فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

جوجه کشی کبک

دستگاه جوجه کشی کبک

پرورش کبک می تواند یک صنعت پر سود در حوزه ی پرورش دام و طیور باشد که ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و ما میخواهیم شما را با پرورش اصولی کبک و را ه های درامد زایی بیشتر در پرورش کبک و روش رسیدن به بیشترین بازده در جوجه کشی کبک آشنا کنیم .


با کبک ها بیشتر آشنا شویم
کبک پرنده ی کوچکی از راسته ی ماکیان با ظاهری بسیار زیباست که به صورت طبیعی در دامنه ی کوه ها ، بین صخره ها و تپه ها زندگی می کند. این پرنده کوچک در دو نوع نر و ماده تفاوت های جزئی ای دارد که شناخت آنها برای تمایز دو جنس می تواند کارامد باشد.
کبک نر سر گرد و مدور و جثه ی سنگین تری نسبت به کبک ماده با سری بیضی شکل دارد  . در پشت پای کبک یک برامدگی کوچک است که اندازه ی آن در کبک نر بزرگ تر است.
گردن کبک نر باریک تر و سخت تر از کبک ماده است و پاهای ضخیم تری دارد .


جوجه کشی کبک
کبک ها به صورت طبیعی از اواخر زمستان تا اوایل بهار شروع به جفت گیری می کنند و پس از آن کبک ماده معمولا حدود 12 تا 15 تخم میگذارد و روی آن ها می خوابد تا جوجه شوند که این زمان طبیعی جوجه کشی کبک در حدود 24 روز به طول می انجامد.
برای جوجه کشی مصنوعی کبک شما نیاز به یک گله ی مولد دارید که می توانید آن را از روش های جوجه کشی کبک که شامل خرید تخم نطفه دار ، خرید جوجه یک روزه کبک ، خرید نیمچه کبک آماده ی بلوغ و خرید پرنده ی بالغ  می شود.
اگر روش خرید تخم نطفه دار کبک را انتخاب کردید باید تعداد تخم های نطفه دار کبک 25 تا 30 درصد بیشتر از ظرفیت نهایی گله ی مولد کبک باشد چرا که ممکن است بعد از جوجه کشی کبک ها تعدادی از آن ها در تلفات از بین بروند که امری رایج است.
اگر از جوجه های یک روزه کبک یا نیمچه کبک ها استفاده می کنید در نظر داشته باشید که نسبت بین کبک های نر و ماده باید 1 به 3 یا 1 به 4 باشد
برای افزایش راندمان تولید تخم و باروری در کبک های مولد و در نهابت افزایش راندمان جوجه کشی کبک باید آن ها را در جایگاه مناسب و مطلوبی قرار داد که دارای مساحت مناسب برای پرورش کبک ، تهویه ، دما ، و نور کافی و از همه مهم تر با رعایت اصول بهداشتی باشد .

به صورت مصنوعی نیز می توان با استفاده از دستگاه جوجه کشی اقدام به جوجه کشی کبک نمود . برای مشاهده همه انواع دستگاه جوجه کشی معتبر موجود در بازار ایران به بخش دستگاه جوجه کشی وب سایت دام و طیور مراجعه نمایید .


جمع آوری و نگه داری تخم کبک
گفتیم در حالت طبیعی کبک ها بعد از رسیدن به بلوغ در حدود 12 تا 15 تخم میگذارند در حالی که در جوجه کشی مصنوعی کبک و این میزان به 35 تا 60 عدد تخم در سال می رسد و از هر کبک ماده می توان در حدود سه تا چهار سال تخم گیری کرد.
در پرورش صنعتی کبک ، کبک های مولد در هر سال دو دوره تخمگذاری دارند که هر دوره حدود 4 ماه طول می کشد .
تحریک تخمگذاری کبک ها با برنامه ی نور دهی و تحریک کبک های مولد امکان پذیر است.
کبک ها بعد از 7 ماهگی شروع به تخمگذاری می کنند که از همان روز های اول جمع آوری تخم های نطفه دار میسر است اما تخم های اولیه معمولا دارای درصد بیشتری تخم بدون نطفه هستند که درصد جوجه آوری آن ها را کاهش می دهد .
در صورت بالا یا پایین بودن زیاد دما باید تعداد دفعات جمع آوری تخم کبک را افزایش داد تا تخم کبک ها فاسد نشوند.
بعد از جمع آوری تخم کبک ها باید آن ها را در دما و شرایط مناسب نگهداری کرد.


انتقال تخم کبک در دستگاه جوجه کشی
تخم کبک ها باید قبل از انتقال به دستگاه جوجه کشی کاملا تمیز و ضد عفونی شوند. برا ذخیره کردن تخم کبک ها پیش از قرار گرفتن در ماشین جوجه کشی آن ها را در سینی های مسطح یا راک های مخصوص قرار می دهند .نحوه ی قرار دادن تخم کبک در سینی به صورتی است که قسمت پهن تر آن بالا قرار میگیرد. دمای حداقل و حداکثر برای نگهداری تخم های جوجه کشی کبک 4.4 تا 20 درجه ی سانتی گراد است که مناسب ترین دما برای نگهداری تخم های مورد استفاده در جوجه کشی کبک 12 تا 15 درجه ی سانتی گراد است.


چیدن تخم کبک در ماشین جوجه کشی
مدت زمان لازم برای جوجه کشی مصنوعی کبک حدود 24 روز است که در برخی از موارد ممکن است این زمان طولانی تر شود. از انتقال تخم های تازه و تخم هایی که فقط چند ساعت از تولید آن ها گذشته به داخل دستگاه انکوباتور خودداری کنید .
برای جلوگیری از وقوع شوک حرارتی پیش از قرار دادن تخم کبک در دستگاه جوجه کشی دمای محل نگهداری آن ها را از 15 درجه ی سانمتی گراد به تدریج به 37 درجه برسانید. تخم های آماده ی جوجه کشی کبک باید به مدت 6 تا 12 ساعت در دمای 25 درجه ی سانتی گراد نگهداری شود .
در تمام این مدت و همینطور زمان قرار گیری در دستگاه جوجه کشی کبک تخم ها باید به صورتی باشند که انتهای پهن آن ها رو به بالا باشد .
ممکن است مرحله ی ستر و هچر در دو دستگاه مجزا یا یک دستگاه انجام شود.


یکی از بهترین دستگاه های جوجه کشی  موجود در بازار که در دو حالت ستر و هچر قابل استفاده است دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند است که قابلیت پرورش 320 تخم کبک را دارد که برای مصارف خانگی گزینه ی مناسبی است
همچنین شما می توانید با دستگاه های بیشتر با ظرفیت های متفاوت آشنا شوید و بر حسب نیازتان انتخاب کنید.
ما در تمام مسیر پرورش کنار شما خواهیم بود و شما را راهنمایی خواهیم کرد.

برای ارتباط با کارشناسان فنی دام و طیور با شماره تماس 09139552810 و یا 09133627304 تماس حاصل نمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  معیارهای انتخاب دستگاه جوجه کشی با کیفیت و استاندارد
•  پرورش بوقلمون بهتر است یا شترمرغ؟
•  بررسی تخصصی دستگاه جوجه کشی 336 تایی اسکندری
•  آموزش کالیبره کردن سنسور دستگاه جوجه کشی
•  آموزش مراقبت و نگهداری از طیور در سرما و فصل زمستان
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان