فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

نظافت تخم های نطفه دار قبل از ورود به دستگاه جوجه کشی

ضد عفونی کردن تخم های نطفه دار قبل از ورود به دستگاه جوجه کشی

یکی از بهترین و بزرگترین مجموعه هایی که وظیفه توزیع کننده تجهیزات و خوراک های مرغداری ها  و دامداری ها را به عهده گرفته است ،  فروشگاه دام و طیور می باشد . این فروشگاه در کنار فروش حضوری محصولات خود توانسته است فروش اینترنتی خود را آغاز کند و با توجه به حذف واسطه ها توانسته محصولات خود را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ها به مشتریان خود ارائه نماید  ؛ نا گفته نماند که کیفیت بالا و درجه یک بودن خوراک و تجهیزات دام و طیور این فروشگاه خریداران زیادی از جمله دامداران و صاحبان مرغداری های زیادی برای خرید بسیاری از محصولات خود به این فروشگاه مراجعه می کنند . 

ضد عفونی کردن تخم های نطفه دار قبل از ورود به دستگاه جوجه کشی
تمیز کردن تخم مرغ قبل از ورود به دستگاه جوجه کشی یکی ازمهم ترین اقداماتی می باشد که حتما باید قبل از ورود تخم مرغ در دستگاه جوجه کشی انجام شود . بدانید که پوسته بیرونی تخم ها حاوی میکروب ها و میکرو ارگانیسم های فراوانی می باشد که اگر قبل از گذاشتن در دستگاه جوجه کشی ضد عفونی و تمیز نمی شود باعث می شود که میکروب های موجود در لایه بیرونی تخم بعد از قرار دادن تخم  ها در دستگاه جوجه کشی به راحتی رشد پیدا کنند و در نهایت به داخل تخم نفوذ پیدا کند و به جوجه های درون تخم آسیب برساند و آن ها را از پای درآورد ؛ بنابراین یکی از مهم ترین اقدام های جوجه کشی ، ضد عفونی کردن تخم های نطفه دار می باشد .
در ابتدا کار تک تک تخم ها را به واسطه یک پارچه زبر و خشک پاک نمایید . حتما دقت کنید که این کار سبب پاکیزگی لایه بیرونی تخم شما می شود پس نباید بعد از این کار تخم ها را زیر شیر آب بشویید چرا که این کار سبب شده تا لایه محافظی که در قسمت بیرونی تخم وجود دارد در اثر این کار از بین برود و میکروب ها به داخل تخم ها نفوذ پیدا کنند . در مرحله دوم باید تخم ها از طریق بخار فرمالدهید به خوبی ضدعفونی کنید که برای انجام این کار باید تخم ها را درون ظرفی بسته قرار دهید و به روی پرمنگات ، مایع فرمالین بریزید . معمولا به اندازه هر 15 گرم متر مکعب پرمنگنات پتاسیم حدودا 30 میلی لیتر مایع فرمالین در نظر می گیرند . اگر در اندازه این ماده ها تجاوز کنید باعث می شود که روی تخم های نطفه دار ، ماده ای گرد و سفید یا سیاه رنگی ایجاد شود . حتما توجه کنید که قبل از استفاده از این محلول ظرف انتخاب شده خودرا اندازه گیری کرده و با توجه به آن مقدار محلول را به درستی تهیه کنید و ادامه کار را انجام دهید . 
پس از اندازه گیری محفظه بسته ای که برای تخم های خود انتخاب کردید آن ها را درون محفظه قرار دهید و ماده پرمنگنات را درون ظرف سفالی بریزید و به داخل ظرف بسته قرار دهید . به یاد داشته باشید که قبل از ریختن مایع فرمالین به روی پرمنگنات از دستکش های پلاستیکی و ماسک مناسبی استفاده کنید . بلا فاصله بعد از ریختن فرمالین در ظرف مایع پرمنگنات حتما درب ظرف را سریع و محکم ببنید تا گاز هایی که از واکنش های آن دو ماده حاصل می شود به بیرون نریزد . بهتر است برای این که تمامی سطوح تخم ضد عفونی شود از چندین لایه توری کمک گرفته شود به گونه ای که لایه ها را با فاصله 15 سانتی متری از یک دیگر درون محفظه قرار دهید و خم ها را به شکل افقی روی لایه ها جا سازی کنید . مدت زمانی که باید تخم ها درون محفظه بسته قرار داشته باشند تا به خوبی ضد عفونی و تمیز و پاکیزه شود ، تقریبا 30 دقیقه یا نیم ساعت می باشد . 
هشدار : پس نتیجه میگیریم که قبل از ورود تخم مرغ ها به داخل دستگاه جوجه کشی ، حتما آن ها را ضدعفونی و لایه بیرونی آن را به خوبی تمیز کنید . نظافت تخم های نطفه دار قبل از ورود به دستگاه جوجه کشی بسیار امری لازم و ضروری می باشد .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  آشنایی با تجهیزات دانخوری مرغداری
•  حرفه ای ترین دستگاه جوجه کشی خانگی
•  انواع آبخوری اتوماتیک
•  نگهداری مرغ در فصل تابستان
•  غذای مورد علاقه گربه های خانگی چیست؟
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان