فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

رطوبت دستگاه جوجه کشی ایده آل و استاندارد به چه میزان باشد

خرید رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی

یکی از مواردی که در دستگاه های جوجه کشی بسیار مهم و حیاتی می باشد رطوبت در دستگاه ها می باشد چراکه رطوبت نیز بر راندمان و کارایی دستگاه های جوجه کشی تاثیرات فراوانی را ایفا می کند . البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشد که عوامل دیگری نیز بر افزایش و کاهش میزان جوجه ها وجود دارد . از دستگاه های تولید شده توسط این شرکت می توان به رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی اشاره کرد .
رطوبت دستگاه جوجه کشی آیده آل و استاندارد به چه میزان باشد ؟
در دستگاه های جوجه کشی به دلیل این که حرارت های زیادی وجود دارد میزانی از آب تخم مرغ ها تبخیر می شود بنابراین میزان آب آن ها باید تامین شود . برای جلوگیری از تبخیر رطوبت آب و جبران رطوبت های از دست رفته باید مقداری رطوبت در درون دستگاه وجود داشته باشد تا از تلفات بیش از اندازه جوجه ها جلوگیری شود کهه اگر رطوبت دستگاه های جوجه کشی بسیار کم باشد سریع تر تبخیر می شود و وسعت کیسه های هوایی داخل تخم مرغ ها بیشتر از مقدار استاندارد می شود و به این ترتیب نوک جوجه ها بسیار زود تر به اتاقک هوا می رسد و اگر این میزان رطوبت بسیار باشد کیسه های هوا دیرتر از زمان معمول ( که همان 19 روز است ) وسعت می یابند و جوجه قادر به نفس کشیدن نخواهد بود .
در واقع به نوعی می توان بیان کرد که با کم و زیاد شدن رطوبت در دستگاه ها طول دوره جوجه کشی نیز متفاوت خواهد بود . نوسانات سبب می شود تا جوجه ها کوچک تر از حد طبیعی باشند و به احتمال خیلی زیاد حالات غیر طبیعی در بدن آن ها ایجاد می شود . اگر بخواهیم میزان تقریبی آن را در بین تمامی پرندگان بیان کنیم می توانیم بگوییم که 55 تا 65 درصد است اما تلفاتی که در کم بودن میزان رطوبت پیش میاید بسیار بیشتر از زیاد بودن آن است چرا که محتویات داخل تخم که جنین از آن ها تغذیه می کند بر اثر تبخیر و حرارت از بین می رود با این حال اگر از مقدار مشخص هم بیشتر باشد سبب غرق شدگی و یا خفگی جوجه ها می شود .
از طرف دیگر رطوبت دستگاه های جوجه کشی به حرارت و یا دما نیز بستگی دارد . به عنوان مثال اگر دمای دستگاهی 7/37 در جه سانتی گراد باشد و اکسیژن آن 20 درصد ، غلظت گاز کربنیک 5/0 درصد و سرعت حرکت هوا نیز 12 سانتی متر در دقیقه باشد بهترین راندمان جوجه دهی در رطوبت را خواهیم داشت که معادل 61 درصد می باشد .
رطوبت روز و شب دستگاه جوجه کشی
اگر بخواهیم رطوبت را از نظر استاندارد مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که جوجه کشی در 18 روز اول دوره 60 درصد و در سه روز آخر باید بین 70 تا 75 درصد باشد که اگر شما این میزان را رعایت کنید هیچ مشکلی برایتان پیش نمی آید و تلفاتی را در این راستا نخواهید داشت . در دستگاه های جوجه کشی کوچک با گذاشتن ظروف اضافی در داخل دستگاه و یا ایجاد رطوبت ساز های سرد اولتراسونیک که رطوبت های زیادی را تامین می کند اما در دستگاه های صنعتی که ستر و هچر را از هم جدا می کنند در هچر به طور نازل اسپری به صورت اتوماتیک بالاتر از ستر می باشد .
میزان رطوبت دستگاه های جوجه کشی به سرعت تهویه ها نیز بستگی دارد و هر چه تهویه سریع تر باشد رطوبت ماشین نیز کمتر خواهد بود . شما می توانید با اندازه گیری کیسه هوا و وزن تخم مرغ ها با استفاده از روش های درست و مطمن به چگونگی تشخیص این میزان دست پیدا کنید . اگر کاهش در وزن تخم مرغ ها زیاد تر و یا از میزان استاندارد کمتر باشد ( کاهشی وزنی که در تخم مرغ ها باید در دوره جوجه کشی وجود داشته باشد 12 درصد است ) و یا همچنین کیسه های هوا به صورت طبیعی نباشند و کوچک تر یا بزرگ تر بودند نشان می دهد که رطوبت در دستگاه ها نامناسب است .
نکته ایی که باید به آن توجه کنید این است که میزان رطوبت برای پرندگان مختلف مقدار های مختلفی دارد که شما با توجه به آن ها میزان رطوبت دستگاه های جوجه کشی را تنظیم می کنید . جوجه کشی از تخم های نطفه دار هر پرنده ایی که باید دو مرحله را پشت سر بگذارد تشکیل شده است که میزان رطوبت های هر مرحله با توجه به شرایط جنین متفاوت است . در مرحله ستر به دلیل دما و رطوبت مناسب از حالت فاز گازی به حالت فاز مایع و سپس به فاز جامد تبدیل می شود و در این مرحله جنین با استفاده از کیسه هوا تنفس می کند . در دوران هچ به دلیل این که جوجه به پوسته نوک زده و آن را می شکند باید به اندازه کافی رطوبت و دما وجود داشته باشد در غیر این صورت جوجه از بین می رود .
خرید رطوبت ساز دستگاه جوجه کشی از شرکت دام و طیور
شرکت دام و طیور به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های تولید کننده تجهیزات و ماشین آلات  دام و طیور و همچنین انواع کنسانتره ها و مکمل های دامی اقدام به تولید بهترین و با کیفیت ترین دستگاه رطوبت ساز جوجه کشی کرده است . این شرکت با راه اندازی سایتی کار را برای مشتریان خود آسان کرده است و شما مشتریان عزیز با مراجعه به این فروشگاه آنلاین با خواندن مطالب مفید می توانیم به سوالات خود پاسخ دهید و این دستگاه ها و تجهیزات را با قیمتی بسیار ارزان و مقرون به صرفه خریداری کنید . همچنین جهت مشاوره و سفارش می توانید با شماره های  واحد مشاوره و سفارشات : 09131616534 03155448608 و  واحد پشتیبانی : 09133627304 تماس حاصل فرمایید .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  دستگاه جوجه کشی خانگی و کوچک تمام اتوماتیک
•  دان بلدرچین تخمگذار چیست؟
•  دقیق ترین کنترل دستگاه جوجه کشی
•  سیستم دانخوری اتوماتیک مرغداری
•  راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی خوب
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان