فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

اهمیت استفاده از آبخوری و دانخوری در مرغداری

خرید آبخوری و دانخوری برای مرغداری

یکی از مهم ترین تجهیزاتی که معمولا برای تغذیه طیور در مرغداری ها استفاده می شود و دارای اهمیت زیادی می باشد ، آبخوری و دانخوری می باشد . استفاده از آبخوری و دانخوری باید بر اساس یک سری عوامل تعیین شود و همچنین به مدیریت احتیاج دارد . چگونگی استفاده از دانخوری و آبخوری در مرغداری می تواند تاثیر بسیار زیادی در رشد طیور داشته باشد و همچنین کمک زیادی در صرفه جویی دانه خواهد کرد ، چرا که با استفاده از دانخوری و آبخوری ، مقدار مشخصی از دانه و آب برای مصرف روزانه طیور در نظر گرفته خواهد شد . در ادامه بیشتر در مورد این موضوع و اهمیت آن صحبت خواهیم کرد .

اهمیت استفاده از دانخوری و آبخوری در مرغداری
برای این که شما از دانخوری و آبخوری در مرغداری اسفاده کنید ، باید موارد زیادی را در نظر داشته باشید ، که یکی از مهم ترین آن ها سن جوجه و یا همان پرنده می باشد . شما باید متناسب با سن پرنده خود برای او دانخوری و آبخوری تهیه کنید ، تا پرنده در هنگام مصرف دچار سختی نشود . معمولا دانخوری ها و آبخوری ها متناسب با سن و جثه و اندازه پرنده طراحی می شوند . یکی از دلایل اصلی استفاده از دانخوری و آبخوری در مرغداری ، میزان مصرف دان می باشد ، اگر از دانخوری و آبخوری استفاده کنید ، جوجه ها در خوردن آن افراط نمی کنند و به میزان لازم و نیاز خود از آن استفاده می کنند . علاوه بر آن مقدار دان و آبی که در دانخوری و آبخوری ریخته می شود به هیچ وجه هدر نمی رود و یا میزان خیلی کمی از آن فرط می رود .

انواع دانخوری و آبخوری طیور در مرغداری
به طور کلی ما دو نوع دانخوری و آبخوری برای طیور داریم ، یکی دانخوری و آبخوری اتوماتیک و دیگری دانخوری و آبخوری دستی . در دانخوری و آبخوری دستی شما باید خودتان هر روز به طور مرتب ، میزان آب و دان را برای استفاده روزانه طیور مشخص کنید و قطعا این کار سختی کار خودش را دارد و وقت زیادی از شما خواهد گرفت ، چرا که تعداد بالایی را باید از دانه و آب پر کنید . اما در روش دانخوری و آبخوری اتوماتیک دیگر لازم نیست ، خودتان کاری انجام دهید و تمام کارهای بر عهده دستگاه ها می باشد . یعنی دستگاه ها میزان آب و دانه را به صورت خودکار و با در نظر گرفتن یک سری شرایط درون ظروف پخش می کنند . پس اگر می خواهید کار خود را گسترش دهید و کمی در دانه و آب دهی پرندگان راحت تر باشید ، می توانید از سیستم دانخوری و آبخوری اتوماتیک استفاده کنید . اما توجه داشته باشید که برای نصب و راه اندازی دانخوری و آبخوری باید یک سری نکات در نظر گرفته شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد .

نکاتی که باید در هنگام نصب آبخوری در مرغداری رعایت شود
پس تا به این جا به این نکته پی بردیم که آبخوری هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک در بازار عرضه می شود . آبخوری ها انواع مختلفی دارند که برخی از آن ها کاربردهای خیلی بیشتری دارند ، برای نمونه آبخوری های کله قندی ، آبخوری های لیوانی نمونه ای از آبخوری های دستی پرکارد هستند که این روز ها در مرغداری بیشترین استفاده از آن ها می شود . آبخوری های سلفونی ، آبخوری های سرپستانکی هم نمونه ای از آبخوری های پرکاربرد اتوماتیک هستند . این که شما کدام یک از این آبخوری ها را برای مرغداری خود انتخاب کنید ، کاملا به محیط شما بستگی خواهد داشت . البته بودجه شما هم می تواند تاثیر بسیار زیادی داشته باشد . قطعا آبخوری اتوماتیک از آبخوری های دستی خیلی بهتر عمل می کنند و به صرفه تر هستند اما قیمت خیلی بالاتری دارند . در هنگام نصب آبخوری سعی کنید نکاتی را در نظر بگیرید تا با مشکل روبه رو نشوید .
• اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشیم ، فاصله آبخوری از یک دیگر می باشد . فاصله آبخوری باید چیزی حدود 1.5 متر باشد ، اگر فاصله کمتر باشد ممکن است باعث هجوم جوجه ها و در نهایت تلف شدن آن ها شود .
• سعی کنید ، آبی که برای جوجه ها استفاده می کنید با دمای 25 درجه باشد ، چرا که جوجه به سردی و گرمی آب بسیار حساس هستند .
• برای این که از آبخوری اتوماتیک استفاده کنید حتما به چگونگی نصب آن و این که چه ارتفاعی داشته باشد دقت کنید ، چرا که ممکن است به جوجه آسیب وارد کند .

نکاتی که باید در هنگام نصب دانخوری در مرغداری رعایت شود
دانخوری ها هم مانند آبخوری ها شرایطی برای نصب دارند و در انواع مختلفی از جمله بشقابی ، ناودانی ، قفلی و شبکه دار وجود دارند . اولین مورد برای نصب دانخوری همان فاصله می باشد که این فاصله نباید بیش از 5 متر باشد . سعی کنید در روزهای اول که می خواهید به جوجه ها غذا دهید از دانخوری دستی بشقابی و سینی استفاده کنید تا جوجه ها برای خودرن راحت تر باشند ، بعد از آن می توانید از دانخوری هایی استفاده کنید که از سقف آویز می شود . این نوع دانخوری ها بسیار راحت خواهند بود . برای این که جوجه ها را به خوردن دان ترغیب کنید ، بهتر است هر دو الی سه ساعت یکبار دانخوری را تکان دهید تا جوجه ها به سمت آن بیایند و از دان برای خوردن استفاده کنند .
شرکت دام و طیور یکی از شرکت های تولید کننده انواع تجهیزات مرغداری و ... می باشد که شما می توانید برای سفارش محصولات خود به سایت دام و طیور مراجعه کنید و محصول مورد نیاز خود را به قیمت درب کارخانه خریداری کنید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  غذای بوقلمون گوشتی چگونه باشد تا سود بیشتری کسب کنیم؟
•  فروش قفس بلدرچین و کبک
•  بهترین قیمت تجهیزات دام و طیور
•  راهنمای خرید بهترین دستگاه جوجه کشی
•  همه چیز در مورد دستگاه جوجه کشی استاندارد
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان