فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

پرورش مرغ و راه های سودهی بیشتر

پرورش مرغ تخم گذار

 برای داشتن یک گله ی سالم و مرغ تخمگذار سالم در نهایت گسترش کار  و تولید محصولات سالم و استاندارد باید اصول پرورش مرغ مولد رعایت شود و همچنین نحوه ی تشکیل گله ی اولیه تحت کنترل و نظارت جدی باشد.

در این مقاله میخواهیم به بهترین و اصولی ترین روش پرورش مرغ مولد و کنترل های لازم جهت تشکیل گله ی اولیه و ابزار ها و تجهیزات مرغداری مطلوب  بپردازیم.

تشکیل گله ی مولد طبیعی

تشکیل گله ی مولد با خرید جوجه ی یک روزه خوب و سالم از نژاد خاص مورد نظر با پتانسیل ژنتیکی مناسب از موسسات مربوطه شروع می شود . پیش از تشکیل گله ی مولد باید هدف از پرورش مرغ مشخص باشد تا نژاد مناسب با هدف انتخاب شود.

نسبت مناسب بین مرغ و خروس در نژاد مرغ گوشتی و نژاد مرغ تخمگذار

در نژاد مرغ گوشتی به ازای هر خروس 8 تا 10 مرغ و در نژاد مرغ تخمگذار به ازای هر خروس به 10 تا 12 مرغ نیاز است.

راهکار های تشکیل گله ی مولد جوجه

1.خرید خروس و مرغ مولد که این روش به دلیل خطر سرمایه گذاری و قیمت بالاتر کمتر توصیه میشود.

2.خرید جوجه نیمچه بالغ و نگهداری از آنها به منظور تشکیل گله ی مولد جوجه ،  جوجه نیمچه ، پولت یا دوتک جوجه های 6 هفته تا قبل از سن تخمگذاری ( بین 22 تا 24 هفته) گفته می شود.

فضای نگهداری جوجه ها باید چگونه باشد؟

مساحت مورد نیاز برای هر 10 قطعه جوجه تا سن 8 هفتگی حدود یک متر مربع و بعد از آن حدود دو متر مربع میباشد.

جایگاه نیمچه مرغ ها بهتر است تمیز و بهداشتی باشد و دارای شرایط محیطی مناسب ، آبخوری و دانخوری مناسب و کافی باشد.

همچنین در مدت پرورش جوجه ها توجه به نظافت جایگاه و تجهیزات مرغداری و نظافت هفتگی آشیانه ضروری است.

خرید انواع آبخوری 

خرید انواع دانخوری

 

اهمیت دوره ی پرورش نیمچه و خوراک جوجه ها

دوره ی پرورش نیمچه دوره ی حساسی از زندگی یک مرغ بومی است . در این دوره باید از چاق شدن بیش از حد جوجه پرورشی جلوگیری شود تا جوجه ی پرورشی در یک فرایند طبیعی و به آرامی به بلوغ برسد. تهیه ی خوراک جوجه ی مناسب در این دوره بسیار اهمیت دارد و بایسی خوراک جوجه شامل مواد مورد نیاز بدن جوجه باشد.

خرید خوراک جوجه گوشتی

خرید دان استارتر جوجه ی تخمگذار

نوردهی مناسب چه تاثیری در پرورش جوجه ها دارد؟

با توجه به تاثیر طول روز بر بلوغ جنسی و تبدیل شدن جوجه ها به مرغ تخمگذار از قرار دادن جوجه ی پرورشی در مقابل نور نامحدود و کنترل نشده خودداری کنید. زیرا این امر باعث بلوغ زودرس و تحریک تخمگذاری نیمچه ها در زمان نا مناسب می شود که این امر موجب آسیب به مجرای تخم ،تولید تخم مرغ هایی با پوسته ی خونی و مشکلات جسمی دیگر در مرغ تخمگذار می شود. در صورتی که احتمال میدهید جوجه ی پرورشی دچار بلوغ زودرس شده است بهتر است خوراک جوجه مرغ ها را کاهش دهید و به جای گندم از خوراک جوجه با مقادیر بالای سبوس گندم استفاده کنید تا تخمگذاری به طور موقت متوقف شود.

مرغ تخمگذار بومی به چند ساعت نور در روز نیاز دارد؟

مرغ تخمگذار بومی روزانه به 14 تا 16 ساعت روشنایی طبیعی نور خورشید یا نور مصنوعی نیاز دارند و تامین این روشنایی برای مرغ تخمگذار از اهمیت بالایی برخوردار است که باید به صورت طبیعی یا در روزهای کوتاه زمستان با نور مصنوعی تامین شود.

لانه ی مرغ تخمگذار چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

در پرورش مرغ مولد و پرورش مرغ تخمگذار در سیستم سنتی لازم است محل هایی را برای تخمگذاری مرغ تخمگذار پیش بینی کنیم . لانه تخمگذاری باعث میشود تا مرغ ها به صورت پراکنده در گوشه و کنار آشیانه تخمگذاری نکنند و تخم های شکسته و آلوده به مدفوع کاهش یابند همچنین جمع آوری تخم مرغ ها هم آسان تر خواهد بود.

لانه ی مرغ تخمگذار بایستی تا حد امکان قابل شستشو و ضد عفونی باشد ، امکان نشستن مرغ ها روی سقف نباشد ، کف لانه ی مرغ تخمگذار پوشیده از پوشال چوب و کاه و کلش باشد ، یک طرف لانه ی تخمگذاری دارای درب بازشوی یک طرفه باشد تا محل جمع آوری آسان تخم مرغ ها بدون وارد شدن به آشیانه ی مرغ تخمگذار را فراهم کند ، نسبتا نورگیر باشد تا مرغ تخمگذار  استرس تخمگذاری نماید و لانه در ارتفاع حدود 50 تا 60 سانتی متر از کف آشیانه نصب شود.

برای آشنایی با خوراک مرغ تخمگذار این مقاله را بخوانید.

برای آشنایی با انواع دستگاه جوجه کشی مصنوعی کلیک کنید.

فروشگاه دام و طیور در زمینه ی انواع خوراک مرغ تخمگذار ، خوراک جوجه ی گوشتی ، خوراک جوجه ی تخمگذار و همچنین در زمینه ی تجهیزات مرغداری اعم از آبخوری و دانخوری و دستگاه جوجه کشی فعالیت میکند . شما میتوانید برای تهیه ی هر یک از موارد ذکر شده وارد بخش محصولات شده و محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید تا با خیال راحت آن را درب منزل یا محل مرغداریتان دریافت کنید.

سوالات خود در رابطه با محصولات و یا نحوه ی عملکرد و همچنین مشکلات خود در زمینه ی مدیریت مرغداریتان را در بخش نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  بهترین غذای خشک سگ
•  آیا داشتن دستگاه جوجه کشی برای پرورش بلدرچین ضروری است
•  انواع روشهای جوجه کشی
•  بررسی قیمت به روز دانخوری اتوماتیک مرغ
•  خرید دان بلدرچین تخمگذار
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان