فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

چگونه و چه وقت به سگ خود غذا بدهیم؟

غذا دادن به توله سگ

برای پرورش سگ و نگهداری سگ لازم است اطلاعاتی در رابطه با چگونگی غذا دادن به سگ ها و بهترین زمان دادن غذای سگ اطلاعات جامع و مفیدی کسب کنیم تا در این راستا به مشکل بر نخوریم.
در این مقاله میخواهیم به نحوه ی غذا دادن به سگ ها و بهترین زمان غذا دادن به سگ بپردازیم.

غدا دادن به توله سگ
توله سگ ها باید تا 8 هفتگی در کنار مادر خود باشند. البته از 4 هفتگی می توان از غذای نرم جامد به همراه شیر مادر برای تغذیه  سگ استفاده کرد. در صورتی که توله سگ 1 تا 2 ماهه از مادر جدا شده می توان به آن 5 وعده غذا سگ در شبانه روز داد که سه وعده از آن باید شیر گاو ولرم همراه نان یا بیسکوییت باشد و دو وعده دیگر غذای گوشتی همراه آن داده شود. حجم هر وعده غذای سگ باید کم باشد.


غذا دادن به سگ در سن دوماهگی تا چهار ماهگی
در بین 2 تا 4 ماهگی سگ رشد توله سگ سریع بوده و نیاز به 4 وعده غذا در شبانه روز دارد که شامل دو وعده شیر ولرم و بیسکوییت و نان و دو وعده غذای گوشتی می شود. در این سن وجود چربی در جیره غذای سگ و اضافه کردن ویتامین های گروه بی و مکمل های معدنی به خوراک سگ بسیار مفید است.
از دادن استخوان مرغ یا دنده در غذای سگ باید خودداری شود ولی دادن استخوان مصنوعی یا قلم جهت تامین کلسیم ، تقویت فک ها و تمیز کردن دندان ها مناسب می باشد.


نگهداری سگ در سنین بالای 4 ماه
در 4 ماهگی می توان یک وعده شیر را از غذای سگ حذف کرد ( 3 وعده غذا در شبانه روز ) و در 6 ماهگی 2 وعده غذا کافیست. پس از بلوغ توله سگ ها ( سگ یک ساله ) میتوان 1 وعده غذا داد ( به ویژه برای سگ های بزرگ ) . ولی باید توجه داشت که با کاهش تعداد وعده غذای سگ میزان غذا در یک وعده باید افزایش یابد.


چگونگی غذا دادن به سگ بالغ
غذای سگ بهتر است هنگام غروب داده شود . به سگ های بالغ نژاد کوچک می توان دو وعده غذا داد . ( یک وعده شیر و بیسکوییت در صبح و غذای اصلی در غروب ) زیرا سگ های نزاد کوچک معده ی کوچکی دارند و ممکن است نسبت به سگ نژاد بزرگ زود تر سیر و زود تر گرسنه شوند.
سگ باردار تا 50 درصد بیش از میزان طبیعی خود نیاز به غذا دارند. ( به ویژه سگ حامله در ماه دوم )
به سگ بیمار نیز باید غذای مطبوع با حجم کم و در وعده غذایی بیشتر داده شود تا زمانی که بیماری سگ برطرف شود.
آب تازه همیشه باید در دسترس سگ باشد زیرا سگ در طول شبانه روز از راه ادرار ، مدفوع و له له زدن آب از دست می دهد. به خصوص در فصل تابستان که گرمای هوا باعث سرعت از دست دادن آب در بدن حیوان می شود .
غذای سگ باید در یک ساعت مقرر در اختیار حیوان قرار گیرد و 15 تا 20 دقیقه بعد برداشته شود تا سگ عادت کند .
ظرف غذا سگ باید هر روز شسته شود.


تغذیه ی سگ پیر باید چگونه باشد؟
از آنجایی که سگ پیر دارای شرایط جسمی و فیزیولوژیکی متفاوتی با سگ های جوان دارد . نیاز های تغذیه سگ هم متفات است. سگ نژاد کوچک از سن 9 تا 10 سالگی و سگ نژاد بزرگ از سن 8 تا 9 سالگی پیر محسوب می شود و تغذیه ی سگ متفاوت است. برای تغذیه سگ پیر از غذای نرم و خمیری و آبکی استفاده کنید و به هیچ وجه در غذای سگ از استخوان یا حتی غذای مخصوص سگ خشک استفاده نکنید .
همچنین غذای سگ بهتر است دارای چربی کمتر باشد و از دادن غذاهای پر انرژی به سگ پیر خودداری شود. زیرا سگ پیر کمتر به غذای پر انرژی نیاز دارد و در صورت مصرف غذای پر کالری سگ ها چاق شده و به سرعت زمین گیر میشوند.
در عوض نیاز سگ پیر به املاح معدنی و ویتامین بیشتر بوده و با توجه به نیاز بدنیشان در تامین این گونه مواد ، مستعد کمبود آنها می باشد.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  انواع بیماری بلدرچین و نحوه درمان آن
•  تفاوت دانخوری جوجه با دانخوری مرغ
•  خوراک استارتر جوجه
•  مکمل غنی شده گاو شیری
•  مقایسه دستگاه جوجه کشی شتر مرغ اسکندری با دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان