فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی چیست ؟

قیمت دستگاه رطوبت ساز کوچک

برای تامین میزان رطوبت دستگاه جوجه کشی  و جبران آب تبخیر شده داخل تخم مرغ و جلوگیری از تلفات تخم ها در دستگاه جوجه کشی شما باید با استفاده از راهکار هایی میزان رطوبت مورد نیاز را تامین کنید.
روش های مختلفی مثل استفاده از ظرف آب  ، استفاده از  پمپ آب و استفاده از پد سلولزی داخل دستگاه جوجه کشی کار آمد است ، اما بهترین و متداول ترین روش برای ایجاد رطوبت ، استفاده از دستگاه رطوبت ساز است.

دستگاه رطوبت ساز چیست؟

دستگاه رطوبت ساز دستگاهی است که رطوبت دستگاه جوجه کشی  را افزایش می دهد  و در سیستم جوجه کشی کاربرد مهمی دارد که این رطوبت ساز ها بخار های سرد یا گرم تولید می کنند و در کل استفاده از هر کدام  از این دستگاه های رطوبت ساز سرد و یا دستگاه رطوبت ساز گرم مزایا و معایبی دارد که در ادامه  با انواع رطوبت ساز گرم و سرد آشنا می شویم و پیشنهاد می دهیم این مقاله را تا انتها مطالعه فرمائید.

آشنایی با رطوبت ساز دیسکی

این نوع دستگاه را رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی خانگی و به دلیل اینکه قابلیت نصب بر روی دستگاه های بزرگ صنعتی را دارد رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی صنعتی نیز می نامند.
این رطوبت ساز دیسکی دستگاه جوجه کشی با ایجاد رطوبت ملایم و به سبک تبخیری دیسکی کار می کند و دارای 40 عدد دیسک گردان در دو محور مجزا است.
این سایز مناسب انواع دستگاه جوجه کشی تا ظرفیت حدود 600 عدد تخم مرغ می باشد.

دارای شناور و قابلیت اتصال دائم  به آب  لوله کشی شهری را دارد.

از مزایای تولید بخار با رطوبت ساز دیسکی:

رسوبات آب را به داخل دستگاه و سطح تخم مرغ انتقال نداده و به دلیل تولید بخار سرد یا گرم به تخم مرغ ها شک دمایی وارد نمی کند ؛ و رطوبت هم دمای دستگاه جوجه کشی را تولید می کند.
همانطور که گفته شد امکان اتصال دائم به آب لوله کشی شهری را دارد و لازم به باز و بسته کردن درب دستگاه جوجه کشی نیست.


قیمت رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی دیسکی

قیمت بخار ساز دیسکی نسبت به سایر دستگاه رطوبت ساز بسیار مناسب است و همچنین تعمیر و نگهداری این دستگاه بسیار سهل و آسان است.


در ادامه با رطوبت ساز آتومایزر و دیسکی آشنا می شویم.

آشنایی با رطوبت ساز های اتومایزر

در رطوبت ساز های اتومایزر المنت هایی جهت تولید انرژی و حرارت تعبیه شده که به وسیله آن ها اقدام به تبخیر آب نموده ، در نتیجه بخار های این نوع از رطوبت ساز ، گرم است و همچنین میزان برق مصرفی رطوبت ساز اتومایزر 220 ولت است.

آشنایی با رطوبت ساز التراسونیک

در دستگاه جوجه کشی به منظور تامین رطوبت دستگاه جوجه کشی از رطوبت ساز التراسونیک نیز استفاده می شود که بخار این نوع رطوبت ساز سرد بوده و دارای مدل های مختلفی است و در مکان  های مختلفی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و سیستم این دستگاه رطوبت ساز بوسیله امواج فراصوت کار می کند و به وسیله آن اقدام به شکستن مولکول های آب می کند و آن را تبدیل به بخار آب می کند ؛ برای کار کردن دستگاه رطوبت ساز التراسونیک لازم است  فقط  مخزن آن را پر از آب کرده و دکمه روشن آن را فشار دهید تا به صورت خودکار اقدام به تولید بخار سرد بنماید.

حال به مقایسه دو  دستگاه رطوبت ساز سرد و دستگاه رطوبت ساز گرم می پردازیم

رطوبت ساز اتومایزر                                         رطوبت ساز التراسونیک

تولید بخار گرم                                                              تولید بخار سرد
تولید بخار تمیز و صاف                                                     انتقال آهک به داخل دستگاه
مصرف برق خانگی                                                         مصرف برق خانگی
کمک به افزایش دمای داخل دستگاه                                  وارد کردن شوک دمایی به تخم ها
قیمت پایین                                                                 قیمت بالا
هزینه تعمیرات پایین                                                      هزینه تعمیرات بالا
کمک به افرایش دمای محیط                                            کمک به کاهش دمای محیط

با توجه به بیان مطالب گفته شده می توانیم این برداشت را اخذ کنیم که رطوبت ساز دیسکی و رطوبت ساز اتومایزر یا همان رطوبت ساز با بخار گرم توانایی تولید بخار تمیز و صاف و هم دما با محیط داخل دستگاه جوجه کشی را دارد و بسیاری از تولید کنندگان دستگاه جوجه کشی بر این واقعیت واقف اند که دستگاه های رطوبت ساز با بخار سرد برای جوجه کشی مناسب نبوده و امکان وارد آوردن شوک دمایی به تخم ها را در درون دستگاه جوجه کشی خواهد داشت.

در قسمت مقایسه دو دستگاه بخار ساز گفتیم که دستگاه رطوبت ساز التراسونیک علاوه بر رطوبت رسانی مقداری آهک نیز به دستگاه منتقل می کند و این به دلیل آهک موجود در آب دستگاه است بنابراین امکان خرابی قطعات حساس  مثل خرابی سنسور ها ، خرابی  موتور گرداننده و خرابی سایر قطعات  بر اثر نشستن آهک روی آن ها وجود دارد و همچنین این آهک بر روی تخم ها نشسته و باعث بسته شدن منافذ تخم ها می شود و در نتیجه عمل جوجه کشی به خوبی انجام نمی شود.


نتیجه کلی که می توان از این موارد گرفت این است که رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی با بخار گرم بیشتر از رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی خانگی  و یا رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.


پیشنهاد گروه  دام  و طیور برای شما کاربران عزیز و فعال در حوزه جوجه کشی استفاده از رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی است که دارای بخار گرم بوده و به دلیل داشتن شناور ، داخل دستگاه قابلیت اتصال دائم به آب شهری را دارد و با استفاده از 40 دیسک گردان اقدام به تولید رطوبت مورد نیاز دستگاه جوجه کشی می نماید.

شما می توانید جهت خرید رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی به صفحه رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی  وبسایت گروه دام و طیور مراجعه کرده و محصول خود را انتخاب کنید و یا با شماره 09133627304 تماس حاصل فرمایید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  خرید دان استارتر نکاتی که باید قبل از خرید بدانید
•  فروش قفس بلدرچین و کبک
•  قیمت دانخوری مرغداری
•  راه های تشخیص سلامت مرغ
•  پرورش کبک در خانه با دستگاه جوجه کشی کبک
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان