فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

بهترین غذای خشک سگ

کامل ترین غذا برای سگ

تغذیه مهم ترین عامل برای رشد و افزایش طول عمر هر موجود زنده ای به حساب می آید سگ ها نیز برای رشد مطلوب و عمر زیاد به غذای مناسب سگ نیاز دارند غذایی برای این حیوانات مناسب است که تمامی مواد مورد نیاز سگ در اختیار سگ قرار بگیرد از این رو یکی از عوامل مهم در نگهداری سگ با کیفیت بودن غذای سگ است .

گروه تولیدی دام و طیور تولید کننده انواع غذای سگ مناسب انواع  نژاد و سنین مختلف در دو نوع غذای خشک سگ و غذای کنسروی سگ با بهترین مواد اولیه و با دستگاه های پیشرفته است و شما می توانید جهت مشاهده محصولات به صفحه غذای سگ مراجعه نمایید .
در ادامه این مطلب به بررسی بهترین غذای خشک سگ می پردازیم .
به طور میانگین سگ ها 14 تا 20 سال عمر می کنند و انتخاب صحیح غذای خشک سگ یکی از عواملی است که در روند سلامتی سگ در دوره میانسالی و پیری سگ موثر است .

ویژگی بهترین غذای خشک سگ

برای انتخاب بهترین غذای خشک سگ باید نکاتی را مد نظر قرار داد برای مثال غذای خشک سگ باید به گونه ای باشد که به سلامت دندان ها ، غضروف ها و عضلات ، سلامت دستگاه گوارش و کلیه ها کمک کرده و در آن ها اختلال ایجاد نکند همچنین غذای خشک سگ نباید باعث چاقی مفرط سگ بشود .

برای شناخت بهترین غذای خشک سگ باید به درصد ترکیبات موجود در غذای سگ  که در پشت بسته بندی غذا سگ نوشته شده توجه کنیم و به این موضوع نیز آگاهی داشته باشیم که در غذا سگ باید حتما یک نوع گوشت وجود داشته باشد .

به گفته دامپزشکان بهترین غذا برای سگ ، غذای خشک است زیرا دارای مواد مغذی بیشتری نسبت به غذا کنسروی سگ است و طریقه نگهداری آن راحت تر از غذای کنسروی بوده چرا که غذای کنسروی سگ بلا فاصله پس از باز شدن درب قوطی باید مصرف شود اما غذای خشک سگ را تا چندین روز می شود نگهداری کرد .


فرق غذای توله سگ و سگ بالغ

در غذا توله سگ باید پروتئین بیشتری نسبت به غذا سگ بالغ باشد و همچنین مصرف چربی و برخی مواد معدنی در غذای توله سگ بیشتر از غذای سگ بالغ است همچنین سازمان جهانی تغذیه حیوانات توصیه به این امر دارد که در غذای توله سگ مواد مغذی بیشتری نسبت به غذای سگ بالغ باشد زیرا سبب رشد سالم مغز و چشم این حیوان در نوجوانی می شود .

در ادامه این مقاله به صورت اختصاصی به غذای خشک توله سگ می پردازیم .

وقتی توله سگ ها به لحاظ ظاهری به اندازه 80 درصد سگ بالغ می رسند می توانند از غذای سگ بالغ نیز تغذیه کنند ؛ توله سگ نژاد پامرانین و توله سگ نژاد مینی پینجر در حدود 9 تا 10 ماهگی به این رشد می رسند .

سگ های با جثه متوسط در 12 ماهگی می توانند از غذا سگ بالغ بخورند و سگ های با جثه بزرگ و از نژاد سگ های غول پیکر باید غذای مخصوص توله سگ را تا12 یا 16 ماهگی ادامه دهند .

بهترین غذای خشک برای سگ پامرانین غذایی است که خیلی کوچک و ریز باشد به دلیل اینکه فک و آرواره های این نژاد سگ خیلی کوچک بوده وخوردن غذای درشت باعث اذیت آن می شود .

بهترین غذای خشک سگ ژرمن غذایی است که هضم آسانی داشته باشد و ضمن تقویت عضلات و قوی سازی سیستم دفاعی به بهداشت دهان و دندان سگ نیز کمک کند .

اگر توله سگ های نژاد های گفته شده در بالا زود تر از زمان مقرر به خوردن غذا سگ بالغ مشغول شوند با خطر کمبود یک سری مواد غذایی لازم در بدن مواجه می شوند اما برخی سگ های باردار و یا شیرده می توانند از غذا توله سگ به علت بالا بودن غلطت اسید های آمینه خاص ، وجود مقادیر زیادی پروتئین ، چربی و دیگر مواد معدنی استفاده کنند .

قیمت غذای خشک سگ

قیمت غذای خشک سگ با وجود درصد بالایی از مواد مغذی در خود قیمت پایین تری نسبت به قیمت غذای کنسروی سگ دارد .

غذای خشک سگ به عنوان یک غذای کامل برای تغذیه سگ مورد استفاده سگ قرار می گیرد شما می توانید برای خرید انواع غذای سگ به صفحه غذای سگ رفته و در بین محصولات غذای مخصوص سگ خود را خریداری نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  فوت و فن های پرورش بلدرچین تخم گذار در سالن
•  انتخاب بهترین نوع دانخوری
•  ظرف مکانیزه دانخوری پرندگان
•  آسیاب و میکسر مرغداری
•  کرچ شدن مرغ چیست و چگونه است؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان