش بلدرچین را شروع کنیم؟
•  انواع دستگاه جوجه کشی ارزان
•  نکات مهم برای افزایش راندمان جوجه کشی در دوران هچر
•  جی اس ام جوجه کشی چیست و چگونه کار می کند؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان