فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

انواع آبخوری مرغ و جوجه

آبخوری مرغ و جوجه

اهمیت مصرف آب در جیره طیور بسیار بالاست به گونه ای که از ضروریات هر جیره غذایی برای طیور، آب تازه و بدون آلودگی با حجم 2 تا 3 برابر خوراک مصرفی می باشد، در صورتی که طیور به میزان کافی آب مصرف نکنند ، مصرف دان آن ها نیز تخت تاثیر قرار گرفته و کاهش می یابد و لذا در راندمان گله تاثیر منفی می گذارد . باتوجه به اهمیت مصرف آب ، مرغداران از آبخوری طیور، متناسب با محیط پرورشی خود استفاده می کنند .

انواع آبخوری طیور را میتوان در دو دسته کلی آبخوری طیور دستی و آبخوری طیوراتوماتیک دانست .


آبخوری دستی طیور


انواع آبخوری دستی مرغ و جوجه  را می توان  در دو نوع آبخوری کله قندی و آبخوری ناودانی طبقه بندی کرد.

آبخوری های دستی کله قتدی : این نوع از آبخوری ها اکثرا برای پرورش جوجه ها کاربرد دارند . سایر عملیات های ضد عفونی ، شستشو و پروخالی کردن این نوع از آبخوری ها توسط کارگران انجام می شود . ظرفیت آبخوری های کله قندی بین 1.5 لیتر تا 4 لیتر متغیر است . به طور معمول برای هر 1000 جوجه 6 آبخوری کله قندی نیاز است . لازم به ذکر است که استفاده بیشتر از آبخوری های کوچک بهتر از استفاده کمتر از آبخوری های بزرگ است .

آبخوری های دستی ناودانی : این نوع از آبخوری های طیور که بیشتر برای پرورش مرغ های تخمگذار در قفس کاربرد دارند ،  به طور سرتاسری در قسمت جلویی قفس قرار داده شده و به تانکر آب و یا سیستم لوله کشی متصل هستند . در این نوع آبخوری های دستی ، آب در جریان بوده و آب اضافه از دریچه ی موجود در بخش انتهایی ، سرازیر می شود . مطابق آنچه عنوان شد ، مصرف آب در این نوع آبخوری های دستی زیاد بوده و به دلیل ارتباط زیاد طیور با آب ، آبخوری به شستشو و ضد عفونی بیشتری نسبت به سایر آبخوری ها نیاز دارد . 


آبخوری اتوماتیک طیور

از انواع آبخوری های اتوماتیک مرغ و جوجه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

آبخوری اتوماتیک نپل ( قطره ای ) : این آبخوری به بیشتر در قفس های اتوماتیک کاربرد داشته ، کاملا بهداشتی بوده و کمتر نیاز به ضد عفونی کردن دارند . در این نوع از آبخوری ها لوله ای که جریان آب از آن میگذرد قرار دارد و کنار هر قفس 2 تا 3 عدد سوپوش قرار گرفته که آب به صورت قطره قطره از آن خارج میشود . لازم به ذکر است که این نوع از آبخوری ها برای جوجه های قبل از سن یک هفته مناسب نیستند .

آبخوری اتوماتیک جامیکو : مکانیزم عملکرد این آبخوری اتوماتیک به سطح آب کفی آبخوری حساس است به طوریکه در این آبخوری ارتفاع آب و زمان قطع و وصل شدن آب به داخل آبخوری را  میتوان بوسیله فنر کنترل کرد.جنس آبخوری جامیکو از پلاستیک pp است لذا استهلاک  آن پایین و عمر ی طولانی دارد همچنین آسانی قابل ضد عفونی می باشد. با نصب این آبخوری برای طیور در مرغداری ها ، میتوان بدون نشت آب به کف مرغداری و  نیاز به نیروی انسانی ، دسترسی همیشگی به آب را برای طیور فراهم کرد . لازم به ذکر است که این نوع آبخوری پرکاربرد را میتوان برای آب دهی کبک و بلدرچین نیز استفاده کرد .

آبخوری اتوماتیک پلاسون ، پارس مدل PD-101 : از گذشته تا به حال یکی از پر کاربردترین آبخوری های اتوماتیک ، آبخوری پارس است . این محصول دارای فنری کوچک و بسیار حساس است که در صورت کاهش  آب ، جریان آب را برقرار میکند ، همچنین این آبخوری طیور منبعی در زیر قیف دارد که با آب پر می شود و نقش وزنه را دارد و باعث می شود  در صورت  برخورد مرغ به آبخوری ، حداقل تکانه در آبخوری ایجاد شود . هر یک از این آبخوری های اتوماتیک می تواند برای تامین آب مصرفی جیره ی  80 تا 100 پرنده کافی باشد.

گروه تجاری دام و طیور، عرضه کننده تجهیزات مرغداری و دامداری ، انواع آبخوری ها متناسب با انواع پرندگان را برای خریداران فراهم می کند . خریداران محترم می توانند  با مراجعه به بخش آبخوری طیور ضمن مشاهده محصولات متنوع ، انتخاب خود را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام داده و محصول را به قیمت درب کارخانه خریداری کنند .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  چگونه تخم گذاری مرغ را افزایش دهیم !
•  دانخوری و آبخوری پرورش دهندگان دام و طیور
•  خرید دستگاه جوجه کشی اصل و باکیفیت با گارانتی اصل
•  چه ویتامین هایی باید به مرغ تخم گذار بدهیم ؟
•  دستگاه جوجه کشی پرفروش 926 تایی بلدرچین دماوند
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان