فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

آبخوری اتوماتیک و آبخوری دستی مرغ

خرید ظرف آبخوری مرغ

آبخوری برای مرغ باید چگونه باشد؟

آب ماده ی ارزان قیمت و پر اهمیتی است که برای پرورش پرندگان بسیار مورد توجه است و وجود آب سالم و کافی و استفاده از سیستم های آبخوری و دانخوری مناسب تاثیر بسزایی در رشد پرندگان و دست یابی به سود بهینه دارد.

به همین جهت میخواهیم انواع آبخوری را بررسی کنیم تا شما بتوانید متناسب با نیاز مرغداریتان و نوع پرنده ی پرورشی تجربه خرید آبخوری خوبی را پشت سر بگذارید.
همچنین شما می توانید برای بررسی انواع دانخوری به مقاله ی اهمیت سیستم دانخوری در بازده اقتصادی مرغداری  مراجعه کنید و برای اطلاع از قیمت و خرید اینترنتی انواع دانخوری به صفحه ی محصولات و تجهیزات مرغداری  مراجعه کنید.

70 درصد بدن پرندگان را آب تشکیل می دهد و 65 درصد از وزن تخم مرغ هم آب است . آب حرارت بدن را تنظیم می کند و باعث هضم و جذب و دفع مواد در بدن می شود. پس مهم است که همواره در اختیار پرندگان قرار گیرد تا موجب رشد سریعتر مرغ ها و بازدهی بالای مرغداری شود.


آبخوری مرغداری


آبخوری های مرغداری باید به گونه ای باشد که بتوان آن ها را تحت کنترل دقیق قرار داد و همچنین باید سیستم آبخوری مرغداری را به نحوی سازماندهی کرد که بتوان به راحتی آن ها را شستشو و ضد عفونی کرد و آب آبخوری مکررا تعویض شود چرا که اگر آب در آبخوری دستی جوجه مرغ ها بماند بو میگیرد و ممکن است باعث انتقال بیماری شود و سلامت مرغداری را به خطر بیندازد.
همچنین فراموش نکنید که آبخوری پلاستیکی را به صورتی تنظیم کنید که کمی از سطح مرغداری بالا تر باشد . این میزان باید تا جایی باشد که آبخوری به شکم پرنده برسد و بتواند تغذیه کند.


آبخوری مرغ بومی


برای مرغ های بومی معمولا می توان آبخوری دست ساز هم ساخت که نحوه ی ساخت آن را می توانید از مقاله آموزش ساخت آبخوری و دانخوری در خانه بیاموزید اما اگر بخواهید از آبخوری پارس برای آب دهی به مرغ بومی استفاده کنید میتوانید از آبخوری 2 لیتری یا آبخوری سه لیتری استفاده کنید.


آبخوری مرغ تخمگذار


مقدار آب مصرفی مرغ تخمگذار معمولا دو تا سه برابر بیشتر از مقدار مصرف دان مرغ است . لذا برای خرید آبخوری مرغ تخمگذار باید این نکته را در نظر داشته باشید تا بسته به تعداد گله مرغ تخمگذار آبخوری اتوماتیک یا آبخوری دستی مناسب تهیه کنید.


مزایای استفاده از سیستم آبخوری اتوماتیک


علاوه بر این که رساندن آب کافی از طریق انواع آبخوری ها مثل آبخوری جامبو یا آبخوری جامیکو و ... به مرغ ها مهم است باید در نظر داشته باشید که مصرف بیش از حد آب در مرغ ها باعث بروز مشکلاتی مثل شل شدن مدفوع که باعث کثیف شدن تخم مرغ میشود خواهد شد.


برای این که از بروز این مشکل و مسائل پیرامون آن جلوگیری کنید بهتر است از سیستم آبخوری اتوماتیک استفاده کنید .
شما می توانید سیستم آبخوری اتوماتیک را به صورت 20 دقیقه در ساعت ، 30 درقیقه هر دو ساعت و یا به هر شکل دیگری استفاده کنید اما در نظر داشته باشید که آب موجود در آبخوری مرغ نباید کمتر از میزان آب مورد نیاز مرغ باشد.


گروه دام و طیور در صدد بر طرف کردن نیاز هموطنان برآمده است و بهترین آبخوری های موجود در بازار را به شما عرضه میکند که در انواع گوناگون آبخوری جامبو ، آبخوری جامیکو ، آبخوری اتوماتیک پلاسون ستاره و ... در سایز ها و ظرفیت های گوناگون به شما عرضه می شود . شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت انواع آبخوری و خرید محصول به صفحه ی آبخوری طیور مراجعه کنید.


دمای آب درون آبخوری مرغ باید چقدر باشد؟


آبی که مرغ ها از آن تغذیه می کنند یا همان آب درون آبخوری پلاستیکی  باید دمای مناسبی داشته باشد .
اگر آب درون آبخوری سرد باشد منجر به پایین آمدن درجه ی حرارت بدن مرغ و کاهش تخم مرغ می شود و اگر آب آبخوری دستی و اتوماتیک بیش از حد گرم باشد تشنگی مرغ رفع نمی شود پس در نظر داشته باشید که آب آبخوری طیور دمایی متناسب با نیاز پرنده داشته باشد.


دمای مناسب برای آب آبخوری جوجه و مرغ باید بین 10 تا 16 درجه ی سانتی گراد باشد.
استفاده از آب و آبخوری مناسب از نکات دحائز اهمیت برای رسیدن به راندمان حداکثری مرغداری است پس بهتر است که این موضوع را دست کم نگیرید.
لطفا تجارب وسوالات  خود را در بخش نظرات پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مثلث جوجه کشی بلدرچین
•  اصول پرورش گاو شیری
•  نظافت تخم های نطفه دار قبل از ورود به دستگاه جوجه کشی
•  دانخوری و آبخوری پرورش دهندگان دام و طیور
•  دستگاه جوجه کشی اقتصادی و ارزان
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان