فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

فروش تجهیزات و لوازم مرغداری

تجهیزات مرغداری و لوازم مرغداری

اگر شما مرغدار هستید و یا در پرورش دام و طیور فعالیت می کنید بی شک تا کنون در جستجوی تجهیزات مرغداری برای سالن پرورش طیور خود بوده اید . همچنین اگر هدف راه اندازی یک سالن مرغداری را در سر می پرورانید مطالعه این نوشته به شما کمک زیادی خواهد نمود . می توانید با تجهیزات مناسب نسبت به ایجاد یک فضای کوچک پرورش طیور اقدام کرده و انتخاب صحیح تجهیزات در گام اول بسیار مهم و ضروری است . تجهیزات مناسب تأثیر بسزایی در ادامه کار دارد پس در خرید تجهیزات دقت نمایید و خرید را تنها از فروشگاه های معتبر و برند های قابل اعتماد انجام دهید .
برای شروع لازم است از فضای مرغداری مطلع باشیم چراکه تجهیزات در ابعاد متفاوت برای فضاهای متفاوت تولید شده و به فروش می رسد . شما محدودیتی در فضای مرغداری ندارید اما متناسب با فضا دست شما برای خرید تجهیزات بسته می شود . پس در گام اول باید ابعاد فضای سال را در نظر گرفته و متناسب با فضا نسبت به خرید تجهیزات مرغداری و لوازم مرغداری اقدام نمایید .
لوازم مرغداری
در سالن های مرغداری برای دادن دانه و آب و خوراک به دام و طیور به وسایلی نیاز است همچنین تنظیم شرایط محیطی نیز نیازمند برخی تجیهزات می باشد . همه این عوامل در کنار یکدیگر ، به رشد و وزن گیری و یا میزان تخم دهی طیور بی تاثیر نخواهد بود .
تجهیزات مرغداری خانگی برای طیور شامل :
دستگاه جوجه کشی
شیردوش
جت هیتر
قفس بلدرچین و مرغ
تهویه/فن
علوفه خردکن
آسیاب و میکسر
سم پاش و علف تراش
مادر مصنوعی
دماسنج
پرکن بلدرچین،مرغ،بوقلمون
اینلت
رطوبت ساز
پنجره اینلت
دانخوری
آبخوری نیپل
لامپ مادر مصنوعی ( مادر مصنوعی )
نطفه سنج
پشم‌چین
سبد حمل مرغ زنده
خوراک مرغ
می باشد . هرچند تمامی این تجهیزات لازم و ضروری نیست و اکثرا دارای جایگزین هایی هستند اما اگر خواهان خرید تجهیزات می باشید انواع مختلفی از تمامی تجهیزات قابل تهیه می باشند .
در ادامه لیستی به عنوان مهم ترین تجهیزات مرغداری و نحوه کاربرد آن ها ارائه می شود .
قفس پرنده :
نوع قفس مرغداری بسته به نوع طیور ، متفاوت می باشد .
دانخوری
دانخوری یا ظرف مناسبی که بتوان برای طیور دانه ریخت ، یکی از ضروری ترین و الزامی ترین تجهیزات برای مرغداری می باشد . خوشبختانه امروزه تنوع تجهیزات بسیار گسترده است و سیستم های مختلف با کارایی های مختلف قابل تهیه می شود . تجهیزات هم به شکل دستی و هم به شکل اتوماتیک عرضه می شوند اما نکته مهم تهیه تجهیزات در ابعاد و کارکردهای مناسب با محیط و نوع طیور است .
امروزه عموما تجهزات اتوماتیک برای سالن های بزرگ و تجهیزات دستی در سالن های کوچک پرورش طیور مورد استفاده قرار می گیرد . می توان گفت دانخوری متنوع ترین و مهم ترین وسیله ای است که در بین تجهیزات مرغداری به چشم می خورد .
آبخوری 
آبخوری هم همانند دانخوری بسیار مهم است . اندازه ، ارتفاع و جنس آبخوری تا حد زیادی در رشد و پرورش طیور اثر گذار می باشد . سالن های حاوی جوجه از آبخوری کوچک و کم ارتفاع استفاده کرده و ابخوری های بزرگ  و مرتفع تر برای طیور بالغ مناسب هستند همچنین با بزرگ تر شدن طیور ، سیستم ها نیز پیچیده تر می شود .
ناگفته نماند آبخوری باید به گونه ای طراحی شده باشد که هنگام استفاده بیرون نریزد . ریختن آب به بیرون فضا را مرطوب کرده و مشکلاتی به همراه دارد .
سیستم های سرمایشی مرغداری
تنظیم دما ، حرارت و میزان رطوبت سالن ها نیز مهم است . خصوصا در فصول سرد سال و همچنین برای سالن هایی که کاملا فضای سربسته ای دارند و از نور خورشید بهره نمی برند . تنطیم بودن میزان گرما و سرما در رشد موثر است . این مورد هم مانند سایر موارد بسته به نوع دام و طیور متفاوت است . برای مثال دما و رطوبت مناسب برای جوجه متفاوت از دما و رطوبت مورد نیاز برای مرغ های بالغ است . تأمین سلامت فضا به کمک دما و رطوبت اهمیت دارد .
سیستم مه پاش
وسیله ای است برای تنظیم دمای سالن . در سالن های مرغداری ، به کمک مه پاش داخل فضای مرغداری را مرطوب کرده و با مرطوب کردن فضا ، دما را کاهش می دهد . دستگاه مه پاش برای فصول گرم سال کاربرد بیشتری دارد .
سیستم های گرمایش
سیستم گرمایش و هیتر دیگر وسیله مورد نیاز مرغداری است . وجود سیستم گرمایش یا هیتر و یا حتی کوره گرم کننده برای تنظیم دما ضروری است . می توان فضا را به کمک انواع بخاری نیز گرم کرد اما سیستم گرمایش و هیتر مخصوص سالن های مرغداری طراحی شده اند .
هرچند برای سالن های کوچک هیتر ضروری نیست اما برای سالن های بزرگ هیتر دما را در تمامی فضا به گردش درآورده و با میزان کم تری مصرف گاز یا برق فضای بزرگ تری را گرم می کند . این سیستم علاوه بر تأثیر در رشد ، در دوره تخم گذاری نیز تأثیر زیادی دارد . مرغ ها در سالن های سرد قادر به تخم گذاری نیستند و نیازمند سالن های گرم می باشند .
خاک اره
از خاک اره برای پوشاندن کف سالن مرغداری استفاده می شود . خاک اره خصوصا برای سالن های تازه تأسیس مورد استفاده قرار می گیرد . پاشیدن خاک اره برای جلوگیری از خیس شدن کف سالن مهم است و از ایجاد بوی بد ، رشد قارچ و باکتری و ... جلوگیری می کند . همچنین به عنوان عایق دما عمل می کند . سالن ها عموما سربسته هستند و هوای داخل سالن توسط هواکش عوض می شود .
ضد عفونی کننده ها
هر چند وقت یک بار باید سالن را ضد عفونی کرد . فضولات دام و طیور و انواع باکتری ها و میکروب هایی که در فضای سربسته سالن رشد می کنند ، منبع آلودگی هستند که باید سم زدایی شوند تا جان دام ها را به خطر نیاندازند . از این رو ضد عفونی کننده ها هم یکی از ملزومات مرغداری ها خواهند بود . هنگام خرید ضدعفونی کننده به ترکیبات آن دقت نمایید و به یاد داشته باشید که هنگام خرید ، ضدعفونی کننده ای را انتخاب کنید که توان پاکسازی متناسب با دام نگهداری را داشته باشد و ترکیبات آلودگی ها متفاوت و نوع ضدعفونی کننده ها نیز متفاوت است .
می توانید مایع ضد عفونی کننده را به وسیاه دستگاه مه پاش در فضای سالن پخش کرده و به خوبی الودگی هها را از بین ببرید .
فروش تجهیزات و لوازم مرغداری
خوشبختانه انواع تجهیزات طیور با بالا ترین کیفیت در کشور عزیزمان ساخته می شود و شما می توانید تجهیزات دام و طیور را با برند های داخلی خریداری نمایید . فروش اینترنتی در کنار عرضه در فروشگاه های فیزیکی به کمک خریدارا آمده تا آن ها را در امر خرید راحت تر یاری دهد .
تولید تجهیزات برای سالن های مرغذاری امری کاملا تخصصی است و برای خرید حتما به فروشگاه های اینترنتی که محصولات تحت برند های معتبر را عرضه می کنند مراجعه نمایید . خرید از فروشگاه های معتبر نیز مورد دیگری است که در کنار برند باید مد نظر قرار گیرد . داشتن ضمانت نامه و گارانتی که عموما در محصولات اصل و با کیفیت ارائه می شود ، رضایت از خرید را بالا می برد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  حرفه ای ترین دستگاه جوجه کشی خانگی
•  بهترین دستگاه جوجه کشی برای پرندگان زینتی
•  دستگاه جوجه کشی درنا 1
•  بهترین خوراک مرغ
•  آبخوری اتوماتیک طیور
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان