فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

همه چیز در مورد پرورش بلدرچین

نکات مهم در پرورش بلدرچین در خانه

امروزه بسیاری از افراد جهت تامین مصرف روزانه خود برای خوردن تخم یا گوشت بلدرچین به دلیل سرشار بودن از ویتامین های B  و آهن و فسفر ، ترجیح می دهند خود به پرورش بلدرچین تخم گذار یا گوشتی بپردازند . بسیاری از افراد در ابتدای این کار به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد بلدرچین و نکات مهم در پرورش بلدرچین در خانه دچار سردرگمی می شوند که ما در این مقاله به بیان اطلاعاتی چون زمان تخم گذاری بلدرچین ، عمر بلدرچین ، نحوه تشخیص سن بلدرچین ، تشخیص بلدرچین تخم گذار با گوشتی ، تعداد تخم گذاری بلدرچین در روز پرداخته ایم . پرورش دهنگان برای اطلاعات مفید در مورد قفس بلدرچین می توانند روی لینک مورد نظر بروند .
همه چیز در مورد پرورش بلدرچین
در پرورش بلدرچین در خانه می توانید قسمت بسیار کوچکی از خانه خود را به نگه داری از دو یا چند بلدرچین در قفس اختصاص دهید که این فضای زیادی را نمی گیرد و آسان ترین و سالم ترین روش پرورش بلدرچین در خانه می باشد . در ابتدای کار باید بدانید که در خرید بلدرچین آیا می خواهید نوع تخم گذار آن را پرورش دهید یا گوشتی ، که در این صورت باید با نحوه تشخیص این دو از یکدیگر آشنا شوید .
-    تشخیص بلدرچین تخم گذار با گوشتی
بلدرچین تخم گذار با بلدرچین گوشتی به لحاظ ظاهری با هم تفاوت دارد ، بدین صورت که چشم های بلدرچین های تخم گذار بزرگ تر ، براق و درخشان تر است و دارای پاهای محکم و بدون برآمدگی و ناخن های سالم و کوتاه است . فاصله بین استخوان های لگن بلدرچین تخم گذار بیش تر از یک انگشت است و این فاصله تا استخوان سینه به اندازه دو انگشت می باشد . قسمت مقعد بلدرچین تخمگذار پهن ، مرطوب و سفید می باشد . اگر بلدرچین تخم گذار بزرگ باشد ، از پرهای بزرگتری نیرز برخوردار خواهد بود .
-    عمر بلدرچین
بهترین بلدرچین در شرایط عالی محیطی با نور و دمای مناسب و تغذیه مناسب می تواند تا ده سال تمام عمر نماید که مقدار کمی از عمر این پرنده با توجه به شرایط آن ، به صورت اقتصادی چه برای تخم گذاری و چه برای پرواری مفید و مناسب خواهد بود .
-    نحوه تشخیص سن بلدرچین
بلدرچین های تخم گذار در سن 37 تا 42 روز به بلوغ برای داشتن شرایط لازم برای تخم گذاری می رسد که اگر آن ها را در شرایط محیطی بهتری پرورش دهیم ، زودتر به سن بلوغ خواهند رسید . البته باید بدانید که اگر بلدرچین زودتر به بلوغ برسد ، امکان تخم گذاری زیاد آن بسیار کم خواهد بود . بهترین سن بلوغ بلدرچین تخم گذار بین 45 تا 50 روزگی است که در این دوره تغذیه برای پرنده برای ایجاد اندام قوی جهت تخم گذاری او بسیار مهم می باشد . نحوه تشخیص سن بلدرچین از روی پرهای اولیه توسط کارشناسان انجام می شود .
-    زمان تخم گذاری بلدرچین
تخم های نطفه دار در حدود 4 ماهگی و تخم های خوراکی در شش ماهگی پرنده مولد می گردد . کسانی که برای پرورش بلدرچین از نور مصنوعی استفاده می نمایند ، تخم گذاری بلدرچین ها را تا ۱۲ ماه سال افزایش می دهند .
-    تعداد تخم گذاری بلدرچین
تعداد تخم هایی که یک بلدرچین در طول عمر خود می گذارد حدود 150 تا 165 عدد است که از این بین حدود 115 تای آن تخم های نطفه دار می باشد . بلدرچین تخم گذار در ایده آل ترین شرایط هفتگی حدود 4 تا 5 بار تخم می دهد .
با مطالعه موارد ذکر شده در بالا می توانید در پرورش بلدرچین در خانه موفق عمل نمایید و میزان بهره وری این پرنده کوچک اقتصادی و بسیار مقوی را به بالاترین حد خود برسانید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  انواع دانخوری مورد استفاده در مرغداری ها
•  اطلاعاتی راجع به پرفروش ترین آبخوری نیپل مرغداری
•  آموزش کالیبره کردن سنسور دستگاه جوجه کشی
•  تاثیر ویتامین بر گاو شیری
•  آبخوری اتوماتیک چه مزیت هایی دارد؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان