فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

روش های تربیت سگ

اصول آموزش سگ

تربیت سگ جز موارد اصلی در نگهداری سگ به شمار می رود .
سگ ها برای امور مختلف مثل نگهبانی ، راهنمایی افراد نابینا ، شکار ، مراقبت از گله ، جنگ و نجات افراد آسیب دیده تربیت می شوند .
برای تربیت سگ باید در برابر او اعتماد به نفس داشته باشید ، جملاتی که برای پرورش سگ به کار می برید کوتاه باشد تا درک آن برای سگ راحت تر باشد .

یکی از روش های تربیت سگ این است که اگر سگ کار شایسته ای انجام داد آن را تشویق کنید این تشویق می تواند غذای سگ باشد یعنی غذای مخصوص سگ ( غذای کنسروی سگ ، غذای خشک سگ ) که برای سگ خوشایند باشد در اختیارش قرار دهید .

اگر سگ دستور ها و فرامین شما را درست متوجه نمی شود صبور باشید و به ندرت و خیلی کم سگ را مورد شماتت و تنبیه قرار دهید .
در تربیت سگ خانگی سعی کنید سگ با تمام افراد خانواده رابطه خوبی برقرار کنید .

ابزار های تربیت سگ

برای تربیت سگ از لحاظ فرمانبرداری باید یک قلاده تهیه کرد قلاده ها در انواع قلاده شوک ، قلاده خاردار و قلاده الکتریکی که از راه دور مدیریت می شود وجود دارند .

ارزان ترین قلاده سگ ، قلاده شوک است که پس از بستن به گردن سگ می توانید با کشیدن قلاده نباید ها را به سگ بفهمانید .
 
نوع دیگری از قلاده به نام قلاده خاردار وجود دارد که خار هایی به سمت داخل دارد و استفاده از این قلاده برای افراد مبتدی به دلیل احتمال آسیب رسانی اصلا توصیه نمی شود و فقط مربی پرورش سگ باید از آن استفاده کند و قیمت قلاده خاردار از قیمت قلاده شوک گرانتر است .

همانطور که از اسم قلاده الکتریکی پیداست به دلیل مکانیزم این نوع قلاده توانایی کنترل از راه دور ار برای شما فراهم می آورد .  بعضی از مدل های قلاده الکتریکی قابلیت کنترل ولتاژ شوک ، همرا با لرزش هستند که ارزش بیشتری داشته و گران تر هستند .

برای افزایش تمرکز سگ باید از توپ برای آن ها استفاده کرد سگ ها علاقه بسیار زیادی به توپ دارند شما می توانید با استفاده از توپ تمرکز سگ را بالا برده تا در آینده در محیط های شلوغ بتوانند به راحتی کار خود را انجام دهند .


مربی تربیت سگ باید برای تربیت سگ از لباس محافظ مخصوص استفاده کند .
لباس محافظ تربیت سگ شامل شلوار ، پیراهن ، محافظ دست و محافظ پا می باشد و لباس محافظ تربیت سگ از الیاف خیلی قوی و ضخیم ساخته شده تا مربی سگ از دندان های سگ نگهبان در امان باشد و برای او مشکلی پیش نیاید .
یکی دیگر از ابزار های محافظ دست مربی در برابر دندان های سگ نگهبان و سگ پلیس ، تاگ است که از جنس نمد ضخیم ، چرم و یا کتان ساخته می شود و بسیار مورد استفاده مربیان تربیت سگ قرار می گیرد .

آموزش قدم به قدم سگ

برای تربیت سگ باید سگ را با اصطلاحات و کلماتی آشنا کرد . اولین کلمه ای که سگ باید آن را درک کند کلمه بنشین است که آموزش این کلمه به سگ بسیار ساده و آسان است و همچنین بسیار اهمیت دارد از جهت اینکه در بعضی مواقع مثل رد شدن از خیابان می تواند جان سگ را نجات دهد .
برای آموزش سگ و فهماندن این کلمه برای سگ باید سگ در سمت چپ قرار گیرد این یک سنت قدیمی است که در هنگام تعلیم سگ ، سگ در سمت چپ قرار گیرد و مربی قلاده و زنجیر را باید به نحوی در دست بگیرد که در صورت اشتباه کردن حیوان قلاده را بکشد تا سگ منوجه کار اشتباهش بشود و بعد  قلاده را از زیر گردن سگ آرام به سمت پایین بکشید و با صدای بلند به سگ بگویید بنشین و پس از انجام این کار توسط سگ ، نام او را صدا کرده و او را تشویق کنید .
بعضی از سگ ها وقتی در دوره آموزش به آن ها می گویید بنشین خود را پخش زمین می کنند در این صورت دیگر نباید قلاده را به طرف پایین فشار داد و فقط باید پنجه های سگ را مثل چنگال روی زمین قرار داد تا نحوه صحیح نشستن را به او آموزش داد .
پس از آموزش درست این کلمه به سگ باید کم کم قلاده را از سگ جدا کرد .

دومین درسی که در مبحث آموزش سگ مطرح است این است که سگ با صاحب و مربی خود همقدم شود برای آموزش این کار بهترین زمان وقتی است که سگ از تفریح برگشته و انرژی و شلوغ کاری خود را از دست داده و باید این کار حتما در کنار دیوار یا یک نرده انجام شود به صورتی که سگ بین دیوار و مربی باشد و از مسیر منحرف نشود و قلاده سگ را باید محکم با دست راست گرفت تا سگ فقط در مسیر مستقیم حرکت کند و فقط سر و گردنش جلو تر از مربی باشد .
اگر در هنگام ایستادن حیوان جلوتر یا عقب تر ایستاد باید به وسیله قلاده و یا زنجیر محل توقف و ایستادن حیوان را به او آموزش داد .
پس از ایستادن سگ دوباره باید شروع به حرکت کنید به طوری که اولین قدم با پای چپ برداشته شود و مربی در همان هنگام باید به سگ فرمان حرکت دهد یا با گفتن کلمه برویم و یا با کلمه قدم رو یا هر کلمه  ای که این معنی را بدهد به سگ فرمان حرکت دهد .

بعد از آن کم کم در محلی که نرده و دیواری وجود ندارد باید با سگ این تمرین را انجام داده و کم کم زنجیر را نیز باید از سگ جدا کرد و بدون زنجیر با سگ این کار را انجام دهیم .
در تمام این آموزش ها از کشیدن محکم قلاده سگ خودداری کنید .

سومین آموزش سگ آموزش کلمه بیا است . استعداد آموزش این درس از کودکی و تولکی در سگ وجود دارد و برای آموزش بهتر و فهم بهتر این کلمه برای سگ باید زمانی که به سمت شما می دود این کلمه را دو سه بار تکرار کنید ؛ به او بگویید بیا... بیا و بعد از رسیدن به شما بیشتر از همیشه او را نوازش کنید اگر از همان ابتدا شیرخوارگی و تولگی این تمرین را با سگ انجام دهید سگ به طور طبیعی به این کار عادت می کند .

سگ ها عادت دارند زمانی که صاحب خود را بعد از چند ساعت می بینند به سر و کول او بالا می روند و به پریدن و شلوغ کاری عادت دارند براعی امتناع سگ از این کار باید زانوی راست را خم کرد و با نشان دادن کف دست و گفتن کلمه منفی نه..نه او را متوجه نادرست بودن این کار بکنید زیرا سگ نمی داند که پنجه هایش تا چه حد می تواند به صاحب خویش آسیب برساند .
یکی دیگر از روش های منع کردن سگ از پریدن که بیشتر برای سگ های کوچک جثه استفاده می شود این است که قبل از اینکه سگ بپرد باید مربی دست خود را دراز کند و او را نوازش کند این کار کم کم برای سگ تبدیل به عادت شده و سگ دیگر ابراز علاقه خود را با پریدن به صاحبش نشان نمی دهد .
امیدواریم این مقاله برای تعلیم و تربیت سگ برای شما مفید بوده باشد .

چنانچه تمایل به خرید غذای سگ دارید می توانید به قسمت غذای سگ و گربه مراجعه نمایید و غذای مخصوص سگ را انتخاب کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  فروشگاه آنلاین خوراک دام و طیور
•  آشنایی با دانخوری و آبخوری در پرورش مرغ محلی
•  پرورش کبک در خانه با دستگاه جوجه کشی کبک
•  جوجه کشی مصنوعی و دستگاه جوجه کشی مرغ
•  انواع دانخوری تغذیه و خوراک دهی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان