فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

دان مرغ آماده از چه موادی تشکیل شده است ؟

خرید غذای مرغ با کیفیت از بهترین مراکز

یکی از عوامل تاثیر گذار بر رشد پرندگان، استفاده از دان مرغ مناسب است.
دان  مرغ تخمگذار توسط برخی از کارخانجات خوراک طیور تولید می شود .


 دان مرغ تخمگذار با استفاده از فرمول تهیه دان مرغ ، و از ریز مغذی های اصلی مورد نیاز طیور تولید می شود. تغذیه مرغ ها با استفاده از دان مرغی بسیار آسان است و احتمال بروز مشکل برای مرغ
تخمگذار
کم است.
کیفیت مواد اولیه استفاده شده در تهیه و ساخت خوراک  طیور باید بالا بوده و عاری از عواملی نظیر کپک زدگی باشد . همچنین شکل ظاهری و رنگ و بوی طبیعی ، حاصل کیفیت خوراک طیور است.
برای تهیه خوراک طیور و دان مرغ ، استفاده متوازن و متعادل و نحوه ترکیب کردن اجزا مختلف جیره مرغ اهمیت بسیار زیادی دارد به این صورت که فرآیند مخلوط سازی باید در مدت زمان مناسب و به شیوه صحیح صورت گیرد .
 همچنین اجزای جیره مرغ با ترکیب خاصی به دستگاه میکسر اضافه شود.


دان مرغ  متشکل از ذرت، کنجاله سویا، منابع کلسیم (دی کلسیم فسفات یا پودر صدف) و بعضا نمک است.

گندم و ذرت در دان مرغ

گندم و ذرت معمول ترین غلات برای تولید دان مرغی است که در جیره غذای مرغ نسبت به سایر غلات بیشتر استفاده می شود و تاثیر زیادی در ایجاد انرژی در دان مرغ دارد.
  در اکثر مناطق برای تهیه  دان مرغ از هر دو این غلات به طور همزمان استفاده می کنند.
 باید توجه داشت در هنگام استفاده از گندم در دان مرغی  نباید نسبت آن از 30 درصد بالاتر باشد زیرا موجب بروز مشکلات گوارشی به خصوص برای پرندگان جوان می شود .

 نکته ای که راجع به ذرت در دان مرغی وجود دارد این است که ذرت برخلاف انرژی زایی که دارد از نظر پروتئین و فسفر و برخی از اسیدهای آمینه  فقیر بوده و همچنین میزان کلسیم و فسفر در ذرت پایین است.

کنجاله سویا در دان مرغ

کنجاله سویا مهم ترین منبع پروتئین در خوراک طیور است.
 کنجاله سویا پس از روغنگیری از دانه سویا بدست می آید و حاوی پروتئین با کیفیت و اکثر اسیدهای  آمینه ضروری مورد نیاز خوراک طیور است.
کنجاله سویا دارای خاصیت ضد تغذیه ای و بازدارنده رشد است برای از بین بردن این ویژگی و حفظ حداکثر کیفیت سویا ، باید به نحو مناسبی به آن حرارت دهیم حرارت دهی سویا موجب غیر فعال کردن عوامل ضد تغذیه ای و همچنین بازدارنده رشد
 می شود.
 کیفیت دانه سویا با توجه به وجود عواملی نظیر میزان پروتئین ، میزان رطوبت ، میزان چربی وهمچنین وزن آن تعیین می شود.

پودر ماهی در خوراک طیور

 یکی از منابع  حیوانی پروتئین پودر ماهی است که از ماهی های غیر قابل استفاده در خوراک و تغذیه انسان تهیه می شود  پودر ماهی نیز همانند ذرت منبع عالی اسیدهای آمینه ضروری و همچنین  ویتامین های مختلف و مواد معدنی نظیر آهن ، کلسیم ، ید ، فسفر و ... می باشد.
بر اساس نوع ماهی استفاده شده ، پودر ماهی از خاکستری تا قهوه ای روشن و تیره متغیر است.
باید به میزان استفاده از پودر ماهی در خوراک طیور توجه داشت چرا که استفاده زیاد از پودر ماهی در غذای جوجه گوشتی موجب فرسایش سنگدان و همچنین استفاده بیش از حد آن در دان مرغ تخمگذار باعث به وجود آمدن بوی بد و نامطبوع در تخم پرنده می شود.

در کل خوراک طیور به دو صورت دراختیار پرندگان قرار می گیرد یکی به وسیله آردی یا فرم مش  که ریخت و پاش آن زیاد است . مهم تر از آن ، مرغ فقط از اجزای درشت  دان مرغ  تغذیه کرده و به مرور گله با کمبود مصرف اجزای ریز جیره که عمدتا مواد معدنی وبرخی از ویتامین ها است روبه رو می شود گونه دیگر عرضه خوراک طیور به صورت پلت است که جیره آردی آسیاب شده از دستگاه پلت زنی تحت شرایط خاص دما ، فشار و رطوبت عبور کرده و در نهایت به شکل استوانه هایی در اندازه های مختلف (بسته به اندازه دان مرغ) از دستگاه خارج می شود . استفاده از این روش به جهت حذف قدرت انتخاب اجزای جیره توسط پرنده بسیار مفید است . از مزایای دیگر پلت خوش خوراک تر بودن آن نسبت به جیره آردی است و پلت برای همه پرندگان خصوصا پرندگان جوان تر که در تغذیه مصرف کمتری دارند بهتر است . وقتی جیره آردی به پلت تبدیل شود تمامی اجزا جیره ترکیب شده و به طور یکنواخت در اختیار پرنده قرارمی گیرد.
 

خرید غذای مرغ

بهترین روش تهیه دان مرغی خرید غذای مرغ تخمگذار و یا دان جوجه تخمگذار از فروشگاه های فعال در زمینه خوراک طیور است. فروشگاه اینترنتی دام و طیور عرضه کننده انواع خوراک طیور و انواع کنسانتره های رایج در بازار ایران (کنسانتره 2% ، کنسانتره 2.5% ، کنسانتره 5% و 7.5% و 10%  است که شما می توانید از طریق صفحه خوراک طیور قیمت دان مرغ های مختلف را مشاهده کرده و این محصولات را به صورت آنلاین سفارش دهید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مقایسه ی دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
•  بررسی تخصصی امکانات دستگاه جوجه کشی 1008 تایی اسکندری
•  روش های پرورش گوسفند
•  فروشگاه تولید دستگاه جوجه کشی
•  ضمانت اصالت محصولات فروشگاه دام و طیور
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان