فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

تاثیر ویتامین بر گاو شیری

مکمل های دامی ویتامینه و معدنی گاو شیری

گاو شیری نیز مانند دیگر حیوانات اهلی که شیر آن مورد استفاده انسان قرار می گیرد ، به جهت بهره وری بیش تر و بهتر ، نیاز به یک سری مواد معدنی و ویتامینه دارد تا به آن مقدار از شیر دهی مطلوب برسد . اما تاثیر ویتامین بر گاو شیری چیست و این موضوعی است که در این مقاله به جهت آگاهی بیش تر شما علاقمندان به آن پرداخته ایم . انواع مکمل های دامی ویتامینه و معدنی گاو شیری ارائه شده توسط شرکت دام و طیور را نیز می توانید در ادامه مشاهده نمایید .
تاثیر ویتامین بر گاو شیری
در مکمل های گاو شیری مواد ویتامینه مختلفی از جمله ویتامین A ، D و E وجود دارد که نقش موثری بر شیردهی یک گاو شیری دارد . ویتامین های گاو شیری بر اساس سن ، دوره آبستنی و شیردهی گاو ، از مقادیر مختلفی برخوردار می باشد که دامداران بر اساس نیازشان برای آن ها در نظر می گیرند . استفاده از ویتامین های مورد نیاز برای یک گاو شیری باعث تقویت سیستم ایمنی بدن او می شود که از ابتلا به بسیاری از بیماری جلوگیری خواهد نمود . ویتامین ها تاثیرات مختلفی بر گاو شیری دارند که از جمله می توان تاثیر ویتامین های زیر را روی گاو شیری نام برد :
-    تاثیر ویتامین آ روی گاو شیری :  ویتامین A موجود در مکمل های ویتامینه گاو شیری باعث جلوگیری از کاهش آبستنی ، زایمان زودرس و جفت ماندگی در او می شود . علاوه بر آن موجب می شود تا از شب کوری در گوساله ها نیز جلوگیری شود . استفاده از این ماده ویتامینه در علوفه های سبز به صورت کاروتن از تاثیر بسیار بیش تری در بهره وری گاو شیری خواهد داشت . اما اگر مقدار علوفه کم و یا از نیترات و کیفیت پایینی برخوردار باشد ، مکمل ویتامین آ تاثیر بهتری در جبران کمبود این ماده مغذی روی گاوهای شیری خواهد گذاشت .
-    تاثیر ویتامین دی روی گاو شیری : وجود این ویتامین جهت رشد و نگه داری ، تولید مثل و شیردهی گاو شیری بسیار الزامی است . نقش ویتامین دی روی جذب کلسیم و فسفر به جهت رشد استخوان بندی گاو بسیار موثر است . ویتامین D در نور خورشید نیز وجود دارد که گاوهایی که در هوای آزاد نگه داری می شوند مقداری از این ویتامین را دریافت می نمایند ، اما در زمستان به دلیل کمبود نور خورشید ، ضرورت استفاده از مکمل ویتامینه بسیار اهمیت پیدا می کند . هم چنین روغن ماهی نیز حاوی مقادیر زیادی از این ویتامین می باشد اما خوراندن آن به گاوهای ماده سبب بروز مسمومیت در آن ها می شود . علوفه ای که زیر نور آفتاب رشد می کنند دارای ویتامین دی بوده ولی در فصل سرما به علت کمبود نور ، این ویتامین به صورت مکمل های مواد معدنی و ویتامینه به دام داده می شود . هم چنین استفاده ویتامین دی قبل از زایمان گاو شیری باعث بهبود عملکرد و جلوگیری تب شیر پس از زایمان در او می شود .
-    تاثیر ویتامین ای روی گاو شیری : ویتامین E جهت تغذیه گاوهای شیری مورد استفاده قرار می گیرد که روی دستگاه تناسلی شان تاثیر مثبتی دارد . کمبود ویتامین ای در گاوهای شیری سبب ایجاد بوی اکسیده در شیر آن ها می شود که به منظور جلوگیری از این بوی نامطبوع در شیر گاو باید مقدار کافی از ویتامین ای مورد نیاز بدن گاو به او به صورت خوراک در جیره شان داده شود . هم چنین کمبود این ویتامین باعث کاهش عملکرد سیستم ایمنی گوساله ها در موقع زایش می شود .
انواع مکمل های دامی ویتامینه و معدنی گاو شیری
مکمل های ویتامینه و معدنی گاو شیری بر اساس میزان شیردهی آن ها ، دارای مقادیر مختلفی از ویتامین های A ، D و E و مکمل های غنی شده مورد نیاز گاو شیری از جمله نیاسین ، کولین و تیامین می باشد که در زیر آن ها را نام برده ایم :
-    مکمل ویتامینه معدنی دامی ویژه
-    مکمل ویتامینه معدنی دامی سوپر تولید
-    مکمل ویتامینه معدنی دامی پر تولید
-    مکمل ویتامینه معدنی دامی متوسط تولید
-    مکمل ویتامینه معدنی دامی کم تولید
خرید مکمل ویتامینه گاو شیری
شرکت دام و طیور به عنوان نماینده رسمی گروه تولیدی ویتارال ارائه دهنده انواع مکمل و کنسانتره دام طیور ، انواع مکمل های دامی ویتامینه و معدنی را به صورت مستقیم و بدون سود واسطه ها عرضه می دارد که دامداران عزیز می توانند مواد معدنی و ویتامینه مورد نیاز گاوهای شیری خود را بدون نیاز به حضور فیزیکی از طریق فروشگاه آنلاین دام و طیور با قیمت تولیدی تهیه و خریداری نمایند .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  کنسرو گربه و اطلاعات لازم برای خرید آن
•  آموزش راه اندازی و کار با دستگاه جوجه کشی بلدرچین دماوند
•  معرفی و اطلاعات بهترین غذای آماده سگ
•  چگونگی و دانستنی های اصلی درباره جیره غذایی پرندگان
•  خرید اینترنتی خوراک طیور
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان