فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

پرورش مرغ بومی تخمگذار

پرورش مرغ بومی

در ایران معمولا دو روش برای پرورش مرغ بومی تخم گذار وجود دارد که در ادامه این مقاله با این دو روش آشنا خواهیم شد.

روش اول :
 این روش بیشتر در مرغداری های معمولی و کوچک انجام می شود ؛ به این صورت که گله در مرحله رشد تا قبل از شروع تخمگذاری بر روی زمین پرورش داده می شود و سپس در مرحله تخمگذاری به قفس منتقل می شود.

روش دوم :
روش دوم بیشتر در مرغداری های بزرگ و صنعتی انجام می شود. گله از روز اول تا روز آخر در قفس نگهداری می شود. این روش دارای مزایای بیشتری نسبت به روش اول است و از این رو روش اول به مرور منسوخ شده است. بسته به روش انتخاب شده وسایل مورد نیاز برای نگهداری متفاوت است.

جوجه کشی خانگی مرغ

با توجه به زیاد بودن تقاضا برای  تخم مرغ نطفه دار بهتراست بعضی اوقات  ، مرغدار به تولید تخم مرغ نطفه دار جهت تکمیل جوجه کشی اقدام نماید. دلیل دیگر وقتی است که مرغدار خودش جوجه ی یک روزه تولید می کند دراین حالت تولیدات خود را در سن یکروزه یا 7 تا 15 روزه به فروش می رساند.

در این مقاله با ملزومات لازم برای جوجه کشی مرغ آشنا خواهیم شد که مهمترین آنها تهیه تخم نطفه دار
با کیفیت، دستگاه جوجه کشی مناسب این پرنده می باشد.

برای تهیه تخم های نطفه دار چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای تهیه تخم هایی باکیفیت بالا و درصد هچ بالا باید نسبت تعداد مرغ و خروس ها را رعایت کنیم ، معمولا به ازایی هر ۷ مرغ یک خروس در نظر میگیرند. اما برای خرید تخم های نطفه دار باید نکات مهمی را مد نظر قرار داد که در ادامه این مقاله یا آن ها آشنا می شوید.


1.حتما به محل پرورش مرغ و خروس ها بروید تا از وجود خروس در محل پرورش مطمئن شوید چون تولید تخم های نطفه دار فقط به وجود خروس ها بستگی خواهد داشت.


2.مدت نگهداری تخم ها بسیار مهم است، هرچه تخم ها مدت طولانی تری نگهداری شوند احتمال جوجه شدن آنها کمتر خواهد شد، بنابراین هنگامی که برای خرید تخم های نطفه دار به پرورش دهنده مراجعه می کنید حتما تعداد تخم های خریداری شده را با تعداد مرغ های موجود مقایسه کنید، زیرا اگر تعداد تخم ها خیلی بیشتر از تعداد مرغ های موجود در مزرعه باشند این بدین معناست که او تخم ها را از چند روز پیش نگه داشته و تخم ها تازه نخواهند بود، پس بی کیفیت هستند.


3.از خرید تخم های ترک خورده و یا شکسته، تخم ای دایره ای شکل، دو زرده، تخم های خیلی کوچک و یا خیلی بزرگ، تخم های آلوده به خون، آلوده به فضولات و هر تخم مشکوک دیگری بپرهیزید.
پوسته تخم مرغ باید کاملا سفت باشد، از خرید تخم هایی با پوسته نرم بپرهیزید زیرا تبدیل به جوجه نخواهند شد.


4. اگر کمی در تازه بودن تخم ها شک دارید می توانید با قرار دادن چند تخم درون ظرف آب آنها را  تست نمایید، تخم هایی که تازه باشند بر روی آب باقی خواهند ماند چون چگالی کمتری دارند و تخم های کهنه نیز به زیر آب خواهند رفت. از فروشنده بخواهید تا این تست را بر روی چند تا از تخم ها انجام دهد.


5.هنگام خرید تخم های نطفه دار به وضعیت مرغ ها و خروس ها نیز نگاه کنید اگر آنها کاملا سالم و سرحال بودند و از جثه بزرگی نیز برخوردار بودند پس به احتمال زیاد پرورش دهنده خیلی به تغذیه و سلامت آنها توجه دارد، بنابراین کیفیت تخم ها نیز بالا خواهد بود ولی اگر مرغ ها و خروس ها دارای پرهای ژولیده، کثیف بودند و جثه کوچکی نیز داشتند به احتمال زیاد از لحاظ تغذیه و رسیدگی پرورش دهنده در وضعیت خوبی قرار ندارند.
در بالا نحوه تهیه تخم های نطفه دار را شرح دادیم و شما با مطالعه و رعایت موارد فوق یک جوجه کشی موفق و با درصد هچ بالایی را تجربه خواهید کرد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  برنامه روشنایی غیر عادی و تأثیر آن بر پرورش پرندگان
•  خرید اینترنتی خوراک طیور
•  بهترین دستگاه جوجه کشی برای افراد مبتدی
•  بهترین دانخوری ها کدامند ؟
•  شرایط مناسب محیط دستگاه جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان