فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نکاتی که باید در مورد پرورش بوقلمون بدانید

راه های پرورش بوقلمون

برای پرورش بوقلمون باید نکاتی را در این خصوص مورد بحث و بررسی قرار دهید اینکه هدف شما از پرورش بوقلمون چیست ؟
برای تولید تخم نطفه دار، برای تولید گوشت بوقلمون یا برای تولید جوجه یک روزه بوقلمون که فعالیت در هر کدام از این شاخه ها مستلزم رعایت نکاتی است که در این مقاله از وبسایت دام و طیور به آن ها پاسخ داده ایم و از شما دعوت به مطالعه ادامه مطلب می نماییم .

برای داشتن یک مزرعه پرورش بوقلمون می توانید ابتدا یک دستگاه جوجه کشی بخرید ؛ دستگاه جوجه کشی بوقلمون با دستگاهی که از مرغ و بلدرچین و سایر طیور جوجه کشی می کند هیچ تفاوتی ندارد و تنها تفاوت آن در شانه جوجه کشی است که تخم نطفه دار پرنده در آن قرار می گیرد .

تولید بوقلمون از تخم نطفه دار

تولید بوقلمون از تخم نطفه دار به وسیله دستگاه جوجه کشی قیمت مناسب تری نسبت یه سایر روش های تولید و پرورش بوقلمون دارد اما به دلیل آگاهی کامل نداشتن از درون تخم نطفه دار ،  راندمان جوجه کشی خیلی مطلوب نیست .

استفاده از جوجه یک روزه در پرورش بوقلمون یک روش مطلوب است .
شما باید قبل از خرید جوجه یک روزه بوقلمون محل نگهداری آن ها را آماده کنید و محل پرورش بوقلمون را باید از لحاظ نور ، دما ، رطوبت و شرایط آب و هوایی بسنجید و همگی موارد گفته شده باید در حد نرمال باشد و بالا یا پایین بودن میزان آن ها می تواند سبب ایجاد مشکل در پرورش بوقلمون شود و حتی موجب ضرر اقتصادی نیز بشود .

فضای مناسب جهت پرورش بوقلمون

فضایی که برای پرورش بوقلمون گوشتی یا هر نژاد دیگری از بوقلمون در نظر گرفته می شود در هفته اول 30 جوجه در هر متر مربع ، در هفته دوم تا چهارم تعداد 20 جوجه ،  در هفته پنجم تا ششم تعداد 10جوجه ، در هفته هفتم تا هشتم نیز 8 جوجه ، در هفته نهم تا دوازدهم تعداد 5 جوجه و در هفته سیزدهم تا بیستم 2 الی 3 جوجه در هر متر مربع نیاز است .

نور برای پرورش بوقلمون

 رنگ نور و شدت نور برای پرورش بوقلمون دو عامل مهم به حساب می آیند از این رو که اگر رنگ نوری که در اختیار بوقلمون قرار می گیرد قرمز یا سبز باشد اثر مطلوبی در بوقلمون دارد که استفاده از نور سفید این اثر را ندارد همچنین اگر از نور آبی برای بوقلمون استفاده کنید حتی در مدت 24 ساعت اثرات بدی بر بوقلمون دارد .

طریقه در اختیار قرار دادن نور برای بوقلمون بستگی به محل نگهداری بوقلمون ، نژاد آن ها که بومی ، بیوتی ، نیکولاس یا هیبرید باشد و سن فرستادن بوقلمون به کشتارگاه بستگی دارد .

شدت نور در 48 ساعت اول زندگی بوقلمون باید زیاد باشد و به طور مداوم در این ساعات باید نور در اختیار بوقلمون باشد و بعد از گذشت دو روز کم کم این شدت نور برای بوقلمون کاهش پیدا کند و زمان استفاده از نور نیز برای بوقلمون به 14 الی 18 ساعت برسد .

دمای مناسب برای پرورش بوقلمون

جوجه یک روزه بوقلمون قادر به تنظیم کردن دمای بدن خود با دمای محیط نیست از این رو باید برای تنظیم دما از سیستم های حرارتی استفاده کرد تا حرارت بدن جوجه حفظ شود پس باید محل پرورش بوقلمون مجهز به سیستم گرمایش و سرمایش و رطوبت ساز مناسب باشد .
در صورت استفاده از هیتر برای گرم کردن جوجه ها باید تمام نقاط سالن حرارت و دما یکنواخت داشته باشد تا از تجمع جوجه ها در یک نقطه جلوگیری شود .
اگر از مادر مصنوعی برای تنطیم دما در سالن پرورش بوقلمون استفاده می کنید برای اینکه جوجه ها در روز های ابتدایی زندگی خود خیلی از آن دور نشوند باید یک حصار دور آن بکشید .

در ابتدای پرورش بوقلمون باید دما حدود 34 الی 36 درجه سانتی گراد باشد و به مرور دما کاهش یابد به طوری که در یک هفتگی آن ها چیزی حدود 32 درجه سانتی گراد ، در هفته دوم 29 درجه سانتی گراد و در هفته سوم 24 درجه سانتی گراد و همنینطور رفته رفته دما کاهش پیدا کند به طوری که بعد از هفته ششم تا پایان دوره پرورش نباید دما از 18 درجه سانتی گراد پایین تر بیاید .

تهویه و رطوبت محل پرورش بوقلمون

برای عمل تهویه هوا در مرغداری باید از هواکش های برقی و پنجره های تهویه ای استفاده کنید ؛ توجه داشته باشید که تهویه نباید موجب سرد شدن سالن شود .
وجود رطوبت و هر گونه بوی نامطبوع در سالن نشان دهنده تهویه نامناسب است سالن پرورش بوقلمون باید هوای خشکی داشته باشد اما خشکی بیش از حد نیز موجب رشد پایین پر ها می شود .
میزان رطوبت سالن باید حدود 65 الی 70 درصد باشد تا هوای سالن خشک و گرد و خاکی نشود .

تغذیه بوقلمون

تغذیه بوقلمون دو بار در روز صورت می گیرد و بوقلمون ها بسیار بی استعداد و کم هوش در فراگیری نحوه غذا خوردن و آشامیدن آب هستند .
برای ترغیب تغذیه بوقلمون می توان از جو و تخم مرغ پخته شده و شیر استفاده کرد همچنین استفاده از غذا های سبز رنگ برای افزایش اشتها و خوراک بوقلمون بسیار اهمیت دارد .

امیدواریم این مقاله از وبسایت دام و طیور برای افرادی که تمایل به ایجاد کسب و کار و پرورش بوقلمون را دارند کمک کرده باشد .
چنانچه برای پرورش بوقلمون تمایل به خرید دستگاه جوجه کشی و سایر تجهیزات مرغداری را دارید می توانید به صفحه محصولات مراجعه کرده و یا با شماره 09133627304 تماس حاصل فرمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مزیت خوراک استارتر گوساله پلت شده
•  غذای بلدرچین چیست ؟
•  دلیل افزایش قیمت دستگاه جوجه کشی چیست؟
•  پیشرفته ترین دستگاه های جوجه کشی موجود در ایران
•  خوراک استارتر جوجه
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان