فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نوردهی برای تولید جوجه گوشتی

بررسی نوردهی در تولید جوجه گوشتی در سالن مرغداری

معمولا روز های ابتدایی زندگی جوجه های گوشتی یکی از حساس ترین دوران های زندگی آن ها می باشد که باید یک سری نکات و کارهایی را رعایت کنید تا جوجه ها در سلامت کامل پرورش پیدا کنند . به بیانی دیگر یکی از اصولی که پرورش دهندگان باید آن را رعایت کنند این است که جوجه ها را در روز اول زندگی چیزی حدود 24 ساعت در روشنایی دائم قرار بدهند و برای این که جوجه های گوشتی را برای شرایط محیطی عادت دهند که مثلا در شرایطی مانند برق گرفتگی و ... برایشان مشکلی پیش نیاید پس از 23 ساعت روشنایی یک ساعت جوجه ها را در تاریکی قرارمی دهند و معمولا این کار را در روز های ابتدایی پشت سر هم انجام می دهند و تمامی این موارد در حالتی است که شدت نور را در تمامی دوران پرورش ثابت نگه می دارند . از آن جایی که امروزه باید در مصرف برق و انرژی به شدت صرف جویی کرد باید اطلاعاتی را در راستای تاثیرات نوردهی بر رشد جوجه های گوشتی داشته باشید تا بتوانید با استفاده از آن ها راندمان کار خود را افزایش دهید . این مطلب به بیانی دیگر یعنی نور ها می تواند تاثیراتی از قبیل مصرف خوراک ، بازدهی رشد ، ضریب تبدیل خوراک و همچنین آرامش جوجه های گوشتی را ایفا می کنند . اگر بخواهیم انسان ها را با طیور مقایسه کنیم باید بگوییم که وزن مغز انسان از چشم های او بیشتر است این در حالی است که در پرندگان وزن چشم ها از مغز آن ها بزرگ تر است و طیور چشمانی نزدیک بین دارند و چشمان آن ها این قایلبت را دارد که به طور همزمان اجسام دور و نزدیک را در کانون دید خود قرار بدهند .

نوردهی برای تولید جوجه گوشتی 

انواع سیستم های موجود را رابطه با نوردهی جوجه های گوشتی
1- نور دائم
درباره این سیستم باید بگوییم از آن جایی ک استفاده کردن از این روش برای طولانی مدت سبب می شود که شما هزینه های زیادی را بپردازید موجب شده است تا بسیاری از تولیدکننگان پس از گذشت مدت زمانی مثلا سه الی چهار روز در تلاش هستند تا نور های طبیعی را جایگزین نور های مصنوعی کنند و به این ترتیب از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند و در روز از نور طبیعی خورشید استفاده می کنند و در شب از انرژی هایی که در طول روز ذخیره کرده اند . البته در رابطه با نور های طبیعی باید بیان کرد که :
1- نور های طبیعی به طور یکنواخت در طول سالن و نقاط پخش نمی شوند و فقط قسمت هایی از سالن را دربر می گیرند .
2- در برخی مواقع ممکن است که شدت نور طبیعی در روز به اندازه ایی باشد که جوجه های گوشتی را در معرض خطر قرار می دهد .
3- سبب می شود تا پرندگان تحریک شوند و دچار استرس و ترس شوند .
4- درجه سالن را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد .
به طور کلی می توانیم بگوییم که دو نوع نوردهی برای سالن و جوجه های گوشتی نه تنها فایده ندارد بلکه ممکن است که برای جوجه های گوشتی مشکلات زیادی را به وجود بیاورد که عبارت اند از :
1- نور دائم با شدت بالا
2- نور دائم با شدت ضعیف
در نور های دائم با شدت بالا به دلیل این که انرژی بسیار شدت پیدا کرده است پرورش دهندگان معمولا پس از گذشت 24 الی 48 ساعت شدت نور سالن را به 4 وات در هر متر مربع تغییر می دهند و سپس یک ساعت جوجه ها را در تاریکی قرار می دهند  اما آن ها همچنان جوجه ها را تا پایان دوره در همین وضعیت قرار می دهند . در واقع طبق این رویه به پرورش دهندگان توصیه می شود تا میزان و شدت نور را در سال تغییر ندهند چرا که چشم جوجه ها به این نور ها عادت کرده است و اگر این میزان را افرایش دهید می تواند حتی منحر به کوری آن ها شود . اگر شما از این روش برای پرورش جوجه های گوشتی خود استفاده می کنید به شما پیشنهاد می کنیم تا 2 الی 3 روزگی جوجه ها حداقل یک ساعت خاموشی برای جوجه ها در طول روز لازم و حیاتی است.
2- نور متناوب
این روش نیز به دو صورت قابل اجرا است که بستگی دارد که پرورش دهندگان چه مدل شیوه ایی را برای انجام این کار استفاده می کنند که به شرح زیر می باشد :
1- نور ضعیف متناوب و یکسان
2- نور ضعیف متناوب و متغیر
رنگ نور ها نیز بر عملکرد جوجه ها نیز تاثیرات ویژه ایی را نیز ایفا می کنند . سیستم پرندگان به گونه ایی است که آن ها قادر هستند تا طیف های مختلفی از رنگ های قرمز ، نارنجی و زرد را به اختمال خیلی زیاد به رنگ آبی می بینند . بنابراین شما اگر قصد دارید تا این کسب و کار را راه اندازی کنید باید اطلاعاتی را در این راستا نیز بدست بیاورید چرا که توجه نکردن به یکی از این موارد ممکن است مشکلات فراوانی را برای شما به وجود می آورد . بسیاری از افراد توصیه می کنند تا از رنگ های آبی نیز در طول سالن استفاده کنید چرا که استفاده کردن از این رنگ فوایدی زیادی را برای شما به دنبال دارد که عبارت اند از :
1- افزایش رشد بهتر
2- کاهش استرس
3- بهبود ضریب تبدیل غذایی
خرید انواع دستگاه هاب جوجه کشی با کیفیت از شرکت دام و طیور
شرکت دام و طیور
در تلاش است محصولاتی را عرضه کند که هیچ گونه عیب و مشکلی را نداشته باشد و به این منظور مواد اولیه ایی را که استفاده می کند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند که شما با خرید یک دستگاه جوجه کشی از شرکت دام و طیور خریداری کنید می توانید برای سالیان متمادی از این دستگاه استفاده کنید بنابراین شما می توانید جهت سفارش و خرید دستگاه های جوجه کشی از شرکت دام و طیور به فروشگاه آنلاین این شرکت مراجعه کنید و به این ترتیب می توانید با کارشناسان این مجموعه نیز در ارتباط باشید . 

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  تجهیزات مورد نیاز پرورش جوجه کبک
•  پیشرفته ترین دستگاه های جوجه کشی موجود در ایران
•  فروشگاه آنلاین خوراک دام و طیور
•  چطور میتوانیم دستگاهی مناسب برای جوجه کشی تهیه کنیم ؟!
•  اصول پرورش گاو شیری
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان