فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

خوراک استارتر جوجه

دان استارتر جوجه

در صنعت پرورش مرغ و یا هر صنعت دیگری ، صنعتگران سعی دارند تمامی اصولی را که منجر به افزایش بازدهی نهایی و کسب سود بیشتر می شود را رعایت کنند.
همین مسئله در صنعت پرورش مرغ ، مرغداران را بر آن وا می دارد که به تمامی اصول پرورش طیور پایبند بوده و تمامی تلاش خود را بکنند تا بیشترین سود را از مرغداری خود کسب کنند.


یکی از مواردی که در افزایش راندمان مرغداری تاثیر بسزایی دارد غذای مرغ ها و جوجه ها است.
غذای طیور در هر مرحله از رشد باید با توجه به نیازهای بدنیشان فرموله شود. به همین علت است که دان جوجه از غذای مرغ بالغ متفاوت است.

در این مقاله می خواهیم به مقوله پرورش جوجه های گوشتی و دان جوجه بپردازیم.


پرورش جوجه های گوشتی

پس از آماده سازی سالن ، جوجه های تازه متولد شده که وارد سالن شده اند تا سه روز می توانند بدون آب وغذا زنده بمانند . چرا که مواد غذایی مورد نیاز بدن خود را از طریق کیسه زرده تامین می نمایند.
همچنین باید بعد از ورود به سالن از محلول آب و شکر جهت تغذیه جوجه ها استفاده نمود ؛ سپس از دان و آب مورد نیاز خود استفاده کنند ، تا جوجه ها با شرایط  تغذیه آشنا شوند .
 با توجه به شرایط موجود می توان گفت عدم بلوغ دستگاه گوارش در روزهای ابتدایی زندگی جوجه مرغ ها از مهم ترین مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد ، بدلیل اینکه پرورش اندام های حیاتی در گرو تامین و تغذیه رسانی مناسب در هفت روز اول زندگی آن ها است که این عمل خود وابسته به توانایی سیستم دستگاه گوارش جوجه درهضم غذا و جذب مواد مغذی موجود در خوراک جوجه می باشد.
 
غذای جوجه گوشتی

عوامل مهمی در پرورش جوجه های گوشتی تاثیر دارد برای مثال هرچه تغذیه اول جوجه های تازه متولد شده با فاصله کمتری از زمان تفریخ صورت گیرد و تغذیه جوجه مرغ دارای ترکیبی مناسب از نظر قابلیت و هضم و تطابق با نیاز های  پرنده باشد عملکرد پرنده در دوره پرورش بهتر خواهد بود.

خوراک استارتر جوجه به منظور نهایت رشد پرنده در هفت روز اول زندگی آن پرنده و افزایش قدرت دستگاه گوارش در جذب مواد مغذی و افزایش توان پانکراس و کبد است و دیگر مسئله مهم در خوراک استارتر جوجه تقویت سیستم ایمنی پرنده است.
با توجه به تقویت سیستم ایمنی پرنده ، پرنده در مقابل بیماری هایی همچون نیو کاسل و برونشیت عفونی و کوکسیدیوز ایمن می شود.

خوراک استارتر جوجه از چه موادی ساخته می شود؟

مواد تشکیل دهنده خوراک استارتر جوجه ، گندم ، ذرت ، سویا ، صدف ، کنسانتره که متشکل از انواع ویتامین ها است تشکیل می شود.


ضرورت استفاده از خوراک استارتر جوجه

با توجه به موارد گفته شده  در بالا ، خوراک استارتر جوجه ، به شکل قابل توجهی منجر به تحریک  و وزن گیری پرنده در سنین اولیه  و ابتدایی ، افزایش اشتها و افزایش قدرت ماندگاری و بقا و جذب بیشتر غذا و در نهایت مدت لازم برای رسیدن به وزن قابل توجه و عرضه به بازار، می شود.


همچنین خوراک استارتر جوجه کاهش دفع نیتروژن و فسفر به عنوان مهم ترین آلاینده های زیست محیطی را نیز در پی دارد.
در ساخت خوراک استارتر جوجه از پنج نوع ماده پروتئینی  در درصد های مختلف و در سه مرحله ساخته می شود ؛ پس از ترکیب شدن اقلام غذایی به میکروپلت 8/1 میلی متر تبدیل می شود و شاخص کیفیت فیزیکی پلت توسط دستگاه سنجش کیفیت ارزیابی می گردد و روی حیوانات تست  و ازمایش می شود.


به منظور بوجود آوردن جمعیت میکروبی مناسب در روده باریک جوجه های تازه تفریخ شده ، خوراک اولیه باید دارای برخی از گونه های میکروبی تولید کننده اسید لاکتیک به عنوان پروبیوتیک باشد.


مکمل های پروبیوتیک سبب :
بهبود فعالیت های گوارشی
کاهش استرس و شادابی در پرنده
تقویت سیستم ایمنی
پیشگیری از مشکلات گوارشی و تنفسی می شود.

 
تقویت جوجه از هفته دوم زندگی تا یک ماهگی


اگر جوجه ها در 14 و 15 روزگی تولد خود ضعیف نباشند باید وعده غذایی به دو وعده کاهش پیدا کند به این صورت که صبح ها جوجه ها از ذرت پخته و چرخ شده تغذیه کنند و در نوبت عصر از دان استارتر جوجه و یا سویا خیس شده استفاده نمایند.
در این زمان هفته ای دو مرتبه دان استارتر جوجه و ماست و پیاز رنده شده به طوری که خمیری شکل نباشد را  در اختیار جوجه مرغ ها قرار می دهیم ؛ همچنین در آبخوری جوجه ها پودر ویتامین حل می کنیم تا از آن نیز تغذیه کنند.


این برنامه غذایی را می توان تا سه ماهگی به جوجه ها داد اما در کل مصرف تخم مرغ بعد از سه ماهگی جوجه ها اصلا توصیه نمی شود به دلیل اینکه باعث جنگ و درگیری بین جوجه ها می شود و دیگر برای آن ها مفید نمی باشد و به جای آن باید از گندم در وعده غذایی آن ها استفاده کرد.


خرید دان جوجه

شما می توانید جهت خرید خوراک استارتر جوجه  و یا انواع غذای مرغ به صفحه خوراک طیور رجوع کرده و از طریق این صفحه محصول مورد نظرتان را به میزان دلخواه سفارش داده و آن را درب منزل تحویل بگیرید.

شما می توانید جهت مشاوره و پرسش سوالات تخصصی خود با شماره 091303627304 تماس حاصل فرمائید و یا سوالات خود را در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ دهند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  دقیق ترین کنترل دستگاه جوجه کشی
•  بهترین دستگاه جوجه کشی برای افراد مبتدی
•  بهترین غذای خشک سگ
•  همه چیز در مورد دستگاه جوجه کشی استاندارد
•  مشخصات دستگاه جوجه کشی 126 عددی دماوند
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان