فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

اهمیت کنسانتره در خوراک دام و طیور

نقش کنسانتره در تغذیه دام  و خرید کنسانتره دامی

خوراک مورد نیاز دام (  نشخوارکننده گان) دو بخش است : اولی خوراک رایج مانند یونجه و علف می باشد و دومی کنسانتره و نهاده های دامی است . سوالی که ممکن است برای برخی افراد پیش بیاید این است که کنسانتره دامی چیست ؟ کنسانتره ترکیبی از مواد مغذی مورد نیاز دام و طیور است که با استفاده از روش های علمی به گونه ای تولید می شود تا منجر به بیشترین عملکرد دام شود . استفاده از کنسانتره و مکمل در خوراک دام و طیور باعث می شود تا بیشترین بازدهی در دامداری ها و مرغداری ها را وجود داشته باشد . مکمل های دامی برند ویتارال با استفاده از مواد اولیه باکیفیت و معتبر تولید شده و مصرف آن در دامداری ها و مرغداری ها تضمین کننده سود اقتصادی تان خواهد بود .
به طور کلی مزيت استفاده از مکمل در جيره غذایی دام و طيور به شرح زیر می باشد :
بهبود شیر تولید شده
افزایش چربی شیر
بهبود گوشت دام
بهبود عملکرد تولید مثل
تامین اسید آمینه برای طیور
تامین مواد معدنی ضروری برای رشد بدن 
تامين ویتامین‌ها
 تامین نیاز های غذایی مرتبط با شرایط بدنی گله ( تغییر فرمول خوراک دام و طیور )
همانطور که در بالا مشاهده کردید کنسانتره در روند پرورش دام  و طیور تاثیر بسزایی دارد اما نکته مهمی که وجود دارد در رابطه با نحوه نگهداری و مکان خوراک کنسانتره است . کنسانتره و مکمل های دام و طیور باید در مکانی نگهداری شود  که هیچ گونه آلودگی وجود نداشته باشد . بهتر است که به صورت دوره ای انبار خوراک دام و تجهیزات موجود ضدعفونی شود . انبار خوراک دامی باید به گونه ای باشد تا از نفوذ هر گونه حشره و جوندگانی همچون موش و .. جلوگیری شود . مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت خوراک دام نیز نباید در معرج حرارت ، تابش مستقیم نور خورشید و رطوبت قرار گیرد . دمای انبار و میزان رطوبت نیز باید بررسی شود ، دما و رطوبت استاندارد انبار نگه داری خوراک دام و طیور  حدود 25 درجه و 50 درصد رطوبت است .
مواد مغذی موجود در کنسانتره چیست ؟
1- پروتئین : نقش پروتئین در شکل گیری عضلات و شیر از اهمیت بالایی برخوردار است و کمبود مصرف آن باعث کاهش رشد و اختلال در سلامتی دام خواهد شد . کنجاله تخم پنبه و کنجاله سویا پروتئین زیادی دارد .
2- چربی : چربی نیز برای بدن دام مفید است ، برخی از ویتامین ها مانند E ، A ، D ، K  با استفاده از چربی موجود در کنسانتره به بدن دام منتقل می شوند .
3- ویتامین : مقدار ویتامین نسبت به دیگر مواد موجود در کنسانتره ، کم تر است ولی همین مقدار کم نیز باید وجود داشته باشد . کمبود ویتامین باعث بروز مشکلاتی همچون کوری ، عدم باروری ، کاهش رشد بدن دام ، ضعف سیستم ایمنی بدن ، سقط جنین و بسیاری از مشکلات دیگر می شود .
4- مواد معدنی : مواد معدنی نقش بسیار مهمی در جیره غذایی دام دارد . این مواد در ساخت اسکلت بدن دام و تولیدات دامی مانند گوشت و شیر تاثیر بسزایی دارد . موادی همچون کلسیم ، فسفر ، منیزیم ، سدیم ، کلر ، روی ، ید ، آهن ، منگنز از جمله مواد معدنی است که کمبود هر کدام موجب کاهش رشد و تولیدات دامی خواهد شد .
5- کربوهیدرات ها : کربوهیدرات ها و مواد قندی انرژی زا موادی هستند که انرژی دام را تامین کرده و از مهم ترین ماده مغذی برای دام محسوب می شوند زیرا دام برای تولید شیر حرکت کردن و خوردن نیاز به انرژی دارد . موادی مانند غلات ، تفاله چغندر قند دارای کربوهیدرات و انرژی زیادی است .
قیمت هر کیلو کنسانتره و مکمل های دامی و طیور
این روز ها در بازار شاهد نوسانات قیمت در کلیه محصولات هستید و این نوسانات بر قیمت خوراک دام و طیور نیز بی تاثیر نبوده است . برای مشاهده قیمت مکمل های دامی به سایت دام و طیور قسمت خوراک دام و طیور بروید و باکیفیت ترین خوراک دام را برای دامداری خود تهیه کنید . مزیت خرید از سایت دام و طیور نسبت به دیگر فروشندگان این است که خوراک ها در انبار مناسبی نگه داری می شود و قیمت آن از همه جا مناسب تر است .

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  قیمت روز خرید اینترنتی دان مرغ
•  سیستم دانخوری اتوماتیک مرغداری
•  دلایل از بین رفتن تخم های نطفه دار در دستگاه جوجه کشی کدام است ؟
•  معرفی برترین دانخوری های اتوماتیک بشقابی طیور
•  دستگاه جوجه کشی صنعتی با ظرفیت بالا
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان