فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

معرفی انواع آبخوری موجود در بازار ایران

انواع آبخوری مرغ

یکی از نکات حائز اهمیت در پرورش طیور فراهم بودن آب تمیز و گوارا برای رفع تشنگی طیور است که در رشد  و روند تخمگذاری مرغ نیز تاثیر دارد .
در دسترس بودن آب برای طیور از جهت اینکه آب در بیشتر فرآیند های فیزیولوژیکی دخیل است و همچنین انتقال مواد مغذی به دستگاه گوارش به وسیله آب صورت می گیرد بسیار اهمیت دارد .

آب برای تنظیم دمای بدن و بسیاری از واکنش های شیمیایی موثر است و ضریب تبدیل دان به گوشت را افزایش می دهد اما متاسفانه برخی از تولید کنندگان به این موضوع مهم اهمیت زیادی نمی دهند و چندان آب کافی و سالم در اختیار مرغ های خود قرار نمی دهند و زود به زود آب مصرفی آن ها را تعویض نمی کنند .
در اختیار قرار گرفتن آب سالم برای طیور موجب هضم کامل غذا و سالم ماندن روده طیور می شود . آب به پرنده برای جذب مواد مغذی کمک می کند بنابراین آب برای افزایش راندمان تولید نیز بسیار اهمیت دارد .
برای در اختیار قرار دادن آب برای طیور باید از آبخوری مخصوص و مناسب استفاده کرد آبخوری های موجود در بازار ، آبخوری دستی و آبخوری اتوماتیک هستند که با توجه به سن و نژاد جوجه مورد استفاده جوجه قرار می گیرند .
فروشگاه اینترنتی دام و طیور تولید وعرضه کننده انواع آبخوری اعم از آب خوری دستی و آب خوری اتوماتیک با کیفیت برای انواع پرندگان می باشد و شما می توانید برای تهیه آبخوری و دانخوری مناسب جوجه به صفحه مربوطه مراجعه نمایید .
آبرسانی بهداشتی یکی از مهم ترین ویژگی ها برای رشد و تندرستی طیور است به همین علت بهداشت خط های انتقال آب و آبرسانی آبخوری را باید مورد توجه قرار داد .

در ادامه این مقاله از وبسایت دام و طیور با ویژگی های آبخوری با کیفیت و مناسب جوجه آشنا می شویم .

1. خطوط لوله ها باید در فاصله منظمی از هم قرار گیرند و جنس لوله های انتقال آب باید کاملا ضد زنگ باشد .
2. آبخوری جوجه باید ارتفاعی متناسب با سن و نژاد جوجه داشته باشد و با رشد جوجه این ارتفاع باید تغییر کند .
3. آبخوری مرغ نباید نشتی بدهند ، نشتی دادن آب خوری سبب مرطوب شدن بستر و ایجاد مشکلات مربوط بستر مرطوب می شود همچنین باعث آلودگی و ورود میکروب به آب نیز می شود .
4. به منظور جلوگیری از رسوب گرفتن خط انتقال آب در مناطقی که آب آهکی دارند و آب منطقه دارای ناخالصی است باید از فیلتر تصفیه آب استفاده نمایند .
امروزه در مرغداری های بزرگ از سیستم آبخوری اتوماتیک مثل آبخوری نیپل ، آبخوری اتوماتیک سوپر جامبو و آبخوری اتوماتیک جامبو استفاده می شود و استفاده از این سیستم ها سبب این می شود که همیشه آب تمیز و گوارا برای طیور فراهم باشد و بدون نیاز به نیروی انسانی مخزن آب آبخوری پر می شود و طیور کمتر در معرض آلودگی قرار می گیرند .
آبخوری اتوماتیک نیاز مکرر به  ضد عفونی کردن ندارند و از نظر صرفه جویی در مصرف آب بسیار مناسب هستند .
از آبخوری های دستی بیشتر در مرغداری های با وسعت کم و یا مرغداری خانگی استفاده می کنند بیشترین آب خوری دستی که در اختیار طیور قرار می گیرد آبخوری ناودانی ، آبخوری یک لیتری استوانه ای ،  آبخوری دستی با انواع مخزن مثل آبخوری دستی سه لیتری و است که برای انواع جوجه و مرغ استفاده می شود .

شما می توانید برای تهیه هر کدام از این آبخوری ها متناسب با نیاز مرغداری خود به قسمت آبخوری طیور مراجعه کرده و خصوصیات دقیق ، آموزش نصب آبخوری و مزایای استفاده از آبخوری را در آن جا مطالعه نمایید .
امیدواریم این مقاله از وبسایت دام و طیور برای شما کاربران مفید بوده باشد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین دستگاه جوجه کشی با راندمان بالا
•  تحلیل و بررسی دستگاه جوجه کشی اسکندری
•  ارزان ترین دستگاه جوجه کشی کدام است؟
•  مرغ تخم گذار خانگی در کجا باید نگهداری شود ؟
•  خرید دستگاه های جوجه کشی با راهنمایی کامل
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان