فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

باهوش ترین نژاد سگ کدام است ؟

باهوش ترین نژاد سگ

سگ ها در طول تاریخ و از زمان اهلی شدن تا به حال کمک های شایانی کرده و در بسیاری از مواقع جان افراد را نجات داده اند .
از سگ های باهوش در کارهای پلیسی ، آتش نشانی و زنده یابی افراد استفاده می شود . سگ های باهوش دارای ویژگی هایی هستند که در ادامه این مطلب از مقاله های وبسایت دام و طیور به بررسی ویژگی های سگ باهوش می پردازیم .


ویژگی های سگ باهوش

به طور کلی سگ های باهوش ، سگ هایی هستند که سریع تر از بقیه آموزش می بینند و و به راحتی می توان آن ها را تعلیم داد . سگ باهوش ، سگی است که فرمان های بیشتری را درک می کند و کلمات بیشتری را متوجه می شود . سگ با هوش واکنش بیشتری به جهان اطراف خود دارد و سر نخ هایی که به او داده می شود را بهتر درک می کند .
سگ های باهوش تفاوت بین اشیاء و اسم هایشان را بهتر درک می کنند و برخی از سگ های باهوش حتی اسباب بازی های خود را به اسم می شناسند .
باهوش ترین نژاد سگ ، نژادی است که انرژی بالایی داشته و به سختی کار می کند .
سگ باهوش صرفا برای قدرت مغزی آن به این اسم شناخته نمی شود بلکه برخی از سگ ها انگیزه بیشتری در یادگیری دارند .

نمی توان گفت که باهوش بودن سگ فقط بستگی به نژاد آن ها دارد به دلیل اینکه بسیاری از سگ ها هستند که ویژگی های نژاد خود را نداشته ( باهوش تر یا کم هوش تر هستند ) و با بقیه سگ های نژاد خود فرق می کنند .

نحوه آموزش سگ نیز در انگیزه سگ برای انجام کارها بسیار دخیل است و هر چه با سگ با تعامل بیشتری برخورد شود یا برای مثال برای تشویق سگ پس از انجام دست کارها جایزه تعیین کنید و برای او غذای مناسب سگ بخرید ، سگ بیشتر ترغیب به یاد گیری و تعلیم می شود .

نگهداری و تربیت سگ باهوش به مراقبت و ممارست بیشتری نیاز دارد و شما باید تغذیه سگ و خصوصیات فیزیکی او را مورد بررسی قرار داده و سگ ها هر چند وقت یک بار نزد پزشک متخصص ببرید و از سالم بودن بدن او مطمئن شوید .

سگ های باهوش نیاز به توجه و مراقبت زیادی دارند و سگ باید از لحاظ روانی و جسمانی آماده باشد .
سگ های باهوش همانند دانش آموزان باهوش کلاس درس هستند که اگر به آن ها به اندازه هوش و ذکاوتشان توجه نشود آن ها خسته و سرخورده می شوند .

حال نژاد سگ های با هوش را به شما معرفی می کنیم .

 

نژاد بوردرکلی

یکی از نژاد سگ های با هوش ، نژاد بوردرکلی است که تقریبا دو برابر بقیه سگ ها هوش دارد ، سگ بوردرکلی همیشه باهوش ، ورزشکار و با انگیزه هستند سگ بوردرکلی همیشه دوست دارد نکات جدید یاد بگیرد و نکته جالب این نژاد سگ این است که اگر مدام در حال یادگیری و فعالیت نباشند خودشان به کشف نکات جدید مشغول می شوند .
می توان گفت نژاد بوردکلی توانایی انجام بسیاری از کارهای سخت فیزیکی و کارهایی که درک آن کمی سخت است را دارد . نژاد شپرد استرالیایی

اجداد سگ نژاد شپرد استرالیایی در قدیم به چوپان ها بسیار کمک می کردند و سگ های این نژاد بسیار باهوش و فعال هستند و رابطه بسیار خوبی با انسان دارند و در بسیاری از مواقع نقش یک دوست را برای انسان بازی می کنند .
سگ های شپرد نیز همانند سگ بوردرکلی اگر سرگرم نباشند و چیز های جدید یاد نگیرند خسته و نا امید می شوند . سگ شپرد استرالیایی عاشق بازی هایی است که از هوش طبیعی آن ها استفاده شود .نژاد پودل

سگ های نژاد پودل از قدیم در شکار به انسان کمک می کردند و بسیار فعال و قابل اعتماد هستند . از پودل ها به خصوص از نژاد کوچک ان ها برای انجام حرکات نمایشی استفاده می شود مثلا می توانند روی یک حلقه بایستند و تعادلشان را حفظ کنند .


نژاد ژرمن شپرد آلمانی

سگ ژرمن نیز یک نژاد باهوش است که بسیار به صاحب خود وفا دار بوده و انرژی این سگ ها آنقدر بالاست که ممکن است در بعضی از مواقع عصبی و مشوش به نظر برسند . سگ شپرد آلمانی از اینکه مسولیتی را به او واگذار کنید بسیار لذت می برد .از سگ ژرمن بیشتر در حوزه انتظامی و کار های پلیسی استفاده می شود در حالت عادی سگ ژرمن به راحتی از پس مسولیتی که به آن ها واگذار می کنید بر می آیند اما اگر آن ها را آموزش نیز بدهید در بسیاری از کار می توانند برای شما مفید باشند .


در این مقاله از وبسایت دام و طیور به بررسی نژاد سگ با هوش پرداختیم اما لازم به ذکر است که تمامی سگ های گفته شده بالا در صورتی می توانند مسولیت ها و کار های واگذار شده را به نحو احسن انجام دهند که تغذیه مناسب یعنی غذای مخصوص سگ که دارای مواد مورد نیاز بدن سگ باشد و بتواند انرژی لازمه برای انجام فعالیت را به او بدهد مصرف کنند.


گروه تولیدی دام و طیور تولید و عرضه کننده انواع غذای کنسروی سگ و غذای خشک سگ با بهترین مواد اولیه و دستگاه های به روز دنیا است که شما می توانید به راحتی و با خیال آسوده آن را در اختیار سگ خانگی خود با انواع نژاد قرار دهید .
جهت سفارش محصول می توانید به صفحه غذای سگ و گربه مراجعه کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مقایسه و بررسی دستگاه جوجه کشی ایرانی و خارجی
•  طرز استفاده صحیح از دستگاه جوجه کشی خانگی چیست؟
•  تاثیر کیفیت تخم مرغ در جوجه کشی
•  تعمیر دستگاه جوجه کشی در شرایط اضطراری
•  ویژگی ها و خصوصیات قفس بلدرچین استاندارد
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان