فروشگاه تجهیزات دام و طیور قوانین و مقررات ثبت شکایت ثبت فیش بانکی لیست بروز قیمت دستگاه جوجه کشی مشاوره و پشتیبانی : 09133627304

سبد خرید تجهیزات دام و طیور
0 مورد

دان بلدرچین تخمگذار چیست؟

دان بلدرچین تخم گذار

یکی از موضوعات مهمی که در بحث پرورش بلدرچین دارای اهمیت بالایی است توجه به بحث تغذیه و جیره غذایی برای این پرنده می باشد که به نوعی بیشترین هزینه را دارا است. در باب رشد و سلامتی و کنترل و پیشگیری از بیماری ها تغذیه صحیح و استفاده از محصولات با کیفیت و سود آور بسیار حائز اهمیت می باشد که در پرورش بلدرچین و سرمایه گذاری در این صنعت باید به آن توجه داشت.
فلذا به همین منظور مقاله در دست توسط گروه مشاورین مجرب فروشگاه دام و طیور در زمینه بیان چند نکته مهم برای دان بلدرچین مطرح گشته است تا شما را در باب خرید مناسب ترین تغذیه و جیره غذایی از جمله دان بلدرچین تخم گذار یاری نماید.

دان بلدرچین تخمگذار چیست؟
قبل از بیان نکات لازم در باب دان بلدرچین تخمگذار لازم است تا شما را با تعریف دان برای بلدرچین آشنا نماییم. ترکیب اقلامی هم چون دانه ذرت، کنجاله سویا، دانه گندم، کنجاله کلزا، روغن سویا، پودر صدف، سبوس گندم، پودر یونجه، پودر ماهی، پودر گوشت و ... دان اصلی بلدرچین را تشکیل می دهند. این تلفیق اجزا برای دان بلدرچین در سنین مختلف و با توجه به جنسیت بلدرچین متفاوت می باشد پس در نظر گرفتن این دو عامل یعنی سن و جنسیت برای خرید دان می تواند شما را از تلفات و ضرر های مادی در امان نگه دارد. همچنین پرورش دهنده موفق کسی است که علاوه بر توجه به این موضوعات با یک جیره بندی مناسب برای هر سن بتواند به رشد و پرورش بلدرچین اقدام نماید.
در باب جیره های هر دوره پرورش بلدرچین می توان به دوره های مختلف به شرح زیر اشاره داشت.
- دوره ابتدایی یا همان تولد بلدرچین تا 28 روزگی ادامه دارد و بحث جیره غذایی آن باید به صورت استاتر با بالاترین سطح پروتئین برای 1 تا 14 روزگی و خوراک رشد از 15 تا 28 روزگی باشد.
- دوره تخم گذاری دوره ایی است که احتیاج بلدرچین به انرژی بیشتر از پروتئین می باشد فلذا خوراک بیشتر در این دوره با سطح انرژی بالا و پرو تئین تقریبی 19 مناسب می باشد.
- دوره بعدی جیره غذایی بلدرچین مربوط به بلدرچین های گوشتی می باشد که خارج از بحث ما از این مقاله است.

چند نکته مهم برای دان بلدرچین
حال که با دان برای بلدرچین تخمگذار و دوره های و جیره های غذایی آن  آشنا گشته اید نوبت به آن رسیده تا در باب نکات مهم برای دان بلدرچین به ارائه مطالبی اشاره نماییم که در زیر به بیان آن پرداخته ایم:
اولین موضوع در این زمینه را می توان نحوه مصرف دان بلدرچین تخمگذار بیان نمود. بهتر است برای دادن دان به بلدرچین چهار وعده غذایی 7 تا 8 گرمی را برای هر جوجه در یک روز در نظر بگیرید که با توجه به ساعت های خاموشی و روشنی سالن باید تنظیم گردد.
مهم ترین موضوع در باب پخش دان بلدرچین برای این پرنده ها توجه به نظافت و تمیز نمودن دانخوری ها می باشد. پاک نمودن دانخوری ها از خوراک اضافه و خشک نمودن آن ها برای جلوگیری از رشد قارچ که از مرگ و تلفات جوجه ها جلوگیری می نماید را باید از موضوعات مهم در بحث بهداشت محل نگهداری دان ها مطرح کرد که باید به آن توجه داشت. حداقل هفته ایی دو تا سه بار نظافت و خشک کردن دانخوری و افزودن خوراک خشک برای پرورش بلدرچین تخم گذار الزامی است.
البته نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد بحث جیره غذایی مناسب شامل مواد معدنی، ویتامین و دارو های مورد نیاز می باشد که در هر دوره برای پرورش بلدرچین با تناسب با آن دوره باید به این نوع پرنده داده شود.
نکته مهم دیگر در پرورش بلدرچین در زمینه مصرف جیره غذایی و دان بلدرچین مصرف مقدار مناسب آب می باشد که از مواد مغذی و بسیار مهم در تغذیه بلدرچین به شمار می رود. مصرف آب تمیز به مقدار دو برابر وزن جوجه با دمای مناسب از نیازات اصلی در پرروش بلدرچین می باشد که باید بعد از مصرف دان به آن توجه نمود. البته توجه به آبخوری و نظافت آن نیز در این مرحله نباید فراموش گردد.
نکاتی که قبل از خرید دان باید به آن توجه نمایید:
- بررسی خشک بودن زیر و روی غلات داخل کیسه و یکی بودن دمای مناسب بیرون و داخل کیسه نشان از با کیفیت بودن این غلات می باشد.
- عدم وجود شپشک و پشه قبل از خرید
- در صورت ماندن اثر انگشت روی خوراک آردی می توان به وجود رطوبت و بی کیفیت محصول پی برد. در صورتی که در سبوس ها این نشانه مرغوبیت کالا را نشان می دهد.

دان بلدرچین تخم گذار
با توجه به این که دان بلدرچین تخم گذار به عنوان غذای بلدرچین یا مکمل رشد این پرنده حائز اهمیت در پرورش بلدرچین است تهیه و خرید آن از مراکز معتبر بسیار دارای اهمیت می باشد. فروشگاه هایی که علاوه بر شکل حضوری امکان خرید به شکل آنلاین را دارا می باشد و برای فروش از نماد های اعتماد و پرداخت ایمن و ستاد ساماندهی از سوی وزرات صنعت و معدن و تجارت برخوردار هستند را می توان از فروشگاه های معتبر در این زمینه معرفی نمود که فروشگاه دام و طیور یکی از این مجموعه ها می باشد که قیمت دان بلدرچین تخمگذار را با قیمت مناسب به خریداران عرضه می دارد. برای مشاهده عکس دان بلدرچین و بررسی قیمت و خرید این محصول می توانید از وب سایت آنلاین دام و طیور دیدن نمایید و به دان ارزان بلدرچین با کیفیت بالا دست یابید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  ویژگی ها و خصوصیات قفس بلدرچین استاندارد
•  فروش دستگاه جوجه کشی با بهترین کیفیت
•  اطلاعاتی در مورد دانخوری دستی مرغ شبکه ای
•  جلوگیری از کرچ شدن مرغ یا استفاده از مرغ کرچ
•  معرفی بهترین نژاد های دام و طیور اهلی
ضمانت پرداخت دام و طیور
نماد اعتماد الکترونیکی دام و طیور

اطلاعات تماس فروشگاه دام و طیور

آدرس کارخانه : کاشان - میدان شهیدان زارع - کیلومتر 3 جاده قمصر - کوچه میلاد - میلاد 8
واحد مشاوره و سفارشات : 09139552810 - 03155448608
واحد پشتیبانی : 09133627304
آدرس دفتر تهران : فلکه دوم صادقیه - برج گلدیس - طبقه هفتم
آدرس دفتر کاشان : کاشان - میدان شهید منتظری - بلوار خلیج فارس - نبش کوچه صدف یک - شرکت پرتو دانه سیمرغ
کد پستی : 8715669397
صاحب امتیاز : احمد اکبری نیا
خرید دستگاه جوجه کشی دست دوم
دستگاه جوجه کشی ارزان