فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

انواع نژاد گربه

نژاد های گربه پر طرفدار

شاید باورتان نشود اما بیش از 30 نژاد گربه وجود دارد که هرکدام شکل ظاهری و رفتار های مخصوص به خودشان را دارند اگر تمایل به شناخت برخی از نژاد گربه و آشنایی با خصوصیت آن ها دارید از شما دعوت می کنیم این مقاله را انتها مطالعه فرمایید .
 
آشنایی با انواع نژاد گربه

نژاد بیرمن

از خصوصیات ظاهری گربه بیرمن  چشم هایی به رنگ یاقوت کبود است . با اینکه پنجه های تیزی دارند اما به خاطر پوشش بدنشان خصوصا در ناحیه پنجه ها که شبیه دستکش است پنجه های تیزشان ، خیلی نمایان نیست .

گربه مو کوتاه آمریکایی

این باور وجود دارد که گربه مو کوتاه آمریکایی از نسل گربه های اروپایی است که توسط مهاجران به آمریکای شمالی آورده شده است تا از شر موش های خانگی و صحرایی در امان بمانند .
گربه مو کوتاه آمریکایی به مراقبت چندانی نیاز ندارد و از ویژگی اخلاقی این گربه ها این است که ذاتا گرم و اجتماعی هستند و با صاحبشان نیز مهربان اند .


گربه های نر این نژاد طبیعتا بزرگتر بوده و وقتی بالغ می شوند وزنی حدود 5 الی 7 کیلو گرم دارند و ماده های بالغ وقتی رشد شان تکمیل می شود یعنی در سن 3 تا 4 سالگی وزنی حدود 3/5 تا 5/5 کیلو گرم دارند .
مو کوتاه آمریکایی می تواند 15 الی 30 سال عمر کند و اغلب به واکسیناسیون دامپزشکی و چکاپ های سالانه نیاز دارند .
این نژاد از گربه با بیش از 70 رنگ و طرح یافت می شوند . معروف ترین نژاد مو کوتاه آمریکایی ماده  گربه ای به رنگ نقره ای با لکه های سیاه غلیظ است .

گربه برمه ای

گربه برمه ای اصالتا متعلق به کشور تایلند بوده و سیامی نیز نامیده می شود .
برمه ای ها چشم هایی به رنگ  طلایی یا زرد دارند و پوشش بدن آن ها صاف و براق است . این گربه ها معمولا 16 تا 18 سال عمر میکنند و عمر گربه برمه ای از عمر بسیاری از نژادها بیشتر است .
برمه ای ها جثه ای کوچک و وزنی حدود 4 الی 6 کیلو گرم دارند . از ویژگی رفتاری آن ها می توان به بازیگوش بودن و داشتن انرژی بالا اشاره کرد و نکته جالب راجع به گربه برمه ای این است که آن ها یک سری از خصوصیات سگ ها را مثل آوردن اشیایی که برای شان پرتاب می کنید و یا تکان دادن دم .

نژاد گربه مو کوتاه کالر پوینت


گربه مو کوتاه کالر پوینت از خویشاوندان گربه سیامی محسوب می شود  و یکی از پر سرو صدا ترین گربه های جهان است .
استیل بدنی ، شخصیت ، اندازه پشم و طرح و رنگ گربه مو کوتاه کالر پوینت شبیه سیامی است اما در کل ظاهر زیباتری نسبت به نژاد سیامی دارد .


مو کوتاه کالر پوینت یک نژاد بسیار باهوش ، بازیگوش ، و انسان دوست است . آنها فوق‌العاده با محبت و خونگرم هستند و از پرسه زدن در اطراف و بازی با آدم ها لذت می‌برند که همین باعث می‌شود آنها را برونگرا توصیف کنیم . آن ها در برخورد با غریبه ها عوض می شوند و واکنش های پرخاشگرانه از خود نشان می دهند و عصبی می شوند .

نژاد گربه دون رکس

از خصوصیات بارز گربه های دون رکس بازیگوشی و وابسته بودن آن ها به انسان است .
گربه های دون رکس موهایی نرم ، کوتاه و مجعد دارند گوش های آن ها به طرز غیر معمولی بزرگ است . چشم هایی بزرگ و بینی سربالا و برخلاف دیگر گربه ها سیبیل های کوتاه و با حالت  فرفری دارند.


گربه های دون رکس پرش زیادی دارند و تلاش می‌کنند هر جایی که توانایی نگه داشتن‌ شان را داشته باشد اشغال کنند .

 نژاد گربه مائو مصری

گربه مائو مصری یکی از چند نژاد گربه ای است که می توان در خانه نگه داری کرد و به صورت طبیعی روی بدنش خال خال است . این گربه ها پاهای عقب بلند تری نسبت به سایر گربه ها دارند و وجود یک پرده از جنس پوست از پهلو تا پشت زانویش موجب طول گام هایی بلند تر شده از این رو گربه مائو مصری را سریع ترین نژاد گربه در جهان می دانند .


مائو ها صدا های غیر عادی  و موزیکالی دارند . رفتار دیگری که مائو ها دارند دم جنبان نام دارد به طوری که چه گربه مائو نر و چه گربه مائو ماده دمش را پیچ و تاب می دهد و ظاهرا با این کار قلمرو خود را مشخص می کند .

نژاد گربه پرشین


گربه پرشین یکی از لاکچری ترین نژاد گربه در جهان شناخته می شود . گربه پرشین کلاسیک که  گربه صورت عروسکی شناخته می شود از نژاد پرشین اصیل به حساب می آید. محبوب ترین نژاد گربه پرشین  سیل پوینت ، فلیم پوینت ، بلو پوینت هستند .

نژاد گربه اگزاتیک


نژاد گربه اگزاتیک از لحاظ آرام و ملایم بودن شباهت بسیار زیادی با گربه پرشین دارد .
بدن فشرده  و قوی ، گردن کوتاه و کلفت با چشمانی درشت این گربه را جذاب و دوست داشتنی کرده است به طوری که خود گربه اگزاتیک نیز نمی خواهد از صاحبش دور باشد .


گربه اگزاتیک بسیار باهوش و بازیگوش است و رابطه خوبی باسایر سگ ها و گربه ها دارد . تمیز کردن این گربه کار چندان دشواری نیست و فقط باید بدن او را به خاطر لیسیدن بدنش و جلوگیری از ایجاد توده مویی برس کشید و این کار برای نظافت این گربه تا حد زیادی کافی است .

نژاد گربه مانکس


نژاد مانکس به عنوان گربه های بی دم شناخته می شوند اما در این نژاد گربه هایی وجود دارند که یک ته دم دارند و در کل دم آن ها از سایر گربه ها بسیار کوتاه تر است . گربه های مانکس شکارچیان ماهری هستند به طوری که کشاورزان بسیاری به دنبال نژاد گربه مانکس به جهت راحت شدن از شر حیوانات جونده زمین کشاورزی خود هستند .

نژاد گربه جنگی نروژی


در نروژ ، نژاد گربه جنگلی نروژی را گربه ملی می نامند.این گربه  عموما آرام بوده  و خجالتی نیز به نظر می رسد . صدای خیلی بلندی ندارد اما اگر در خانه ای که نگه داری می شود سگ هم وجود داشته باشد صدای بلند تری از خود تولید می کند . این گربه ها به دلیل قوی بودن پنجه ها بسیار سریع و خوب عمل می کنند . نژاد گربه نروژی با انرژی بوده و احتیاج به توجه زیادی دارد در ارتباط با انسان ها هم رابطه خوبی بر قرار می کند .
طول عمر آن ها معمولا بین 14 تا 16 سال است .

نژاد گربه رگدال


رگدال در زبان انگلیسی یعنی عروسک پارچه ای و دقیقا شکل ظاهری این گربه نیز همین طور است . اسم رگدال  به دلیل  خلق و خوی آرام و متین این گربه  به هنگام بغل کردنش انتخاب شده است . گربه رگدال از لحاظ ظاهری دارای  چشمانی آبی و رنگ بدنی روشن ، با نقاط تیره تر در ناحیه پاها ، صورت ، گوش و دم است . موهای مخملی و نیمه بلند دارد و جثه گربه رگدال قوی و بزرگ است .

نژاد گربه اسکاتیش فولد


نژاد گربه اسکاتیش فولد جهش غالب داشته به همین علت  غضروف گوش های این گربه به سمت جلو و به سمت روی سرش خم شده و گربه اسکاتیش فولد نژاد جغد گونه پیدا کرده است.


از لحاظ رفتاری بسیار بازیگوش ، آرام و آراسته هستند و معمولا رابطه خوبی بابقیه حیوانات خانه دارند . فولد ها به هنگام نشستن پاهای خود را دراز کرده و پنجه های خود را روی شکمشان می گذارند  و به خوابیدن به پشت معروف هستند .


در این مقاله با شماری از نژاد گربه آشنا شدیم امیدواریم این مقاله از وبسایت دام و طیور برای شما مفید بوده باشد.
 چنانچه قصد خرید غذای حیوانات خانگی را دارید می توانید به صفحه خرید غذای حیوانات خانگی مراجعه کنید .

برچسب
بیش از 30 نوع نژاد گربه وجود دارد که برخی از آن ها به گربه آپارتمانی و برخی نیز به گربه صحرایی معروف هستند . این روز ها بسیاری از افراد به نگهداری گربه آپارتمانی یا گربه خانگی مشغولند و کشاورزان بسیاری نیز برای دور کردن برخی از حیوانات از مزرعه خود گربه ه
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین روش نگهداری تخم مرغ
•  برای جوجه ‌کشی مرغ چطور عمل نماییم ؟
•  آموزش کالیبره کردن سنسور دستگاه جوجه کشی
•  انواع دانخوری مورد استفاده در مرغداری ها
•  نکات کلیدی نگهداری سگ
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان