فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09139552810

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

معرفی شانه های همه کاره ی جوجه کشی و ویژگی های آن

معرفی شانه های همه کاره ی جوجه کشی و ویژگی های آن

یکی از اجزای مهم و ضروری هر دستگاه جوجه کشی همانطور که می دانید شانه های دستگاه جوجه کشی می باشد که از این شانه ها برای قراردادن تخم ها بر روی آن ها استفاده می شود و همچنین از شانه ی دستگاه جوجه کشی در دوران هچر به عنوان فضایی برای بیرون آمدن جوجه ها از داخل تخم ها در دستگاه جوجه کشی استفاده می شود.

شانه های دستگاه جوجه کشی در انواع مختلفی در بازار موجود می باشند و از گذشته تا به حال با مدل های مختلف و خاصی وجود داشته اند که امروزه تنها دو مدل از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد دارد که در ادامه به معرفی و بررسی معرفی شانه های همه کاره ی جوجه کشی و ویژگی های آن به طور کامل خواهیم پرداخت.

شانه های مخصوص: این نوع از شانه ها به چند دسته ی شانه های شاخگی، شانه های حفره ای تقسیم می شوند که برای استفاده از این نوع شانه ها باید به نوع پرنده نیز توجه ویژه ای داشت و برای هر پرنده از شانه های مخصوص به خودش یعنی مناسب با اندازه های آن پرنده استفاده کرد.
شانه های همه کاره: در این نوع از شانه ها همانطور که از نامش مشخص است نیاز نیست به نوع پرنده و سایز و اندازه ی آن توجه کنیم و شانه های غلتکی و شانه های سبدی برای انواع جوجه کشی از انواع پرندگان کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند؛ که ما در ادامه ی این مطلب به توضیح و بررسی کامل دستگاه های جوجه کشی همه کاره می پردازیم.

 

شانه های همه کاره با شانه های مخصوص چه تفاوتی دارد؟

 ممکن است برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که شانه های همه کاره با شانه های مخصوص چه تفاوتی دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت: شانه های مخصوص دستگاه جوجه کشی در ابعاد و اندازه های مختلفی در بازار وجود دارد که هرکدام از آنها برای یک نوع خاصی از پرندگان کاربرد دارد به طور مثال شانه هایی که برای تخم بلدرچین استفاده می شود با شانه ای که برای تخم مرغ استفاده می شود در اندازه حفره تفاوت زیادی دارند و نمی شود از هرکدام از شانه ها برای جوجه کشی از سایر پرندگان استفاده کرد.

 در نتیجه برای جوجه کشی از هر پرنده ی خاص باید شانه ی مخصوص به خودش را تهیه و خریداری کرد و همچنین گفتنی است که در هنگام خرید شانه های مخصوص جوجه کشی به تعداد تخم های نطفه داری که می خواهید از آنها جوجه کشی کنید توجه شود.

اما شانه های همه کاره دستگاه های جوجه کشی همانطور که گفته شد برای جوجه کشی از هر نوع پرنده ای کاربرد دارد زیرا در این نوع از شانه های دستگاه جوجه کشی امکان تغییر سایز و تغییر فاصله ی بین تیغه ها وجود دارد و شما می توانید تنها با یک بار خرید شانه ی همه کاره امکان جوجه کشی از هر پرنده را داشته باشید و حتی به طور همزمان از چند نوع پرنده جوجه کشی انجام دهید.

و همچنین گفتنی است که شانه های همه کاره نگرانی تفاوت سایز یک نوع پرنده را نیز از بین برده است به طور مثال اگر شما تخم نطفه دار شده ی مرغ را تهیه می کنید ممکن است سایز هر یک از تخم مرغ ها باهم متفاوت باشد و این موضوع درگذشته در شانه های مخصوص تبدیل به یک معضل بود اما امروزه شانه های همه کاره این مشکل را نیز حل کرده است.

 

ویژگی های شانه های همه کاره دستگاه جوجه کشی

یکی از مهم ترین نکاتی که باید راجع به شانه های همه کاره اشاره کرد این است که شانه های همه کاره به هیچ عنوان مشکل و اختلالی را در فرایند هوا رسانی به تخم ها و گردش هوای جوجه کشی ایجاد نمی کند زیرا شانه های همه کاره توری شکل هستند و هوا از تمام قسمت های آن به سادگی عبور می کند.

همچنین گفتنی است که در صورت خرید و استفاده از شانه های همه کاره نیازی به خرید سبد دوره هچر نخواهید داشت و در صورتی که از شانه های مخصوص یا حفره ای بخواهید استفاده کنید باید در زمان هچر تخم ها را به صورت دستی داخل سبد هچر قرار دهید.
در ادامه ی مطلب به بررسی دیگر ویژگی های شانه های همه کاره دستگاه جوجه کشی پرداخته ایم و به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان با ما همراه باشید.

 

قرارگیری افقی تخم ها در شانه های همه کاره

جوجه کشی از تخم نطفه دار بعضی از پرندگان در حالت خوابیده راندمان کار شما را بسیار بالاتر خواهد برد به این دلیل که جوجه کشی به صورت خوابیده باعث می شود این فرایند به حالت طبیعی خود بیشتر شبیه باشد و از جلمه ی این پرندگان می توان به تخم اردک، غاز، بوقلمون و قو اشاره کرد که شما می توانید برای جوجه کشی از تخم این پرندگان به راحتی تخم های نطفه دار شده را به شکل خوابیده و به پهلو در بیاورید اما این امکان برای شما در شانه های مخصوص وجود نخواهد داشت.

 

جلوگیری از فلج شدن جوجه ها با استفاده از شانه های همه کاره

در دستگاه های جوجه کشی صنعتی امروزی درپوشی در نظر گرفته شده است که در زمان هچر این درپوش را باید بر روی شانه ها قرار داد که این کار سبب می شود جوجه ها اراده ی حرکت بسیار بالاتری داشته باشند و به راحتی بتوانند روی پای خود بایستند.

اما سبد های دیگر موجود در بازار ارتفاع بسیار کمتری دارند و همین موضوع باعث می شود جوجه ها نتوانند به سادگی روی پای خود بایستند و حرکت کنند، در نتیجه مجبورند که همیشه در حالت نشسته باشند که این اتفاق سبب می شود پاهای جوجه ها فلج شود.

در این مطلب سعی کردیم به مقایسه شانه های مخصوص و شانه های همه کاره دستگاه های جوجه کشی بپردازیم و شما را با هردو نوع از این شانه آشنا کنیم تا شما عزیزان بتوانید انتخابی صحیح و اصولی را در هنگام خرید شانه دستگاه جوجه کشی انجام دهید.
همچنین در اینجا گفتنی است که شما عزیزان می توانید برای خرید تمامی ابزار مورد نیاز برای پرورش دام و طیور به قسمت محصولات فروشگاه دام و طیور مراجه کنید و از انواع دستگاه های جوجه کشی و سایر وسایل جوجه کشی و پرورش سایر حیوانات دیدن کنید و بعد از مقایسه قیمت های فروشگاه دام و طیور با سایر فروشگاه ها با خاطری آسوده به خرید محصولات مورد نیازتان بپردازید و از خریدی با کیفیت و آسان لذت ببرید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  دستگاه جوجه کشی خانگی و کوچک تمام اتوماتیک
•  بررسی تخصصی امکانات دستگاه جوجه کشی 1008 تایی اسکندری
•  قوانین و مقررات خرید از فروشگاه اینترنتی دام و طیور
•  خرید دستگاه جوجه کشی ارزان
•  حداقل دمای قابل تحمل مرغ در زمستان
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810
,واحد پشتیبانی فنی : 03155448608
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
جهت پیگیری شکایات، انتقادات و پیشنهادات : 09131616534
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان