فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

مهمترین استانداردهایی که باید در ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده شود

راهنمای ساخت دستگاه جوجه کشی

امروزه رقابت در میان بازار پروش و فروش طیور بسیار افزاش یافته است به طوری که توجه بیشتری به قیمت ها می شود . تعداد زیادی از تولیدکنندگان تجهیزات و ماشین آلات مربوط به مرغداری به فکر تولید دستگاه جوجه کشی افتاده اند که راندمان بالایی را داشته باشد . زمانی که دستگاه های پیشرفته جوجه کشی تولید و افزایش یافت تغییر و تحولات زیادی را در سیستم جوجه کشی و پروش مرغ به وجود آورده است که بسیاری از تولیدکنندگان این تغییر و تحولات را پذیرفته و با آن همراه شده اند اما عده ای از آنان نیز روال گذشته را در پیش گرفته اند . برای تولید دستگاه های جوجه کشی معیارهای زیادی را از جمله کاهش مصرف انرژی و حفظ محیط زیست ، افزایش کیفیت و راندمان بالا و ... مورد بررسی قرار می دهند و توجه به چنین مسائلی سبب می شود تا پیشرفت های چشمگیری را در این زمینه مشاهده کنیم .

مهم ترین استاندارد هایی که باید در ساخت دستگاه جوجه کشی استفاده شود
بسیاری از مرغداری ها به دنبال پرورش بیشتر طیور هستند که پس از انجام محاسبات لازم به این نتیجه رسیده اند که این عمل را با کمک گرفتن از دستگاه های جوجه کشی پیشرفته و با کیفیت انجام می دهند . این استاندارد ها عبارت اند از :
استاندارد کنترل کیفی
تضمین کیفیت
استاندارد ایزو ۹۰۰۱
استاندارد ۱۴۰۰۱
نشان CE اروپا

استانداردهای هر محصول نشان دهنده حداقل مشخصه های فنی لازم برای کیفیت آن محصول می باشند. بعنوان نمونه استاندارد های وضع شده برای تضمین کیفیت هر دستگاه مشخص میکند که آن دستگاه از لحاظ استحکام ، دوام ، ابعاد ، اندازه و … میبایست شامل چه ویژگی هایی باشد تا حداقل کیفیت قابل قبول را داشته باشد. دقت داشته باشید که استاندارد تضمین کیفیت هیچ نوع مشخصه خاصی را برای یک محصول بیان نمیکند. این استاندارد تأکید میکند که فرایندهای مختلف تولید محصول باید کنترل شوند.
نکته قابل توجهی که باید در این جا به آن دقت کنید این است که یک تولید کننده دستگاه جوجه کشی ممکن است از بهترین قطعات که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند در ساخت محصول خود استفاده کند اما ممکن است که این قطعات مورد استفاده مناسب برای دستگاه جوجه کشی نباشد و در نهایت کیفیت نهایی دستگاه را از بین ببرد . اگر بخواهیم استاندارد ها را با هم مقایسه کنیم باید بگوییم که تفاون های زیادی دارند اما این تفاوت ها از دیدگاه ما به کیفیت محصول بر می گردند . 
استاندارد هایی که برای تولید یک دستگاه جوجه کشی به کار می رود شامل موارد مختلفی می شود و دستگاه های جوجه کشی که سایق مورد استفاده مرغداران بود جنس بدنه آن چوب بود که با گذشت زمان سازندگان دستگاه های جوجه کشی تصمیم گرفتند تا بدنه دستگاه های خود را از جنس فلز و آهن تولید کنند . همچنین با پیشرفت در زمینه های مختلف علمی و ساخت فرآورده های شیمیمایی در تولید دستگاه های جوجه کشی به جای استفاده کردند از فلز از این ماده استفاده کردند که با شرایط جوجه کشی سازگار تر می باشند .
اگر تولید کنند گان دستگاه جوجه کشی بخواهند دستگاه ها طبق استاندارد های لازم عمل کند باید یک سری قوائد و اصولی را رعایت کنند که شامل موارد زیر می باشد :
1-  به دلیل این که دستگاه های جوجه کشی باید از رطوبت بسیار بالایی برای فرآیند جوجه کشی برخوردار باشد و همچنین هوای گرم داخل دستگاه باید تمامی اجزای دستگاه چه داخلی و چه خارجی اعم از جنس بدنه ، راک ها ، شانه ها و ... از موادی درست شده باشند که دچار پوسیدگی و زنگ زدگی نشوند . استفاده کردن از چوب و همچنین فلزاتی از قبیل آهن و ... برای ساخت دستگاه های جوجه کشی ممنوع شده است چرا که این مواد در برابر عواملی که ذکر شده است مقاوم نیستند و به سرعت فرسوده می شوند و سبب اختلال در عملکرد دستگاه و همچنین محیط را برای تخم مرغ ها و جوجه ها آلوده می کند .
2- در جوجه کشی های طبیعی و عادی پرنده مولدی که در دستگاه قرار دارند تخم های نطفه دار را به پهلو میچرخاند تا جنینی که داخل تخم قرار دارد به هنگام شکل گیری به صورت نرمالی باشد بنابراین طبق این اصول استفاده کردن از شانه هایی که دارای این ویژگی باشد و شرایط مطلوبی را برای تخم نطفه دار مهیا کند به یک استاندارد تبدیل شده است که شرکت دام و طیور یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده ایی است که این استاندارد های لازم را در تولید دستگاه های جوجه کشی خود به کار می برد .
3- از جمله قطعاتی که در کیفیت نهایی دستگاه های جوجه کشی سهم زیادی را به خود اختصاص داده اند سنسور های دما و رطوبت و همچمین سنسور اکسید کربن می باشد  . در واقع می توان به نوعی بیان کرد که توجه به میزان دقیق بودن رطوبت و دما و همچنین گاز دی اکسید در درون دستگاه جوجه کشی از اساسی ترین و مهم ترین مواردی است که از اهمیت حیاتی برخوردار می باشد . زمانی که برای تولید دستگاه های جوجه کشی تمامی استاندارد های لازم صورت گرفته باشد شما می توانید از میزان و عملکرد و همچنین کارایی بالای دستگاه خود اطمینان کافی را داشته باشید .
4- سیستم گردش هوا در درون دستگاه جوجه کشی به گونه ایی طراحی شده است که به خوبی در دستگاه جریان می یابد مخصوصا در دروان هچ تخم ها که از حساس ترین زمان جوجه کشی می باشد . یکی دیگر از مواردی که سبب می شود تا یک دستگاه از استاندارد های لازم برخوردار باشد فاصله میان راک ها می باشد .

خرید با کیفیت ترین و استاندارد ترین دستگاه های جوجه کشی از شرکت دام و طیور
شما مرغداران عزیز می توانید با مراجعه به فروشگاه آنلاین شرکت دام و طیور انواع محصولات و خوراک مصرفی طیور خود را با قیمتی منصفانه به صورت اینترنتی خریداری کنید . همچنین جهت مشاوره و پشتیبانی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .
 واحد مشاوره و سفارشات : 09131616534 - 03155448608
 واحد پشتیبانی : 09133627304

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  خرید کنسانتره و مکمل معدنی مرغ
•  رطوبت دستگاه جوجه کشی باید به چه مقدار باشد؟
•  پرورش کبک در خانه با دستگاه جوجه کشی کبک
•  خرید دستگاه جوجه کشی اصل و باکیفیت با گارانتی اصل
•  تفاوت دستگاه جوجه کشی شترمرغ با سایر دستگاه ها
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان