فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

خرید دان بلدرچین تخمگذار

غذای بلدرچین تخمگذار چیست

تمامی پرندگان باید برای پرورش و رشد مطلوب از دان مخصوص با توجه به نژاد و سن جوجه استفاده کنند برای مثال مرغ تخمگذار باید از دان مخصوص مرغ تخمگذار تغذیه کند و همچنین مرغ گوشتی باید از دان پرورشی مرغ گوشتی تغذیه کند .

دان تخمگذاری که در اختیار مرغ تخمگذار قرار می گیرد با دان تخمگذاری که در اختیار بلدرچین تخمگذار قرار می گیرد تفاوت دارد و بلدرچین ها نیز در هر مقطع و سنی  نیاز به یک نوع تغذیه دارند که از لحاظ مواد تشکیل دهنده و درصد وجود آن در هر دوره متفاوت است .
مواد تشکیل دهنده دان بلدرچین تخمگذار دانه ذرت ، دانه گندم ، کنجاله سویا ، گلوتن ذرت و نمک ، کنجاله کلزا ، پودر صدف ، پودر یونجه ، پودر گوشت ، پودر ماهی ، سبوس گندم و روغن سویا می باشد .

ساخت دان بلدرچین تخمگذار

برای ساخت دان بلدرچین تخمگذار ابتدا باید میزان انرژی موجود در مواد اولیه را مورد بررسی و آنالیز قرار دهیم . ذرت و گلوتن ذرت از جمله غلاتی هستند که انرژی زیادی دارند و قیمت مناسبی نیز دارند و استفاده از آن در جیره بلدرچین تخمگذار می تواند ضمن داشتن ارزش غذایی بالا قیمت غذای بلدرچین را ارزان نگهدارد .
برای پرورش بلدرچین در شرایط آب و هوایی مختلف و همچنین در فصول مختلف سال جیره غذایی جداگانه باید در اختیار بلدرچین قرار گیرد و می توان گفت تغذیه آن ها در فصول سال تغییر می کند .

دان بلدرچین تخمگذار اصولا به صورت کرامبل در اختیار آن ها قرار می گیرد تا تمامی ذرات وارد بدن بلدرچین مادر و در نهایت جذب بدن او شود .
در ساخت دان بلدرچین ابتدا باید مواد درشت جیره بلدرچین به ذرات ریز تبدیل شوند و بقیه مواد پودری و آردی کم کم به میکسر اضافه شوند همه غلات ، ویتامین ها ، مواد معدنی و مواد اصلی تشکیل دهنده دان بلدرچین باید در اندازه ای متناسب و مورد نیاز بلدرچین تخمگذار آسیاب شوند .

قیمت دان بلدرچین تخم گذار

در غذا بلدرچین تخمگذار همیشه باید مقدار زیادی ویتامین وجود داشته باشد و وجود ویتامین در مقدار خیلی زیاد برای بلدرچین ضرری نداشته اما این کار غیر ضروری است و در نهایت قیمت غذا بلدرچین گران می شود که به صرفه نیست .
بلدرچین ها زمانی که جوجه هستند نیاز به پروتئین زیادی دارند اما با افزایش سن نیاز آن ها به پروتئین کم تر شده و نیاز به مواد غذایی دارای انرژی بالا افزایش پیدا می کند .
مواد معدنی در غذای بلدرچین تخمگذار از جهت تشکیل ساختار پوسته تخم مرغ و برای جوجه ها جهت رشد و تقویت ساختار استخوانی اهمیت فراوانی دارد .

خرید دان بلدرچین تخمگذار

اگر مهارت کافی در تهیه دان بلدرچین تخمگذار را ندارید می توانید از دان بلدرچین بالانس شده توسط متخصصین تغذیه گروه دام و طیور ، خریداری نمایید و با خیال راحت و اطمینان خاطر آن را در اختیار بلدرچین تخمگذار خود قرار دهید .
همچنین برای تغذیه جوجه بلدرچین می توانید از پیش دان جوجه بلدرچین استفاده کنید .


رطوبت غذا بلدرچین

میزان رطوبت موجود در دان بلدرچین تخمگذار را برای جلوگیری از خرابی و فساد دان بلدرچین باید مورد بررسی قرار داد همچنین دان بلدرچین باید رنگ و بوی طبیعی داشته باشد و عاری از هرگونه ناخالصی باشد .

غذایی که مورد مصرف بلدرچین تخمگذار قرار می گیرد باید موجب رشد ، سلامتی پرنده و تولید تخم بلدرچین شود .
 
علاوه بر دان مخصوص بلدرچین تخمگذار که برای تغذیه آنها بسیار مفید است در دسترس بودن آب تمیز ، گوارا و بدون آلودگی نیز برای رشد آن ها بسیار حائز اهمیت است و حتی در روند تخمگذاری بلدرچین نیز تاثیر می گذارد بنابراین باید تعدادی آب خوری بلدرچین که می تواند آبخوری دستی بلدرچین یا آبخوری اتوماتیک بلدرچین باشد در دست دسترس آن ها قرار گیرد .

در صورت تغییر شرایط آب و هوایی ، بیماری و تغییرات ناگهانی محیطی پرنده دچار استرس شده و برای از بین بردن این حالت باید در آبخوری بلدرچین همراه آب مقداری ویتامین و الکترولیت اضافه شود و تا از بین رفتن کامل این مشکل باید این محلول در آب خوری بلدرچین وجود داشته باشد .
امیدواریم این مقاله از وبسایت دام و طیور برای شما کاربران گرامی مفید بوده باشد .
چنانچه تمایل به خرید انواع خوراک طیور ، آبخوری و دانخوری مرغ را دارید می توانید به صفحه محصولات مراجعه کرده و محصول مورد نظر را انتخاب کنید و در اسرع وقت درب منزل تحویل بگیرید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  دستگاه جوجه کشی
•  بهترین رژیم غذایی برای سگ ها چیست
•  مثلث جوجه کشی بلدرچین
•  تاثیر ویتامین بر گاو شیری
•  همه چیز در مورد دستگاه جوجه کشی ایزی باتور
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان