فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

در کارخانه ی جوجه کشی به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

تجهیزات کارخانه جوجه کشی

مهم ترین عامل افزایش در آمد در کارخانه ی جوجه کشی استفاده از تجهیزات خوب است . استفاده از تجهیزات خوب علاوه بر افزایش درصد جوجه آور تخم مرغ ها از هزینه های جنبی هم می کاهد .
در این مقاله می خواهیم بدانیم که در کارخانه ی جوجه کشی به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

تجهیزات آبی کارخانه ی جوجه کشی باید به چه شکل باشد ؟
اگر آب کارخانه ی جوجه کشی شما از درصد بالایی مواد معدنی برخوردار است حتما باید از سخت گیر و صافی آب برای تصفیه ی آب استفاده کنید. زیرا اگر در آب کارخانه ی جوجه کشی شما مواد معدنیوجود داشته باشد ممکن است باعث مسدود شدن مجرا ها و نازل های اسپری کننده ی آب در ماشین جوجه کشی شود.
سیستم حرارت مرکزی در کارخانه ی جوجه کشی
آب گرم در موسسه ی جوجه کشی مصارف زیادی از جمله استفاده ی کارگران برای استحمام و شستن و ضد عفونی کردن وسایل بسیار بالاست. لذا نصب سیتم حرارت مرکزی در سالن جوجه کشی ضروری است .
تجهیزات حمل تخم مرغ
برای این که هزینه های جابه جایی کاهش پیدا کند و کار آسان تر گردد برای حمل تخم مرغ های جوجه کشی از یک سری وسایل استفاده می شود که در ادامه به شرح آن ها میپردازیم.
1.گاری چرخدار
گاری چرخدار برای جوجه کشی انواع مختلفی دارد که از جنس آن است و معمولا حفاظ نرده ای ندارد .
از این گاری ها برای حمل شانه ها و کارتن های تخم مرغ و حمل جوجه ی یک روزه  استفاده می شود.
2.چرخ بارکش دستی
چرخ هایی سبک وزن با دو چرخ و یک دسته ی بلند که از جمله تجهیزات جوجه کشی است این چرخ ها می توانند به راحتی 4 کارتن تخم مرغ را حمل کنند.
3. برای تخلیه ی کارتن های تخم مرغ از داخل کامیون و همچنین بارگیری کارتون تخم مرغ و برای حمل جوجه یک روزه از نقاله جوجه کشی استفاده می شود.
دستگاه مولد برق اضطاری در سالن جوجه کشی
ژنراتور اضطراری در سالن جوجه کشی  در مواقعی که برق سراسری قطع می شود برای تامین برق مورد نیاز تجهیزات جوجه کشی استفاده می شود.
قبل از تهیه ی زنراتور برای سالن جوجه کشی حتما با یک مهندس برق مشورت کنید که دستگاه مولد برق از نطر ولتاژ و فاز  متناسب با ماشین جوجه کشی باشد. روشن و خاموش کردن ژنراتور می تواند به صورت اتوماتیک یا دستی باشد . اگر ژنراتور را به صورت دستی تنظیم می کنید حتما بر روی آن سیستم هشدار دهنده نصب کنید که وقتی برق سراسری قطع شد به صورت خودکار زنگ بزند.
راک هایی برای حمل کارتون جوجه ی یک روزه
حمل جوجه یک روزه با استفاده از راک جا به جا می شود. راک های جابه جایی جوجه طبقات زیادی دارد که در هر طبقه بین 6 تا 8 کارتون روی هم قرار می گیرد . در زیر راک حمل جوجه پایه های کوچکی برای راحت تر شدن انتقالشان تهیه شده است.
دستگاه شستشوی تخم مرغ جوجه کشی
برای این که تخم مرغ های جوجه کشی به خوبی شسته شوند لازم است از دستگاه شستشوی تخم مرغ جوجه کشی استفاده کنید . ابتدا تخم مرغ ها را 12 تا 18 ساعت در محیطی با درجه حرارت 18 درجه ی سانتی گراد قرار دهید و سپس تخم مرغ جوجه کشی را به وسیله ی ماشین شستشوی تخم مرغ با استفاده از 200 پی پی ام کلرین در مدت 3 دقیقه و در آب 46 درجه ی سانتی گراد بشویید.
دستگاه درجه بندی جوجه ها
برای تعیین کیفیت جوجه ها و حذف جوجه های نا مرغوب و درجه دو ، جوجه های تفریخ شده روی یک نوار متحرک به طول 6 متر و عرض 60 سانتی متر ریخته می شوند که به آن دستگاه درجه بندی جوجه گفته می شود.پرسنل موسسه جوجه های مرغوب و با کیفیت را انتخاب می کنند و در کارتن حمل جوجه ی یک روزه قرار می دهند و جوجه های نا مرغوب و درجه دو تا آخر روی نوار باقی مانده و از آن جا داخل سطل ضایعات ریخته می شوند .
میزهای متحرک متعددی در موسسه ی جوجه کشی به کار می رود که میت.وان از آن ها برای کارهایی مثل کارتن گذاشتن جوجه ها ،  تعیین جنسیت ، تعیین کیفیت و دیگر کار های عادی و روز مره استفاده کرد ، اندازه این میز ها به ظرفیت موسسه جوجه کشی بستگی دارد.
جارو برقی صنعتی در سالن جوجه کشی
موسسه ی جوجه کشی باید از هر گونه گرد وغباری پاک شود تا از پخش شدن گرد و غبار و کرک در سالن جوجه کشی جلوگیری کند.
پمپ فشار آب برای سالن جوجه کشی
برای شستن کف ، دیوار ها و ماشین جوجه کشی و همچنین سینی های دستگاه ستر و هچر به آب با فشار بالا نیاز داریم . لذا به این منظور باید در موسسه ی جوجه کشی پمپ فشار نصب شود که این پمپ ها با ظرفیت گوناگون وجود دارند و اندازه و ظرفیتشان به موسسه ی جوجه کشی بستگی دارد .
ماشین شستشوی سینی انکوباتور
ماشین شستشوی سینی دستگاه جوجه کشی به این صورت است که از یک طرف سینی را وارد می کنید و از طرف دیگر تمیز و ضد عفئنی شده تحویل میگیرید.
دستگاه درجه بندی تخم مرغ
دستگاه  اتوماتیک درجه ی تخم مرغ تخم مرغ ها را بر اساس وزنشان درجه بندی می کند که در ظرفیت های گوناگونی ساخته می شود .

دیگر مقالاتی که ممکن است به آن ها علاقه داشته باشید:

مشکلات کارخانه جوجه کشی و راهکارهای آن

ویژگی های تخم مرغ مناسب جوجه کشی

چگونه جوجه کشی موفقی داشته باشیم؟

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  ساخت دستگاه جوجه کشی در خانه
•  فواید استفاده از کنسانتره در تغذیه دام
•  دان مرغ تخمگذار باکیفیت = تخم مرغ باکیفیت
•  راه های افزایش تخم گذاری مرغ
•  راهنمای تعمیر دستگاه جوجه کشی و رفع مشکلات و سرویس دستگاه جوجه کشی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان